0

کلاهبرداری ریپل با هوش مصنوعی

کلاهبرداری ریپل با هوش مصنوعی
بازدید 382

یک کلاهبرداری جدید مربوط به ارز دیجیتال XRP وابسته به ریپل در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ظاهر شده است. در این مطلب به بررسی کلاهبرداری ریپل با هوش مصنوعی می پردزایم.

کلاهبرداری ریپل با هوش مصنوعی

این کلاهبرداری که به طرز نگران‌کننده‌ای پیچیده است، از فناوری هوش مصنوعی برای تقلید از صدا و تصویر مدیر عامل ریپل، برد گارلینگ هاوس، استفاده می‌کند و هدف آن گمراه کردن کاربران برای دریافت یک هدیه XRP است که اصلاً وجود خارجی ندارد.

این کلاهبرداری، قربانیان را با یک پیشنهاد به ظاهر سخاوتمندانه فریب می‌دهد: حداقل ۱۰۰۰ XRP بفرستید و در ازای آن ۲ برابر دریافت کنید.این ویدیوی کلاهبرداری، گارلینگ‌هاوس را نشان می‌دهد که این هدیه جعلی را تبلیغ می‌کند. صدای این ویدیو، تقلید از رئیس ریپل به شیوه‌ای بسیار واقع‌گرایانه است و نوید بازگشت سریع موجودی به کسانی را می‌دهد که در این طرح به اصطلاح “حمایت از جامعه” شرکت می‌کنند.

با این حال، بینندگان تیزبین متوجه ناهماهنگی‌هایی در ویرایش ویدیو شده‌اند؛ به ‌ویژه در اطراف حرکات دهان که صحت آن را زیر سؤال می‌برد.این کلاهبرداری بخشی از روند نگران‌کننده استفاده از هوش مصنوعی برای شبیه‌سازی صدای شخصیت‌های مردمی است.

تاکتیک‌های مشابهی علیه سایر افراد برجسته، از جمله تیم دریپر، سرمایه‌دار و یکی از علاقه‌مندان مشهور بیت کوین، به کار گرفته شده است. دریپر اخیراً در مورد این کلاهبرداری‌های شبیه‌سازی صوتی با هوش مصنوعی به مردم هشدار داده و تأکید کرده است که هرگز به این شکل، درخواست سرمایه نخواهد کرد.

کلاهبرداری‌های XRP سالها است که فضای یوتیوب را آلوده می‌کند. در سال ۲۰۲۱، گارلینگ‌هاوس علیه یوتیوب، به دلیل اجازه پخش چنین کلاهبرداری‌هایی، اقدام قانونی کرد.

در نهایت، این پرونده به پایان رسید و هر دو طرف توافق کردند که برای جلوگیری از چنین اقدامات فریبکارانه‌ای در آینده، با یکدیگر همکاری کنند. با این حال، با ظهور فناوری‌های شبیه‌سازی صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی، کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال همچنان در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی گسترش می‌یابند. مواظب باشید!

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *