0

تحلیل تکنیکال اتریوم 16 آذر

تکنیکال اتریوم 16 آذر
بازدید 645

اتریوم در یک ماه گذشته در محدوده ۱٬۲۰۰ دلاری در نوسان بوده است. اکنون، در حالی که یک تحلیلگر تکنیکال با استناد به الگوهای فراکتال پیش‌بینی می‌کند که به‌زودی شاهد یک جهش صعودی قیمت خواهیم بود، تحلیلگر دیگری با اشاره به تله‌های گاوی پیشین، عقیده دارد که قیمت اتریوم در اوایل سال ۲۰۲۳ سقوط دیگری را تجربه خواهد کرد. در این پست به تحلیل تکنیکال اتریوم 16 آذر می پردازیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم 16 آذر

کریپتو ولف (IamCryptoWolf)، تحلیلگر مستقل بازار، در یک پست توییتری روند نزولی چندماهه اتریوم را بین ماه مه ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۱۳۹۷) و مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) با اصلاح کوچک‌تر اما مشابه قیمت پس از ژوئیه (تیر ۱۴۰۱) مقایسه کرده است.

به گفته این تحلیلگر، همان طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، اگر قرار باشد این الگو تکرار شود، به این معنا خواهد بود که قیمت اتریوم در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱)‌ به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

تکنیکال اتریوم 16 آذر
تکنیکال اتریوم 16 آذر

کریپتو ولف، الگوی سقوط قیمت اتریوم را در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) ترسیم کرده که به‌د‌لیل همه‌گیری کرونا در سراسر جهان ایجاد شده است. مشابه این سقوط در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱)‌ رخ داده است که در آن فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX زمینه‌ساز سقوط قیمت اتریوم شد.

با این حال، قیمت اتریوم کمی پس از سقوط در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) به‌شدت افزایش یافت؛ زیرا کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا)، پول بیشتری را به اقتصاد تزریق کرد که بخشی از آن به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر شد.

درست مشابه نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۳۹۸) که قیمت اتریوم پس از ورشکستگی FTX و هم‌زمان با انتظارات روبه‌رشد فدرال رزرو در مورد کندکردن روند افزایش نرخ بهره افزایش یافت. در نتیجه، اتریوم شانس خوبی برای تکرار الگوی فراکتال مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) و رسیدن به اوج قیمتی ماهانه جدید دارد.

علاوه بر این، یک تحلیلگر مستقل بازار به نام کُلد بِلاد شیلر (Cold Blood Shiller)، به یک بریک پوینت آشکار در نمودار روزانه قیمت اتریوم اشاره کرده است؛ به‌طور مشخص در نوسانگر مهیب (Awesome Oscillator) و شاخص قدرت نسبی (RSI). همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، به‌نظر می‌رسد که هر دو اندیکاتور اخیراً صعودی بوده‌اند.

تکنیکال اتریوم 16 آذر
تکنیکال اتریوم 16 آذر

سقوط ۵۰درصدی قیمت اتریوم

در حال حاضر، ارزش اتریوم ۷۵درصد از اوج تاریخی خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) کمتر است و از آن زمان تاکنون بازار شاهد چندین تله گاوی بوده است.

آدیتیا سیدارتا روی (Aditya Siddhartha Roy)،‌ یک تحلیلگر دیگر، به احتمال شکل‌گیری یک تله گاوی مشابه در روند کوچک صعودی کنونی اشاره کرده است. او استدلال می‌کند که خطر خستگی (گاوها) در یک خط روند نزولی مقاومتی چند ماهه وجود دارد.

تکنیکال اتریوم 16 آذر
تکنیکال اتریوم 16 آذر

روی توضیح می‌دهد که یک اصلاح قیمت بازگشتی (پول‌بک) قاطع از خط روند نزولی، قیمت اتریوم را تا محدود ۷۰۰ دلاری کاهش خواهد داد که ممکن است کف احتمالی قیمت باشد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تحلیل روی با رسم الگوی مثلث متقارن بر روی نمودار سه روزه قیمت اتریوم مطابقت دارد که هدف تکنیکال نزولی آن حدود ۶۷۵ دلار است.

تکنیکال اتریوم 16 آذر
تکنیکال اتریوم 16 آذر

به عبارت دیگر، جفت اتریوم/ دلار همچنان در خطر یک سقوط ۵۰درصدی دیگر در اوایل سال ۲۰۲۳ قرار دارد.

cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *