قیمت لحظه ای کاردانو

Loading...
Cardano
Cardano
 (ADA)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 36,300 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} ADA
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} ADA

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Cardano (ADA) چیست؟ 

 

Cardano یک پلتفرم بلاکچین اثبات سهام است که هدفش را اینگونه اعلام کرده است که به "تغییرآفرینان، مبتکران و دوراندیشان" اجازه می دهد تا تغییرات مثبت جهانی ایجاد کنند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه، بهتر است این راهنمای ما در مورد Cardano را مطالعه کنید. این پروژه منبع باز همچنین با هدف "توزیع مجدد قدرت از ساختارهای ناشناس غیر عادی گرفته تا مارجین ها به افراد" برای کمک به ایجاد جامعه ای امن تر، شفاف تر و منصفانه تر است. 

Cardano در سال 2017 تأسیس شد و نام آن از نام Gerolamo Cardano، دانشمند ایتالیایی قرن شانزدهم، گرفته شده است. توکن نیتیو ADA نیز نام خود را از ریاضیدان قرن نوزدهم Ada Lovelace گرفته است که به عنوان اولین برنامه نویس کامپیوتر در جهان شناخته می شود. توکن ADA برای اطمینان از اینکه مالکان می توانند در عملیات شبکه مشارکت کنند طراحی شده است. به همین دلیل، کسانی که این کریپتوکارنسی را در اختیار دارند، حق رای دادن در مورد هرگونه تغییر پیشنهادی در این نرم افزار را دارند. 

به گفته تیم پشت این بلاکچین لایه ای، قبلاً موارد استفاده موجه و قانع‌کننده ای برای فناوری آن وجود داشته است، با این هدف که برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند به صورت مجزا توسعه پیدا کنند. 

در آگوست 2021، Charles Hoskinson راه اندازی هارد فورک Alonzo را اعلام کرد که باعث افزایش قیمت Cardano شد و در ماه بعد هم 116٪ افزایش یافت. در 12 سپتامبر 2021، Cardano  هارد فورک خود یعنی "Alonzo" را رسما راه اندازی کرد و قابلیت قرارداد هوشمند را به بلاکچین آورد. بیش از 100 قرارداد هوشمند در 24 ساعت بعد از این راه اندازی به کار گرفته شد. 

Cardano توسط شرکت های کشاورزی برای ردیابی محصولات تازه از مزرعه تا فورک استفاده می شود، در عین حال سایر محصولات ساخته شده بر روی این پلتفرم اجازه می دهند سوابق و اعتبارنامه ها به روشی غیرقابل دستکاری ذخیره شوند و باعث می شود خرده فروشان کالاهای تقلبی محدود شوند. 

 

بنیانگذاران Cardano چه کسانی هستند؟ 

Cardano توسط Charles Hoskinson ، که همچنین یکی از بنیانگذاران شبکه Ethereum بود، تاسیس شد. او مدیرعامل IOHK است، که در واقع همان شرکتی است که بلاکچین Cardano را ساخته است. 

Hoskinson در مصاحبه ای برای مجموعه CoinMarketCap’s Crypto Titans گفت که در سال 2011 با کریپتوکارنسی ها درگیر شد – و به ماین کردن و ترید کردن مشغول شد. او توضیح داد که اولین حضور حرفه‌ای اش در این صنعت در سال 2013 بود، زمانی که یک دوره آموزشی درباره Bitcoin برپا کرد و توسط 80000 دانشجو گذرانده شد. 

Hoskinson علاوه بر اینکه یک کارآفرین فناوری است، یک ریاضیدان نیز هست. در سال 2020، شرکت فناوری او ADA به ارزش 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه بلاکچین دانشگاه Wyoming اهدا کرد. 

 

چه چیزی Cardano را منحصر به فرد می کند؟ 

Cardano یکی از بزرگترین بلاکچین هایی است که با موفقیت از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند، که شدت انرژی کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار مبتنی بر Bitcoin دارد. اگرچه Ethereum بسیار بزرگتر قرار است به PoS ارتقا یابد، اما این انتقال به تدریج انجام می شود. 

این پروژه مفتخر است که اطمینان حاصل کند که تمام این فناوری توسعه یافته از طریق یک فرآیند تحقیقاتی مورد بررسی قرار می گیرد، به این معنی که ایده های جسورانه قبل از تأیید اعتبار می توانند به چالش کشیده شوند. به گفته تیم Cardano ، این سختگیری به بلاکچین کمک می کند تا بادوام و پایدار باشد و این احتمال وجود دارد که می توان از قبل مشکلات احتمالی را پیش بینی کرد. 

در سال 2020، Cardano ارتقای Shelley را انجام داد که هدف آن این بود که بلاکچین خود را 50 تا 100 برابر غیرمتمرکزتر از سایر بلاکچین های بزرگ کند. همچنین Hoskinson پیش بینی کرده که این موضوع راه را برای صدها دارایی برای اجرا در شبکه خودش هموار می کند. 

راه اندازی هارد فورک Alonzo در سپتامبر 2021 به دوران Shelley پایان خواهد داد و فاز Goguen را آغاز می کند. کاربران می توانند قراردادهای هوشمند خود را در Cardano توسعه داده و قرار دهند و به برنامه های غیرمتمرکز نیتیو (DApps) اجازه می دهند بر روی این بلاکچین ساخته شوند. قیمت Cardano از مرز 3 دلار عبور کرد و در تاریخ 2 سپتامبر 2021، قبل از عرضه، به بالاترین قیمت خود یعنی 3.101 دلار رسید. 

 

چند کوین Cardano (ADA) در گردش است؟ 

یک حداکثر عرضه 45 میلیاردی ADA دارد اما در زمان نگارش این مقاله، عرضه در گردش حدود 31 میلیاردی وجود داشت. پنج دور فروش عمومی توکن های Cardano بین سپتامبر 2015 و ژانویه 2017 برگزار شد. قیمت Cardano در طول فروش قبل از راه اندازی آن 0.0024 دلار بود که با توجه به قیمت اکنون Cardano بیش از 1000 برابر بازدهی را نشان می دهد. 

پس از راه اندازی این شبکه، تقریباً 2.5 میلیارد ADA به IOHK اختصاص یافت. در همین حال، 2.1 میلیارد ADA اضافی به Emurgo، که یک شرکت فناوری بلاکچین جهانی است که به عنوان نهاد موسس پروتکل Cardano خدمت می کرد، داده شد. در پایان هم، 648 میلیون ADA به بنیاد عام المنفعه Cardano داده شد که هدف آن ارتقای این پلتفرم و افزایش سطح پذیرش در بین جامعه و به کارگیری آن است. 

به طور کلی، حدود 16٪ از کل عرضه ADA به بنیانگذاران این پروژه اختصاص یافت و 84٪ باقی مانده بین سرمایه گذاران تقسیم شد. 

 

شبکه Cardano چگونه امنیت مورد نیاز را تامین می کند ؟ 

Cardano از طریق یک پروتکل PoS «پایدار زیست محیطی، قابل تأیید امن» که به عنوان Ouroboros شناخته می شود، ایمن می شود. این پروژه اعلام کرده است که Ouroboros ضمانت های امنیتی که با مکانیزم اجماع PoW ارائه می ‌شوند را بهبود می بخشد و در عین حال از انرژی کمتری نیز استفاده می کند –ادعا می کنند که انرژی آن چهار برابر موثرتر از Bitcoin است. 

این روش به عنوان ترکیبی از فناوری منحصر به فرد و مکانیسم های تأیید شده ریاضی، به همراه روانشناسی رفتاری و فلسفه اقتصادی توصیف می شود. به طور کلی، هدف Ouroboros دستیابی به رشد پایدار و اخلاقی است. مکانیزم تشویقی به این معناست که شرکت کنندگان در شبکه به ازای مشارکت خود پاداش دریافت می کنند. 

 

ارتقای Alonzo در Cardano به چه معناست؟ 

در 12 سپتامبر، Cardano ارتقاء Alonzo که بسیار مورد انتظار بود را منتشر کرد. پس از این ارتقا، این شبکه بلاکچین اکنون می تواند طیف گسترده ای از برنامه های کریپتو، از جمله توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و قراردادهای هوشمند را پشتیبانی کند. به گفته Charles Hoskinson ، بنیانگذار این پروژه، Alonzo قصد دارد «قابلیت برنامه نویسی» را به این شبکه اضافه کند. او این ارتقا را به زمانی که JavaScript به مرورگرهای وب معرفی شد و انتقال از صفحات وب استاتیک به صفحاتی مانند فیس بوک و یوتیوب، تشبیه کرد. 

Alonzo به افتخار ریاضیدان آمریکایی Alonzo Church که یکی از بنیانگذاران علوم کامپیوتر به شمار می رود، نامگذاری شده است. علاوه بر پشتیبانی از NFT ها و قراردادهای هوشمند، Cardano اکنون می تواند برای مبادلات غیرمتمرکز نیز استفاده شود. به طور کلی، Alonzo در واقع Cardano را در کلاسی مشابه Ethereum که یک بلاکچین پیشرو در جهان است که از برنامه های کاربردی دیگری غیر از توکن Ether اصلی خود پشتیبانی می کند، قرار می دهد. به عنوان مثال، قراردادهای هوشمند یکی از اجزای اصلی ساخت بخش مالی غیرمتمرکز هستند و Cardano اکنون از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. 

در فوریه 2022، تعداد کیف پول های Cardano از مرز سه میلیون عدد عبور کرد. از دسامبر 2020، 1200 درصد از 190000 به بیش از 3000000 افزایش یافته است. این موضوع با افزایش قراردادهای هوشمند پس از ارتقای Alonzo مصادف شد و Cardano از مرز 1000 قرارداد هوشمند در 27 ژانویه 2022 گذشت. 

یکی دیگر از شاخص های رشد بسیار زیاد این اکوسیستم، فعالیت توسعه دهندگان است: Cardano مفتخر است که بیشترین توسعه دهندگان در Github آن مشارکت داشته اند و بلاکچین های توسعه یافته تری مانند Solana را شکست داده اند. به طور متوسط، روزانه بیش از 50 مشارکت به مخزن آن ارسال می شود. 

با این حال، این شبکه همچنان با اجرای قراردادهای هوشمند خود درگیر است و کاربران در مورد راه اندازی کند صرافی غیرمتمرکز SundaeSwap خود در ژانویه 2022 شکایت داشتند. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری