0

ماجرای قطع شدن صرافی کوین بیس !

قطع شدن صرافی کوین بیس
بازدید 298

قطعی اخیر برنامه صرافی کوین بیس باعث از دست رفتن ۱۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار بیت کوین (BTC) در عرض ۱۵ دقیقه شد. اگرچه اختلال در سیستم کوین بیس اکنون برطرف شده، اما این مشکل نوسانات زیادی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. در این پست به بررسی داستان قطع شدن صرافی کوین بیس می پردازیم.

قطع شدن صرافی کوین بیس

به گزارش نشریه اقتصادی The Kobeissi Letter، بین ساعت ۱۲:۱۵ بعد از ظهر و ۱۲:۳۰ بعد از ظهر منطقه زمانی شرقی (ET) در ۲۸ فوریه، قیمت بیت ‌کوین از ۶۴ هزار دلار به ۵۹ هزار دلار سقوط کرد و تقریباً ۹ درصد نوسان داشت.

این عقب‌نشینی را می‌توان به اختلال برنامه کوین بیس نسبت داد که طی آن، کاربران این صرافی متوجه شدند که موجودی صفر دلار در حساب‌های آنها نشان داده می‌شود. این اختلال درست زمانی رخ داد که بیت کوین تنها ۱۰ درصد با بالاترین رکورد تاریخی خود فاصله داشت و موجی از شوک را در جامعه کریپتو ایجاد کرد.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، این قطعی را به جریان ورودی بی‌سابقه به بازار ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهد. او می‌گوید که تیم برای افزایش ۱۰ برابری حجم معاملات آماده بود، با این حال، افزایش قیمت بیت کوین و از کار افتادن اپلیکیشن کوین بیس، نشان می‌دهد که شرایط فراتر از انتظارات بوده است.

در این میان، قطعی کوین بیس منجر به انتقادهای شدیدی به این صرافی شده است. بسیاری کاربران به نگهداری ضعیف برنامه کوین بیس اشاره کردند و آرمسترانگ را به دلیل انجام ندادن اقدامات کافی مورد انتقاد قرار دادند.

به گفته آنها، سایر صرافی‌های رمزارزی که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، شاهد قطعی نبودند و به همین دلیل، بر ناکارآمدی کوین ‌بیس تأکید کردند.

coingape

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *