0

تحلیل نمودار بیت کوین ۱۸ آذر

نمودار بیت کوین ۱۸ آذر
بازدید 430

به‌ نظر می‌رسد که پس از تثبیت نسبی قیمت در محدود ۱۷٬۲۰۰ دلاری، معامله‌گران بازار به بیت کوین ۱۹٬۰۰۰ دلاری چشم دوخته‌اند. در این پست به تحلیل نمودار بیت کوین ۱۸ آذر می پردازیم.

تحلیل نمودار بیت کوین ۱۸ آذر

نمودار بیت کوین ۱۸ آذر
بیت کوین ۱۸ آذر

داده‌های تردینگ ویو و کوین‌تلگراف مارکتس پرو کاهش نوسانات قیمت بیت کوین را پس از رسیدن جفت بیت کوین/دلار به محدوده ۱۷٬۳۰۰ دلاری در صرافی بیت‌استمپ نشان می‌دهد.

بیت کوین، جهش قیمتی خود را با جذب نقدینگی پس از بازگشایی وال استریت در ۸ دسامبر (۱۷ آذر) آغاز کرد و اکنون برای رسیدن به بالاترین قیمت ماهانه خود در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) در تلاش است.

البته، برای آن دسته از معامله‌گرانی که پیش از این بر روی ادامه روند صعودی شرط‌بندی کرده بودند، این حرکت و مسیر هموار آن برای افزایش بیشتر قیمت، چندان غافلگیرکننده نبود.

کردیبل کرپیتو (Credible Crypto)، معامله‌گر محبوب، افزایش قیمت بیت کوین را این‌گونه جمع‌بندی کرد:

حرکت بیت کوین به سمت محدوده ۱۸٬۰۰۰ تا ۱۹٬۰۰۰ دلاری ادامه خواهد داشت.

او در ادامه دلیل باطل‌شدن تحلیل‌اش در ۷ دسامبر (۱۶ آذر) را توضیح داد که در آن ۱۶٬۰۰۰ دلار را به‌عنوان هدف بعدی بیت کوین در نظر گرفته بود:

روند نزولی ابطال شد و به‌ نظر می‌رسد معامله‌گران بایننس از حدود ۱۶٬۵۰۰ دلار آماده حمایت از بیت کوین بوده‌اند. شاید قیمت یک بار دیگر تا مرز ۱۶٬۵۰۰ تا ۱۶٬۴۰۰ دلار پایین بیاید اما پس از منتظر تغییر روند و افزایش قیمت تا محدوده ۱۸٬۰۰۰ تا ۱۹٬۰۰۰ دلاری باشید.

نمودار بیت کوین ۱۸ آذر
نمودار بیت کوین ۱۸ آذر

تحلیلگر دیگری به نام چدس (Cheds)، پس از رسیدن جفت بیت کوین/دلار به باند بولینگر بالایی خود در نمودار ۴ ساعته، ادامه‌یافتن احتمالی نوسانات قیمت را بررسی کرده است.

در زمان نگارش این گزارش، کندل‌های ۴ ساعته قیمت بیت کوین همچنان در نزدیکی باند بولینگر بالایی باقی ماندند که می‌توانند مقدمه‌ای برای افزایش نوسانات قیمت باشند.

نمودار بیت کوین ۱۸ آذر
نمودار بیت کوین ۱۸ آذر

مایکل ون دی پوپ (Michael Van de Poppe)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت معاملاتی اِِیت، جهش شب گذشته قیمت بیت کوین را به بریک‌ اوت آخر ماه نوامبر (اوایل آذر) تشبیه کرد و افزود:

تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای ۱۷٬۰۰۰ دلار باقی بماند، می‌توانیم انتظار افزایش را داشته باشیم.

لیکوئیدشدن‌ها باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود

تحلیل پرایس اکشن بیت کوین در شب گذشته نشان دهنده افزایش لیکوئيدشدن موقعیت‌های معاملاتی شورت است.

داده‌های کوین‌گلس نشان می‌دهد که ارزش موقعیت‌های معاملاتی شورت لیکوئيدشده در بازه یک ساعته در ۸ دسامبر (۱۷ آذر) به ۷ میلیون دلار رسیده است که می‌تواند نشانه‌ای از تعداد معامله‌گرانی باشد که تصور می‌کردند روند نزولی ادامه خواهد داشت. لیکوئيدشدن موقعیت‌های معاملاتی شورت آلت کوین‌ها، ۱۱میلیون دلار دیگر به این آمار اضافه کرد.

آن‌چین کالج نیز تایید کرد که از زمان سقوط صرافی FTX در اوایل نوامبر، حجم لیکوئیدشدن‌ها نسبتاً اندک بوده است؛ اما (افزایش) موقعیت‌های معاملاتی شورت لیکوئيدشده به رشد اخیر قیمت بیت کوین کمک کرده است.

نمودار بیت کوین ۱۸ آذر
نمودار بیت کوین ۱۸ آذر

cointelegraph

(1 امتیاز) - 5/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *