0

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر : ۳۰۰۰ دلار

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
بازدید 540

داده‌های آنچین و نمودار قیمت اتر به احتمال افزایش تا ۳٬۰۰۰ دلار اشاره دارند. موجودی اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود در سال ۲۰۲۳ رسیده است و سپرده‌های استیکینگ اتر نیز همچنان در حال افزایش هستند. اگر خریداران بتوانند از مقاومت بین ۱٬۹۰۰ تا ۲٬۰۰۰ دلار عبور کنند، قیمت اتر می‌تواند به ۳٬۰۰۰ دلار برسد. در این پست به تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر می پردازیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر

موجودی اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد سال جاری خود یعنی ۱۲.۶٪ رسیده که در ۳۰ روز گذشته به شدت کاهش یافته است. معمولا، کاهش عرضه در صرافی‌ها یک سیگنال صعودی است؛ زیرا به این معنی است که توکن‌های کمتری برای فروش در دسترس هستند.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر

بررسی حجم خالص واریز و برداشت‌ از صرافی‌ها، افزایش شدید برداشت‌ها را در آغاز ژوئن در بحبوحه شکایت علیه بایننس و کوین‌بیس نشان می‌دهد. البته در بررسی این داده‌ها باید کمی احتیاط کرد، زیرا بخشی از برداشت‌ها توسط سرمایه‌گذاران وحشت‌زده انجام شده است.

با این حال، حجم عظیم برداشت‌ها و عملکرد صعودی قیمت شباهت‌هایی را با سطوح نوامبر ۲۰۲۲ نشان می‌دهد؛ زمانی که قیمت اتریوم به دنبال کاهش موجودی آن در صرافی‌ها به‌سرعت بیش از ۳۳٪ افزایش یافت.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر

همچنین، موجودی ETH که در قراردادهای استیکینگ قفل شده‌اند، از زمان ارتقا شاپلا (Shapella) در آوریل به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در حال حاضر، بیش از ۲۳ میلیون ETH در قراردادهای استیکینگ سپرده‌گذاری شده است که ۱۹.۱٪ از کل عرضه اتریوم را تشکیل می‌دهد.

داده‌های گلس نود نشان می‌دهد نزدیک به ۳۰٪ از موجودی اتر در قراردادهای هوشمند، از جمله قراردادهای مالی غیرمتمرکز و قراردادهای استیکینگ قفل شده است که این رقم در ابتدای سال ۲۰۲۳، ۲۵.۵٪ بوده است.

افزایش برداشت از صرافی‌ها و سپرده‌گذاری در قراردادهای هوشمند برای قیمت اتریوم سیگنال مثبتی است؛ زیرا عرضه آن را کاهش می‌دهد.

قیمت اتر میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۱٬۸۲۳ دلار را رو به بالا شکست و یک رالی صعودی را رقم زد.

در حال حاضر، قیمت اتر با مقاومت ۱٬۹۳۰ دلار مواجه است. طبق الگوی مثلث صعودی، اتریوم کف‌های قیمتی بالاتری را از نوامبر ۲۰۲۲ به ثبت رسانده است و سطوح ۱٬۹۰۰ تا ۲٬۰۰۰ دلار به عنوان مقاومت تکنیکال و روانی عمل می‌کنند.

عبور از ۲٬۰۰۰ دلار می‌تواند به سرعت ETH را به سمت ۳٬۰۰۰ دلار سوق دهد. اهداف الگوی کانال صعودی نیز در با همین سطوح منطبق هستند.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر


جفت ارز ETH/BTC به دنبال ایجاد حمایت در حدود کف قیمتی در سال ۲۰۲۳ یعنی ۰.۰۶۲۵۵ BTC است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر این سطح برسانند، هدف نزولی بعدی ۰.۰۵۶۸۹ BTC خواهد بود.

با این وجود، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)، منطقه اشباع فروش جفت ارز ETH/BTC را نشان می‌دهد. دراین صورت، احتمال یک پولبک و برگشت صعودی قیمت دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر


فاندینگ ریت (funding rate) برای قراردادهای سوآپ دائمی ETH به بالاترین حد ماهانه افزایش یافته است و یک علامت هشدار برای افرادی است که برای خرید اقدام نکرده یا دیر اقدام کرده‌اند.

معامله‌گران سوآپ دائمی، بسته به تقاضا برای دارایی، فاندینگ ریت را برای پوزیشن‌های باز شورت یا لانگ خود می‌پردازند. زمانی که تقاضا برای پوزیشن‌های شورت از تقاضا برای پوزیشن‌های لانگ پیشی می‌گیرد، شورت کردن نسبتا گران‌تر می‌شود و معامله‌گران شورت مبلغی را به معامله‌گران لانگ پرداخت می‌کنند.

تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم 4 تیر


این احتمال نیز وجود دارد که قیمت به سمت پایین الگوی مثلث صعودی به حدود ۱٬۶۸۰ دلار کاهش یابد. با این وجود، با توجه به حرکت‌های آنچین و اندیکاتورها، روند صعودی شانس بیشتری نسبت به یک روند نزولی کوتاه‌مدت تا میان‌مدت دارد.

عملکرد قیمت بیت کوین و توانایی خریداران برای حفظ سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار نیز نقش مهمی در حفظ حرکت صعودی اتر ایفا می‌کند.

(1 امتیاز) - 5/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *