0

صنعت متاورس چین تاکنون 780 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است

صنعت متاورس چین
بازدید 782

طبق گزارش رسانه های محلی، صنعت متاورس چین، تاکنون 780 میلیون دلار (5.46 میلیارد یوان) سرمایه جمع آوری کرده است. این گزارش می افزاید که علاوه بر 160000 «شرکت واقعیت مجازی چینی»، حدود 20 استان یا شهر هم اکنون از متاورس پشتیبانی می کنند.

صنعت متاورس چین

همچنین، طبق گزارشی که در سایت خبری چینی منتشر شده است، انتظار می رود که حجم بازار متاورس چین تا سال 2030 (1409) به 5.8 تریلیون دلار برسد. در همین حال، در این گزارش آمده است که دو شرکت چینی، غول اینترنتی Tencent و یکی از پیشروهای این کشور در دسته شرکت‌ های بازی‌ های ویدیویی، Netease Yaotai، در حال رقابت و تلاش برای یافتن راه‌ هایی برای توسعه متاورس هستند.

شرکت Tencent در تلاش برای ادغام هوش مصنوعی (AI) با اقتصاد واقعی تمرکز دارد و Netease Yaotai بر روی استفاده از بازی‌ های ابری و هوش مصنوعی برای ساختن سیستمی متمرکز شده است که تعاملات را در دنیای مجازی افزایش می‌دهد.

بخش های کلیدی در شرکت های متاورس

وو یونشنگ، معاون بخش ابری این شرکت، در مورد تلاش‌ های Tencent در مورد متاورس، گفت:

«برای اجرای فناوری متاورس، ما به وضوح بین 2B و 2C تمایز قائل نخواهیم شد. فناوری متاورس این شرکت دارای سناریوهای کاربردی در زمینه 2B (مانند استیل Baowu) است و همچنین تلاش‌ های زیادی در متاورس QQ سمت C وجود دارد. بنابراین، وقتی متاورس ما اجرایی می شود، 2B یا 2C بودن آن مهم نیست، بلکه فقط منتظر آن هستیمتا ببینیم که فناوری ما چه ارزش و راحتی واقعی را برای زندگی مردم و تولید کنندگان به ارمغان می‌آورد.»

منبع: news.bitcoin

(4 امتیاز) - 4/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *