0

تحلیل قیمت نفت 23 تیر

تحلیل قیمت نفت 23 تیر
بازدید 770

نفت صبح روز پنجشنبه به وقت آسیا افزایش یافت. پس از اینکه نرخ تورم ایالات متحده به سقف چهار دهه اخیر خود افزایش یافت ، سرمایه گذاران از احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده مطمئن شدند. همچنین ، افزایش بیشتر از انتظار نرخ تورم ممکن است تقاضای نفت را محدود کند. در این پست به تحلیل قیمت نفت 23 تیر می پردزایم.

تحلیل قیمت نفت 23 تیر

قراردادهای آتی نفت برنت تا ساعت 12:00 AM به وقت ET (4:00 به وقت گرینویچ) 0.68 درصد افزایش یافت و در سطح 100.24 دلار قرار گرفت. قراردادهای آتی نفت خام WTI نیز با رشد 0.56 درصدی به 96.84 دلار رسید.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه ژوئن(خرداد-تیر) نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 9.1 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان آن در چهار دهه گذشته است. بازارها انتظار افزایش یک درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در اواخر این ماه داشتند.

بانک مرکزی کانادا روز چهارشنبه در یک اقدام غیر متتظره ، نرخ بهره خود را به میزان 100 واحد افزایش داد تا تورم را مهار کند. بدین ترتیب ، کانادا ، نخستین کشور گروه هفت شد که چنین افزایش شدیدی را در این چرخه اقتصادی عملی کرد.

به گزارش بلومبرگ ، کمیسیون اروپا ، سطوح بی سابقه نرخ تورم را پیش بینی کرد وب ه دلیل جنگ در اوکراین، افزایش قیمت ها و خطر و کمبود انرژی در زمستان ، پیش بینی تولید ناخالص داخلی خود را برای سال های 2022 و 2023 کاهش داد.

در سمت تقاضا، سرمایه‌گذاران نگران محدودیت‌های کرونایی در چندین شهر چین هستند. این نگرانی ها روند صعودی نفت خام را محدود می کند.

داده های روز چهارشنبه حاکی از آن بود که واردات روزانه نفت خام چین در ماه ژوئن به کمترین میزان خود از جولای 2018(تیر 1397) رسیده است.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به عربستان سعودی سفر خواهد کرد و در آنجا از متحدان خود خواستار افزایش میزان تولیدات نفت خواهد شد. با این حال، ظرفیت مازاد اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک، رو به اتمام است.

داده های موجودی ذخایر نفت خام ایالات متحده برای هفته منتهی به 8 جولای(17 تیر) در روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده منتشر شد که حاکی از افزایش 3.254 میلیون بشکه ای موجودی بود.

داده های موجودی ذخایر نفت خام موسسه نفت آمریکا نیز حاکی از افزایش 4.762 میلیون بشکه ای موجودی بود.

منبع: INVESTING

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *