0

دلایل کاهش درآمد ماینرها

دلایل کاهش درآمد ماینرها
بازدید 916

علی‌رغم افزایش تدریجی قیمت بیت‌کوین از پایین‌ترین قیمت آن در ۱۰ مارس از محدوده ۲۰۰۰۰ دلار به کمی بیش از ۳۸۰۰۰ دلار در ۱ دسامبر ۲۰۲۳، درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است. در این پست به بررسی دلایل کاهش درآمد ماینرها می پردازیم.

دلایل کاهش درآمد ماینرها

بر اساس گزارش banklesstimes.com درآمد ماه نوامبر ماینرها به مبلغ ۶۱۵.۱ میلیون دلار رسیده که تقریباً ۳۰۰ میلیون دلار کمتر از درآمد ژانویه است.

از زمان رسیدن به بالاترین رقم ۹۱۸.۸ میلیون دلاری در ژانویه، درآمد ماینرها به تدریج در ماه‌های بعد کاهش یافته است. ماه اکتبر تنها زمانی بود که این روند کاهش یافت و ماینرها با ۸۸۵ میلیون دلار دومین درآمد ماهانه در سال ۲۰۲۳ را به دست آوردند.

آلیس لیتهام، تحلیلگر Banklesstimes، در مورد کاهش درآمد ماینرها گفت:

… این رکود، نگرانی گسترده‎ای را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است و ما را بر آن داشته تا عوامل مؤثر در این کاهش قابل توجه را بررسی کنیم.

در گزارش Banklesstimes، نوسانات قیمت بیت کوین به عنوان یکی از عوامل کلیدی توضیح‌دهنده کاهش درآمد ماینرها شناسایی شده است. در همین حال، گزارش قبلی Galaxy کاهش درآمد را به آنچه که به عنوان «افزایش باورنکردنی هش‌ریت شبکه در نیمه اول سال» توصیف کرد، نسبت می‌دهد.

افزایش هش ریت به دلیل بهبود اقتصاد استخراج، عرضه بیش از حد دستگاه‌های ایسیک دست دوم در بازار ثانویه و همچنین اتصال ریگ‌های استخراج نسل جدید است. سایر نشریات، کاهش درآمد ماینرها را به افزایش قیمت انرژی نسبت داده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *