قیمت لحظه ای ریپل

Loading...
Ripple
Ripple
 (XRP)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 66,500 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} XRP
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} XRP

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


XRP / XRP Ledger چیست؟ 

XRP Ledger (XRPL) که در سال 2021 راه اندازی شد، یک فناوری منبع باز، بدون نیاز به مجوز و غیرمتمرکز است. از مزایای XRP Ledger می توان هزینه پایین آن (0.0002 دلار برای انجام تراکنش)، سرعت (تسویه تراکنش ها در 3-5 ثانیه)، مقیاس پذیری (1500 تراکنش در ثانیه) و ویژگی های سبز ذاتی (کربن خنثی و کم مصرف بودن) را نام برد. XRP Ledger همچنین دارای اولین صرافی غیرمتمرکز (DEX) و قابلیت های توکنیزاسیون (روندی است که در آن دارایی های مختلف به دارایی دیجیتال تبدیل می شوند.) سفارشی است که در این پروتکل تعبیه شده است. از سال 2012، XRP Ledger با بسته شدن 70 میلیون لجر (دفتر کل) به طور قابل اعتمادی در حال فعالیت است.  

 

بنیانگذاران XRP Ledger چه کسانی هستند؟ 

در سال 2012، David Schwartz، Jed McCaleb و Arthur Britto،  XRP Ledger را با ارز نیتیوش یعنی XRP به عنوان جایگزین سریع تر و کم مصرف تری برای بلاکچین Bitcoin راه اندازی کردند. در سپتامبر همان سال، آنها به همراه Chris Larsen، شرکتی را تأسیس کردند که امروزه با نام Ripple شناخته می شود. 

 

چه چیزی XRPL را منحصر به فرد می کند؟ 

XRP Ledger طیف گسترده ای از برنامه ها و موارد استفاده مربوط به پرداخت ها از جمله پرداخت های خرد، DeFi و به زودی NFT ها را ارائه می دهد. XRPL که در سال 2012 راه اندازی شد، از شرکت ها و توسعه دهندگان Python، Java  و JavaScript با ابزار قدرتمند و انعطاف پذیری پشتیبانی می کند. در وب سایت XRP، توسعه دهندگان می توانند به آموزش های مختلفی دسترسی داشته باشند تا با کمک آنها بتوانند با استفاده از زبان های مختلف کدنویسی، ساخت اپلیکیشن ها، مدیریت حساب ها و موارد دیگر شروع به کار کنند. 

XRP Ledger در کنار کوین نیتیو خود یعنی XRP، توسط توسعه دهندگان برای ایجاد راه حل هایی استفاده می شود که ناکارآمدی ها را حل می کند، از جمله حواله یا نقل و انتقال پول و توکنیزاسیون دارایی. در حال حاضر، پنج اپلیکیشن اصلی XRP Ledger عبارتند از پرداخت ها، توکنیزاسیون، DeFi، CBDC و استیبل کوین ها. 

 

چند کوین XRP در گردش وجود دارد؟ 

معماران XRP Ledger  80 میلیارد XRP به Ripple هدیه دادند تا این شرکت بتواند موارد مصرفی را - از جمله شبکه پرداخت جهانی خود یعنی RippleNet - پیرامون این دارایی دیجیتال ایجاد کند. 

 

شبکه XRP Ledger چگونه امنیت خود را تامین می کند؟ 

برخلاف Bitcoin یا Ethereum ، XRPL از یک مکانیسم اجماع متعهد شده منحصر به فرد به عنوان روش اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند. تراکنش ها در XRPL از طریق یک پروتکل اجماع تایید می شوند، که در آن سرورهای مستقل تعیین شده به نام اعتبار سنج ها درباره ترتیب و نتیجه تراکنش های XRP به توافق می رسند. همه سرورهای شبکه هر تراکنش را طبق قوانین یکسان پردازش می کنند و هر تراکنشی که از این پروتکل پیروی می کند بلافاصله تأیید می شود. همه تراکنش ها به صورت عمومی و شفاف هستند و هر کسی می تواند یک اعتبارسنج باشد. در حال حاضر بیش از 150 اعتبار سنج در این لجر وجود دارد که توسط دانشگاه ها، صرافی ها، مشاغل و افراد معمولی در سراسر جهان اداره می شوند. 

از طریق این مکانیسم اجماع متعهد شده، همه تراکنش های تایید شده را می توان بدون یک نقطه شکستی (هر بخش غیر اضافی از سیستم است که اگر خراب شود کل سیستم از کار می افتد.) پردازش کرد، زیرا هیچ یک از شرکت کنندگان به صورت مستقل تصمیم نمی‌گیرند. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری