0

قوانین جدید اروپا برای پذیرش بیت کوین

قوانین جدید اروپا برای پذیرش بیت کوین
بازدید 413

اتحادیه اروپا در حال برداشتن گام‌های مهمی در جهت تنظیم قوانین بانکداری برای پوشش ارزهای دیجیتال، به‌ویژه بیت‌ کوین است. در همین راستا، دستور اخیر اتحادیه اروپا که بانک‌ها را ملزم می‌کند تا دارایی‌های رمزارزی خود را به طور عمومی افشا کنند، با هدف رسیدگی به خطرات مرتبط و ایجاد شفافیت در این بخش صورت گرفته است. در این پست به بررسی قوانین جدید اروپا برای پذیرش بیت کوین می پردازیم.

قوانین جدید اروپا برای پذیرش بیت کوین

کمیسیون اتحادیه اروپا ملزم به ارائه لایحه‌ای خواهد بود که به طور خاص به اجباری کردن اعلام دارایی‌های ارز دیجیتال توسط بانک‌های فعال در 27 کشور اتحادیه اروپا می‌پردازد. علاوه بر افشای این اطلاعات، بانک‌های اتحادیه اروپا همچنین ملزم به حفظ برخی ارزهای دیجیتال در پرتفوی خود هستند تا از آمادگی و کاهش ریسک اطمینان حاصل کنند. این مقررات با مقررات بازار دارایی‌های رمزارزی (قانون MiCA) که برای تمام 27 کشور اتحادیه اروپا تصویب شده، یکپارچه خواهد شد. این رویکرد هماهنگ، قرار است بخش بانکی و شرکت‌های فعال در صنعت ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.
تمرکز اتحادیه اروپا بر افشای دارایی‌های ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها در زمانی اتفاق می‌افتد که موسسات مالی بزرگ در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای در حال ورود به فضای کریپتو هستند. بانک‌های اروپایی مانند CACEIS و Crédit Agricole شروع به ارائه خدمات ارزهای دیجیتال کرده‌اند که نشانه‌ای از شناسایی و پذیرش دارایی‌های دیجیتال در بانکداری سنتی است. این روند به اروپا محدود نمی شود؛ زیرا موسساتی مانند Banco Santander، BBVA، BNY Mellon، JP Morgan و Goldman Sachs در ایالات متحده نیز وارد دنیای بیت کوین شده‌اند.
به طور کلی، اصلاحات نظارتی اتحادیه اروپا نشان‌دهنده آگاهی روزافزون از اهمیت پرداختن به خطرات و ارتقای شفافیت در مشارکت بخش بانکی با ارزهای دیجیتال است. هدف این اقدامات، ایجاد یک محیط امن و منظم برای مؤسسات مالی سنتی و شرکت‌هایی است که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *