0

رگولاتور ابوظبی منتشر شد

رگولاتور ابوظبی
بازدید 699

سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی (FSRA)، تنظیم‌کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی در بازار جهانی ابوظبی (ADGM)، “اصولی راهبردی” را در مورد رویکرد خود به تنظیم و نظارت بر دارایی‌های مجازی منتشر کرد. در این خبر به بررسی می رگولاتور ابوظبی می پردازیم.

رگولاتور ابوظبی

این اصول با لحنی دوستانه برای صنعت کریپتو، متعهد می‌شوند که با استانداردهای بین‌المللی در مبارزه با پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحریم‌های مالی مطابقت داشته باشند.

در وب‌سایت رسمی ADGM پنج اصل منتشر شده است. آنها تحت عناوین چارچوب‌های نظارتی بین‌المللی و به رسمیت شناخته شده، مقررات پویا و بازارمحور، رویکرد ریسک محور و متناسب، همکاری و مسئولیت مشترک و ارائه استانداردهای کیفیت و خدمات هستند.

در حالی که به طور کلی لحن و محتوای این اصول با بیانیه‌های استاندارد برای پویایی، نوآوری و ایمن کردن بازار مطابقت دارند، اما در عین حال نکات خاصی وجود دارد که چشم‌انداز نظارتی ADGM را تعریف می‌کند.

طبق این اصول، چارچوب قانونی ADGM بر اساس قانون مشترک انگلیسی خواهد بود، در حالی که در منطقه آزاد اقتصادی، تنظیم‌کننده‌ها و دادگاه به طور کاملا مستقل فعالیت خواهند کرد.

این رگولاتور همچنین قصد دارد با فعالان بازار به صورت “مرتب اما غیر رسمی” همکاری نزدیک داشته باشد. این همکاری شامل جلسات مشترک بین تیم‌های نظارتی و تجاری و همچنین فعالان بازار و متخصصان خواهد بود.

در مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، ADGM یک مقاله منتشر کرد و پیشنهاد داد که برخی شرکت‌‌ها مجاز به تسهیل تجارت NFTها در حوزه قضایی باشند. در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۱)، صرافی‌های بایننس و کراکن اولین شرکت‌های خارجی بودند که مجوزهای نظارتی برای فعالیت در ADGM دریافت کردند.

منبع: cointelegraph

(5 امتیاز) - 4.2/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *