0

بررسی و معرفی ارز 1EARTH | سرمایه گذاری در ارث فاند (Earth Fund)

ارز 1EARTH
بازدید 987

بدون شک فناوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به الگو جدید است. این اساس وب 3 است و نحوه استفاده ما از اینترنت را به طور کلی تغییر می دهد. در حالی که بیشتر پروژه ها بر روی DeFi و ایجاد اختلال در امور مالی تمرکز می کنند، استثناهایی از این قاعده وجود دارد. پروژه‌های واقعی که از تمرکززدایی برای توانمند سازی کاربران خود استفاده می‌کنند، ممکن است دور از ذهن باشند. گفتنی است، اخیراً ابتکارات جالبی ظاهر شده است. در این بررسی، ما پروژه ارث فاند را تجزیه و تحلیل می‌کنیم که سرمایه‌گذاری جمعی را برای منافع بیشتر مستقیماً روی بلاک چین به ارمغان می‌آورد. برای اینکه نمای کلی خوبی از این DAO به شما ارائه دهیم، بیایید نگاهی به اهداف ارز 1EARTH بیاندازیم و دریابیم که چگونه کار می کند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ارز 1EARTH

با افزایش تصاعدی تعداد دارندگان ارزهای دیجیتال، تقاضای واقعی برای پلتفرم‌های اهدای غیرمتمرکز در حال افزایش است. افرادی که مایل به ایجاد تغییر هستند نیاز به جایگزین های غیرمتمرکز برای سیستم پیچیده خیریه تحت کنترل دولت ها و میلیاردرها دارند.

ارز 1EARTH

در نتیجه، در سپتامبر 2021، تیمی متشکل از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، و پیشکسوتان بلاک چین، به رهبری آدام بولت، پلتفرم ارث فاند (Earth Fund) را ایجاد کردند. هدف این است که یک پلتفرم اهدایی شفاف و در دسترس برای بشریت فراهم کنیم که طیف وسیعی از علل را پوشش می دهد.

به طور خلاصه، ارث فاند می‌خواهد خیریه‌های متمرکزی را که بر پروژه‌های غیر قابل توجهی که توسط تعداد کمی از نخبگان انتخاب می‌شوند و روی آن تمرکز دارند، حذف کند. Earth Fund با تمرکز زدایی پلتفرم، به همه شرکت‌ کنندگان اجازه می‌دهد تا تأثیر معناداری بر سازمان و بودجه آن داشته باشند. همه اینها بدون یک سیستم پیچیده که نیاز به دانش پیشرفته در بلاک چین یا ارزهای دیجیتال دارد.

نام ارزEarthFund
نماد1EARTH
آدرس قرارداد0x9e04f519b094f5f8210441e285f603f4d2b50084
حداکثر عرضه1,000,000,000
ارز 1EARTH

شیوه کار ارث فاند (EarthFund)

اصول عملکرد آن بسیار ساده است. این پلتفرم از فناوری بلاک چین برای ارائه یک سیستم شفاف برای کمک های مالی استفاده می کند. در اینجا، هرکسی می تواند در پروژه ای مشارکت کند که به قلب او نزدیک است. علاوه بر این، کاربران قادر خواهند بود دقیقاً نحوه و مکان هایی که پروتکل وجوه آنها را نسبت می دهد را ردیابی کنند. دفتر کل تغییر ناپذیر پروژه ها و کمک های مالی را دنبال می کند و شفافیت کامل کل فرآیند را ارائه می دهد.

در ابتدا، پلتفرم 1EARTH پنج دسته اصلی را ارائه می دهد، از جمله:

حذف انتشار کربن در بلاک چین، جایی که پروژه هایی مانند Oco Crew و Toucan Protocol ممکن است عموم خود را پیدا کنند.

فناوری سبز، که شامل انرژی سبز، پروژه های انرژی پایدار، گوشت تولید شده در آزمایشگاه و غیره می شود.

مسائل نابرابری اجتماعی، که بر تأمین مالی پروژه‌هایی متمرکز می‌شود که هدفشان تبدیل جهان به مکانی عادلانه‌ تر برای زندگی است.

حفاظت از اکوسیستم ها، جایی که پروژه هایی مانند Diatom DAO می توانند از حمایتی که شایسته آن هستند برخوردار شوند.

بیماری و سلامت عمومی، که بر تامین بودجه برای مراقبت های بهداشتی جهانی بهتر تمرکز می کند.

هدف اصلی Earth Fund DAO ایجاد یک جامعه قوی است. به این ترتیب، به هر کسی اجازه می‌دهد تا دلایل جدیدی را به سیستم خود اضافه کند و به طرح‌های پیشنهادی پروژه‌ای که واقعاً برای جامعه اهمیت دارد رأی دهد. برای رسیدن به این هدف، ارث فاند توکن اختصاصی ERC-20 خود، 1Earth را ایجاد کرده است.

اکونومیک پروتکل EarthFund چه عملکردی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، Earth Fund برای توانمندسازی کاربران DAO به توکن 1Earth متکی است. این ارز دیجیتال ERC-20 که بر روی اتریوم اجرا می شود، ابزار اصلی برای اداره خود DAO است. کاربران می توانند آن را در شبکه به اشتراک بگذارند و توکن های حاکمیتی را دریافت کنند. سپس، آنها می توانند از این نشانه ها برای رای گیری در مورد تصمیمات درون سازمان استفاده کنند.

1Earth با عرضه 1 بیلیون راه اندازی شد و عرضه اولیه در گردش 34 میلیون توکن از طریق مکانیسم های مختلف (فروش جمعی، فروش خصوصی) به فروش رسید. همچنین 15٪ از عرضه با یک دوره قفل 1 ساله، برای جلوگیری از هرگونه دامپینگ مربوط به تیم در بازار اعطا شده است.

علاوه بر این، تیم توسعه دهنده ارث فاند 200000 را در استخرهای نقدینگی (LP) قفل کرد تا به کاهش نوسانات توکن در 12 ماه اول پس از انتشار کمک کند. جوایز LP به خزانه DAO می رود، که بنیاد Earth Fund مستقیماً از آن برای کمک به صرفه جویی که توسط جامعه پیشنهاد شده است استفاده می کند.

ارز 1EARTH

برای شرکت در DAO، فرآیند به همان اندازه ساده است. کاربران می توانند توکن های 1Earth را در بازار آزاد بخرند و آنها را در پروتکل Earth Fund به اشتراک بگذارند. سپس آنها توکن های حکومتی 1Earth را دریافت خواهند کرد که به آنها اجازه می دهد در مورد تصمیمات مختلف DAO رای دهند.

علاوه بر این، با قرار دادن توکن‌های آن‌ها، پروتکل به شرکت‌کنندگان با توکن‌های اضافی پاداش می‌دهد، تا زمانی که وجوه آن‌ها در پلتفرم باقی بماند. این امر به افراد و سازمان ها انگیزه می دهد تا نقدینگی را به پلتفرم ارائه دهند و کنترل DAO را حفظ کنند.

شایان ذکر است در حالی که DAO عمدتاً به توکن‌های 1Earth برای حاکمیت خود متکی است، کاربران می‌توانند با استفاده از هر ارز دیجیتال کمک مالی کنند. همچنین این پلتفرم چندین کیف پول در دسترس خواهد داشت تا کاربران مجبور نباشند برای مبادله توکن ها تراکنش های پیچیده و پرهزینه را انجام دهند.

خزانه ارز 1EARTH چیست؟

از نظر فنی، ارث فاند یک سازمان انتفاعی است و هر بار که شما کمک مالی می کنید، 5٪ هزینه برای تامین مالی پروژه به روش زیر استفاده می شود:

2 درصد برای توسعه بیشتر و بهبود پروتکل به تیم می رسد.

2 درصد برای جوایز جامعه سهامداران است که توکن های 1Earth خود را قفل می کنند.

1 درصد به طور مستقیم برای بنیاد Earth Fund واریز می شود.

 این خزانه یک عنصر مهم از سازمان خودگردان ارث فاند است، زیرا جامعه بعداً تصمیم خواهد گرفت که با آن چه کاری انجام دهد. از طریق پیشنهادات، کاربران می توانند تصمیم بگیرند که بخشی از این وجوه را به دلایل مختلف اعطا کنند، از آنها برای اهداف بازاریابی استفاده کنند، NFT های منحصر به فرد ایجاد کنند تا به بودجه بیشتری دسترسی پیدا کنند و غیره. 

ارز 1EARTH

سازمان DAO به DAO اصلی Earth Fund تقسیم خواهد شد که عملیات اساسی پلتفرم را کنترل خواهد کرد. این جوامع قادر خواهند بود بودجه را از خزانه به پروژه های خاصی که تحت مدیریت آنها هستند، توزیع کنند. این ویژگی به افراد امکان می دهد تا به جوامع خاصی که با آنها آشنا هستند بپیوندند و در جایی که نظر آنها واقعاً مهم است مشارکت کنند.

(3 امتیاز) - 5/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *