0

دلایل ریزش توکن گرند بیس (GB)

دلایل ریزش توکن گرند بیس (GB)
بازدید 173

یک نقض امنیتی مربوط به توکن گرند بیس (GB) منجر به ضرر نزدیک به ۲ میلیون دلاری شد و جامعه ارزهای دیجیتال را دچار نگرانی کرد. در پی این رویداد، قیمت توکن GB بیش از ۹۹ درصد کاهش یافت. در این پست به دلایل ریزش توکن گرند بیس (GB) می پردازیم.

دلایل ریزش توکن گرند بیس (GB)

پروتکل گرند بیس، یکی از محبوب‌ترین پروتکل‌ها برای توکنیزه‌سازی دارایی‌های واقعی در بلاکچین لایه دو کوین‌بیس است. این پروتکل به تازگی شواهدی از تأثیر شدید یک نقص امنیتی مربوط به کلید خصوصی بر از دست رفتن وجوه کاربران در ۱۵ آوریل ارائه کرده است.

در همین راستا، یکی از از مدیران گرند بیس در کانال رسمی تلگرام این پروتکل به کاربران توصیه کرد که از هرگونه تعامل با قراردادهای هک‌شده خودداری کنند. وی از اشکال به وجود آمده عذرخواهی کرد.

این حادثه امنیتی ابتدا توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین پک‌شیلد (PeckShield) گزارش شد. در گزارش این شرکت آمده است که وجوه از دست رفته ابتدا به اتریوم تبدیل شده و سپس به یک آدرس ناشناس منتقل شده‌اند.

پس از مشخص شدن این مشکل، سخنگوی گرند بیس اعلام کرد که تیم این پروتکل در حال تلاش شبانه‌روزی برای به حداقل رساندن ضرر کاربران است. ارزش توکن GB پس از این حادثه به سرعت کاهش یافت.

این سقوط نه تنها موجب ضرر سرمایه‌گذاران شد، بلکه ویژگی‌های امنیتی برخی از پروتکل‌های بلاکچینی جدید را نیز زیر سوال برد. در حال حاضر، بحث‌ها در جامعه گرند بیس حول پیامدهای این حادثه بر فعالیت‌های آتی و دوام طولانی‌مدت توکن GB متمرکز شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *