0

کاردانو به عنوان وثیقه در بخش معاملات آتی صرافی Kraken

کاردانو به عنوان وثیقه
بازدید 516

صرافی رمزارزی کراکن اعلام کرده است که از کاردانو (ADA) به عنوان یک رمزارز وثیقه در پلتفرم آتی خود پشتیبانی می‌ کند. همچنین از رمزارزهایی مانند چین لینک (LINK)، پولکادات (DOT)، دیسنترالند (MANA) و غیره نیز پشتیبانی می کند. در این خبر به بررسی کاردانو به عنوان وثیقه در Kraken می پردازیم.

کاردانو به عنوان وثیقه

کاردانو اکنون می‌ تواند برای قرار گرفتن در معرض ده‌ ها قرارداد آتی رمزارزی استفاده شود. کراکن قراردادهای آتی تک وثیقه و آتی چند وثیقه ای را ارائه می دهد. همانطور که از نام آن پیداست، نوع اول قراردادهای آتی تنها به کاربران اجازه می دهد تا از یک رمزارز پایه با یک جفت خاص در قالب وثیقه استفاده کنند. در عین حال، نوع دوم به معامله گران اجازه می‌ دهد تعداد زیادی از رمزارزها را به عنوان وثیقه سپرده‌ گذاری کنند، به این معنی که آنها محدود به ارز پایه نیستند.

شایان ذکر است که توکن ADA دارای 10% “موی کوتاه” (در امور مالی، کوتاهی مو تفاوت بین ارزش بازار فعلی یک دارایی و ارزش اختصاص داده شده به آن دارایی برای اهداف محاسبه وثیقه وام است. مقدار کوتاهی مو منعکس کننده ریسک کاهش ارزش دارایی در فروش نقدی فوری یا تصفیه می باشد.) است که کاهشی در ارزش حاشیه وثیقه است. به عنوان مثال، اگر موجودی یک نفر 1000 رمزارز ADA باشد، 900 کوین ADA به عنوان وثیقه محسوب می شود که می تواند برای پشتوانه سفارشات استفاده شود.

اندازه مدل مو برای رمزارزهای مختلف متفاوت است: از 0٪ برای بیت کوین تا 50٪ برای آوالنچ و تزوس، می باشد. در فوریه 2019 (بهمن 1397)، کراکن استارتاپ معاملات آتی Crypto Facilities را با مبلغی نامشخص خریداری کرد. چندماه بعد، این شرکت مجوز بریتانیا را نیز دریافت کرده است.

منبع: u.today

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *