0

پلتفرم های Web3 یک اتحاد آزاد متاورس را راه اندازی کردند

پلتفرم های Web3
بازدید 667

پلتفرم های Web3 و متاورس مبتنی بر بلاک چین تصمیم گرفته‌اند تا برای غلبه بر چالش‌های همکاری در این صنعت، یک اتحاد آزاد متاورس برای Web3 (OMA3) تشکیل دهند. چهار قاعده اصلی این اتحاد عبارتند از: شفافیت، فراگیر بودن، تمرکززدایی و دموکراتیک شدن.

پلتفرم های Web3

این سازمان مشترک توسط Alien Worlds ،Animoca Brands ،Dapper Labs ،Space ،Superworld ،The Sandbox (SAND) ،Upland و Voxels تأسیس شد. همانطور که اعلامیه رسمی آنها مشخص می‌کند، راه های غلبه بر چالش های قابلیت همکاری بر روی پیشنهاد استانداردها و تسهیل همکاری بین سهامداران مختلف Web3 و سایر صنایع متمرکز خواهد شد.

OMA3 به عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) ایجاد خواهد شد تا از سیستم حاکمیتی “شفاف و کاربر محور” اطمینان حاصل کند. این سازمان تلاش‌ های خود را بر روی موضوعات خاص مرتبط با متاورس متمرکز خواهد کرد، مانند استانداردهای توکن‌ های غیرمثلی (NFT)، پروتکل‌ ها، هویت قابل انتقال، پورتال‌ های بین دنیای مجازی، نقشه‌برداری و نمایه‌سازی.

اعضای این اتحاد قصد دارند به انجمن استانداردهای متاورس – مجموعه ای از شرکت های Web3 که الزامات و پشتیبانی استانداردهای موجود را هماهنگ می‌کنند و استانداردهای مربوط به متاورس را توسعه می‌دهند – که اخیراً راه‌اندازی شده است، بپیوندند.

سباستین بورگت (Sebastian Borget)، یکی از بنیانگذاران Sandbox نمونه ای از یک آواتار دیجیتالی را برای نشان دادن مسائلی که OMA3 قرار است روی آنها کار کند ساخته است:

«ما می‌خواهیم آواتار شما چیزی بیش از یک نمایش مجازی باشد و همچنین شهرت شما را به همراه داشته باشد زیرا هر کسی می‌تواند ببیند که شما چه NFT‌ هایی را نگه می‌دارید، ایجاد کرده‌اید یا خریداری کرده‌اید. همچنین تاریخچه کامل تراکنش‌ها و پیشرفت/اقدامات شما در طول زمان نیز قابل مشاهده است.»
این اعلامیه وعده داده است که جزئیات بیشتری از طرح کلی OMA3 را در اجلاس جهانی NFT در لندن در روز جمعه فاش کند.

منبع: cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *