0

هک شدن صرافی کایبرسواپ (KyberSwap)

هک شدن صرافی کایبرسواپ (KyberSwap)
بازدید 135

صرافی غیرمتمرکز کایبرسواپ (KyberSwap) قربانی یک سوءاستفاده بزرگ شده که در نتیجه‌ آن، تقریباً ۴۶ میلیون دلار از ارزهای مختلف به سرقت رفته است. در این مطلب به بررسی خبر هک شدن صرافی کایبرسواپ (KyberSwap) می پردازیم.

هک شدن صرافی کایبرسواپ (KyberSwap)

طبق گزارش‌ها، این حمله، پروتکل KyberSwap Elastic را هدف قرار داد و باعث کاهش سریع ۷۰ درصدی ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) در این پلتفرم از ۸۴ میلیون دلار به ۱۴ میلیون دلار، در عرض چند ساعت شد.

بعد از این حادثه به کاربران توصیه شده که فوراً وجوه خود را برداشت کنند. بعد از این حمله، مهاجم پیام‌هایی را در روی زنجیره به جای گذاشت و پیشنهاد مذاکره با توسعه‌دهندگان پروتکل و سایر ذینفعان را داشت.

طبق داده‌های DeBank، دارایی‌های تحت‌تاثیر این اکسپلویت، آربیتروم (ARB)، اپتیمیسم (OP)، اتریوم (ETH) و بیس (Base) هستند. نگاهی دقیق‌تر به این گزارش نشان می‌دهد که حدود ۱۸.۸۵ میلیون دلار در آربیتروم، ۱۵.۳۶ میلیون دلار در اپتیمیسم و ۷.۴۴ دلار در اتریوم از دست رفته است.

این حادثه پیامدهای گسترده‌ای، از جمله کاهش قیمت توکن شبکه کایبر (KNC) را به دنبال داشت و حساسیت بازار به چنین رویدادهایی را برجسته کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت KNC حدود ۲.۸۶ درصد کاهش داشته و به ۰.۷۲ دلار رسیده، در حالی که حجم معاملات آن از دیروز با افزایش ۱۵۴.۳۹ درصدی به ۵۸.۴۸ میلیون دلار رسیده است.

این حادثه به عنوان هشداری مهم برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌کنندگان در صنعت ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود تا در میان آسیب‌پذیری‌های احتمالی در اکوسیستم دیفای و چالش‌های امنیتی موجود، کاملاً هوشیار عمل کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *