0

معرفی ارز CRO (کرونوس) | آشنایی با ارز کرونوس

ارز CRO (کرونوس)
بازدید 992

صنعت کریپتو میزبان انبوهی از محصولات سرمایه گذاری و ارزهای دیجیتال است. اکثر کاربران کریپتو دات کام را به دلیل صرافی، کیف پول و خدمات کارت اعتباری با پشتوانه ارزهای دیجیتال می شناسند. با این حال، بسیاری از کاربران ممکن است ندانند که این پروتکل همچنین بلاک چین خود را با نام Cronos راه اندازی کرده که توسط دارایی CRO پشتیبانی می شود. از این رو در ادامه قصد داریم به معرفی ارز CRO (کرونوس) بپردازیم و دریابیم که نحوه عملکرد آن چگونه است.

ارز CRO (کرونوس)

CRO توکن اصلی بلاک چین کرونوس است. اگرچه این رمز ارز در ابتدا به عنوان یک توکن ERC-20 توسعه داده شد (به این معنی که با استفاده از شبکه اتریوم ساخته شده است)، زنجیره بلاک چین کرونوس اخیراً راه اندازی بلاک چین عمومی و منبع باز خود را اعلام کرده است. اگر قبلاً دارای ارز CRO بودید که براساس استاندارد توکن های اتریوم طراحی شده، زنجیره کریپتو دات کام یک ابزار وب انتقال توکن سفارشی ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد توکن‌های ERC-20 فعلی خود را به زنجیره جدید منتقل کنید.

نام ارزکرونوس (Cronos)
نمادCRO
حداکثر عرضه30,263,013,692
آدرس قرارداد شبکه اتریوم0xa0b73e1ff0b80914ab6fe0444e65848c4c34450b
آدرس قرارداد شبکه کازماسIBC/E6931F78057F7CC5DA0FD6CEF82FF39373A6E0452BF1FD76910B93292CF356C1
آدرس قرارداد شبکه سولاناDvjMYMVeXgKxaixGKpzQThLoG98nc7HSU7eanzsdCboA
ارز CRO (کرونوس)

ارز CRO به زنجیره کرونوس این امکان را می دهد تا در مقایسه با گزینه‌های فعلی، از ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت آنلاین استفاده کنید. این بدان معناست که توکن بومی پلتفرم کریپتو دات کام به عنوان یک ارز واسطه عمل می کند و به شما این امکان را می دهد که ارزهای دیجیتال خود را با هزینه بسیار کمتر به همتاهای فیات تبدیل کنید. Cronos قصد دارد راه مقرون به صرفه‌ تر و در دسترس‌ تری را برای پرداخت خریدهای آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتال ارائه دهد و در عین حال راه‌ حل‌هایی برای مشکلات سنتی مرتبط با مقیاس پذیری بیت کوین داشته باشد. 

مقیاس پذیری یک مشکل اصلی است که مانع از ادغام گسترده تر فناوری بلاک چین می شود. “مقیاس پذیری” به توانایی یک بلاک چین برای مقابله با هجوم بزرگ تراکنش هایی که به طور همزمان روی بلاک چین انجام می شود، اشاره دارد. اگر یک بلاک چین برای مقیاس پذیری بهینه نشده باشد، کاربرانی که تراکنش های فراتر از آستانه بلاک چین را آغاز می کنند در یک صف باقی می مانند. کسانی که بیشترین مبلغ کمیسیون را پرداخت کرده اند، جایگاه اول صف را حفظ می کنند.

هدف Cronos ارائه راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری، تاییدیه های پرداخت فوری و همچنین پشتیبانی حجم زیادی از تراکنش ها است. زمان تایید هدف زنجیره کرونوس کمتر از 1 ثانیه است و این پلتفرم قول می‌دهد پس از اتمام پیاده‌ سازی شبکه آزمایشی، بیش از 50000 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند.

تاریخچه Cronos و تغییر نام آن

کریپتو دات کام که در سال 2016 تأسیس شد که یک پروژه مستقر در هنگ کنگ است و با هدف معرفی طیف گسترده ای از موارد استفاده برای فناوری بلاک چین راه اندازی شده است. این پلتفرم بیشتر به دلیل مجموعه ای از برنامه های کاربردی ارزهای رمزنگاری شده، که از مبادله تا ایجاد وام با پشتوانه رمزنگاری را شامل می شود، شناخته شده است. امروزه، کرونوس به بیش از 90 کشور خدمات می دهد و پایگاه کاربری جهانی با بیش از 10 میلیون مشتری، سرمایه گذار و بازرگان را در اختیار دارد.

کرونوس یک شبکه بلاک چین است که توسط کریپتو دات کام در ماه نوامبر راه اندازی شد و با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. این بدان معناست که می‌تواند به راحتی برنامه‌های DeFi، GameFi و متاورس را که روی اتریوم اجرا می‌شوند، در پروتکل خود بگنجاند و در عین حال برنامه‌های جدید را نیز بسازد. همچنین قابلیت همکاری با اکوسیستم کازماس را دارد.

این امر موجب شد Crypto.com تغییر نام تجاری خود را اعلام کند و نام جدیدی برای منعکس‌ کننده «غیرمتمرکز شدن سکه و رشد فوق‌العاده اکوسیستم کرونوس» تعیین نماید.

امنیت ارز CRO چگونه تامین می شود؟

زنجیره کریپتو دات کام از 2 نوع گره برای اطمینان از امنیت و ایمنی کاربر استفاده می کند. 

گره های Council: همچنین به عنوان “گره های اعتبار سنجی” نامیده می شود، گره های Council برای تسویه تراکنش ها، خواندن داده های مهم و تأیید تمام تراکنش های انجام شده در شبکه استفاده می شوند. این گره های اعتبار سنجی بر اساس مکانیسم توافق BFT Tendermint اجرا می‌شوند و عموماً مسئولیت حاکمیت پلتفرم را بر عهده دارند.

گره های Community: گره های جامعه (که به عنوان “گره های کامل” نیز نامیده می شود) می توانند توسط هر عضوی از زنجیره استفاده شوند. از گره های انجمن می توان برای تسویه تراکنش های خود، خواندن داده ها در شبکه یا تایید تراکنش های ارسال و دریافت استفاده کرد.

ویژگی های ارز CRO چیست؟

هدف زنجیره کرونوس و نشانه آن، CRO، حل تعدادی از مشکلات است که به طور سنتی با اجرای گسترده بلاک چین مرتبط است، از جمله:

تراکنش های فوری و کارمزدهای کمتر: هدف اصلی CRO پشتیبانی از شبکه پرداخت سریع تر با معرفی راه حل های مقیاس پذیر است که با افزایش بار تراکنش افزایش می یابد. در شکل نهایی خود، زنجیره کرونوس قصد دارد از حدود 50000 تراکنش در ثانیه پشتیبانی کند. این تعداد، مقدار قابل توجهی بیشتر از آنچه در بلاک چین بیت کوین است، امکان پذیر می باشد.

پشتیبانی پیشرفته برای بازرگانان: توسعه دهندگان کریپتو دات کام اقداماتی را برای تسهیل ادغام بلاک چین CRO انجام داده اند. این شرکت اخیراً کیت توسعه نرم‌افزار اختصاصی خود (SDK) را برای بازرگانان منتشر کرده است تا راه‌ حل‌های بلاک چین CRO را با نوار پایین‌ تری از دانش پیش‌نیاز فنی ادغام کنند.

زنجیره Crypto.com از فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کند: مانند بسیاری از راه‌حل‌های نوظهور در حوزه مالی غیر متمرکز دیفای، CRO با استفاده از یک نقطه شکست با انتشار تأییدیه‌ها در شبکه‌ ای از رایانه‌ ها هنگام تأیید تراکنش‌ها اجتناب می‌کند. این امر در مقایسه با سیستم‌های پرداختی که به یک شخص ثالث مرکزی متکی هستند، هدف قرار دادن CRO در هک‌ها و سرقت‌ها را بسیار دشوارتر می‌کند.

استکینگ ارز CRO چگونه انجام می شود؟

استیکینگ اصطلاحی برای قفل کردن و ایمن کردن دارایی های رمزنگاری است که سرمایه گذاران از طریق بهره یا پاداش انگیزه می گیرند. استیکینگ ارز CRO چندین مزیت را ارائه می دهد.

Staking امکان افزودن تراکنش های جدید به بلاک چین را فراهم می کند. کاربران سکه های خود را در پروتکل Cronos قرار می دهند. هر چه کاربر سکه های بیشتری را به اشتراک بگذارد، احتمال بیشتری دارد که به اعتبارسنجی تبدیل شود که تراکنش ها را تایید می کند. هنگامی که یک بلوک جدید از تراکنش ها آماده اضافه شدن به بلاک چین است، کاربران اعتبارسنجی جوایزی دریافت می کنند که معمولاً سکه های تازه ضرب شده است. کاربران وقتی آنها را به اشتراک می گذارند، کنترل CRO خود را از دست نمی دهند، و همچنین می توانند در صورت تمایل به معامله، آنها را از بین ببرند.

آیا توکن Cronos سرمایه گذاری خوبی است؟

رمز ارز CRO یک تازه وارد نسبتاً جدید است اما پتانسیل های زیادی دارد، از جمله کارمزدهای پایین، تراکنش های تقریباً فوری و یک روش پرداخت. پلتفرم آن به گونه ای طراحی شده است که ارز دیجیتال را آسان و در دسترس قرار دهد، حتی برای کسانی که تازه وارد رمزنگاری شده اند. ماهیت غیرمتمرکز بلاک چین، حریم خصوصی و امنیت را تضمین می کند، در حالی که ویژگی های امنیتی مختلف با هم کار می کنند تا خطر هک و کلاهبرداری را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. همچنین دارای کارت های اعتباری است که شامل جوایز بازگشت نقدی و سایر مشوق ها می شود. طراحی بسیار در دسترس این پلتفرم چند منظوره این پتانسیل را دارد که ارزش CRO را افزایش دهد. 

(14 امتیاز) - 4.7/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *