0

خرید بیت کوین توسط نهنگ ها

خرید بیت کوین توسط نهنگ ها
بازدید 546

بررسی داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد در حالی که نهنگ‌های بیت‌کوین مشغول خرید سکه‌های بیشتر هستند، دیگر نهنگ‌های ارزهای دیجیتال نیز به‌شکل انبوهی استیبل‌کوین‌هایی از جمله تتر، دای و بایننس یو‌اس‌دی را انباشت می‌کنند. در این پست به بررسی خرید بیت کوین توسط نهنگ ها می پردازیم.

خرید بیت کوین توسط نهنگ ها

شرکت تحلیل آن‌چین سنتیمنت گفته است که آدرس‌هایی با موجودی ۱۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین طی ۹ روز گذشته، در مجموع ۷۲۶میلیون دلار دیگر از این ارز دیجیتال خریده‌اند. در همین زمان، اندوخته آدرس‌هایی که با موجودی ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱۰میلیون دلار استیبل کوین به‌سرعت در حال افزایش است.

این شرکت در ادامه خاطرنشان کرد که از مجموع کل بیش از ۴۳.۴۶میلیون آدرس‌های موجود در شبکه، در حال حاضر بیش از ۱۵٬۸۴۰ آدرس با موجودی بین ۱۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین وجود دارد که بدان معناست که کیف پول نهنگ‌ها ۰.۰۳۶۴ درصد از کل آدرس‌های بیت کوین را تشکیل می‌دهند. سنتیمنت افزود:

افزایش نسبت آدرس نهنگ‌ها به کل شبکه، از نظر تئوری به این معناست که علاقه بیشتری به افزایش دسته‌ای از معامله‌گران وجود دارد که نه تنها میلیونر هستند، بلکه عادت کرده‌اند از سرمایه خود برای رسیدن به آنچه استفاده کنند که می‌خواهند.

افزون بر این‌ها، تعداد آدرس‌های بیت کوین با موجودی ۱۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ سکه در طول ۳ هفته گذشته ۱۵۹ عدد افزایش یافته است که سریع‌ترین نرخ رشد این آدرس‌ها طی ۱۰ ماه گذشته بوده است.

به گفته این شرکت، انباشت اخیر بیت کوین در کنار انباشت عظیم استیبل کوین‌ها به این معنی است که نهنگ‌های ارز دیجیتال با افزایش قدرت خرید، شروع به تقویت موقعیت خود می‌کنند.

در شرایط کنونی بازار، برخی از سرمایه‌گذاران هنوز هم نسبت به رشد قیمت بیت کوین امیدوار هستند. در اوایل این ماه، تیم دریپر (Tim Draper)، بنیان‌گذار دریپر آسوشیتس و یکی از مشهورترین سرمایه‌گذاران سیلیکون ولی، بر پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین ۲۵۰،۰۰۰ دلاری خود تأکید کرد و گفت که قیمت این ارز دیجیتال تا ژوئن (خرداد) سال آینده به این رقم خواهد رسید.

دریپر، تنها میلیاردری نیست که نگاهی صعودی به بازار ارزهای دیجیتال دارد. مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه‌گذار میلیاردر، خاطرنشان کرد که همچنان معتقد است بیت‌کوین در آینده با قیمت ۵۰۰٬۰۰۰ دلاری معامله خواهد شد، البته، او پیش‌بینی خود را تا بعد از زمانی به تعویق انداخت که فدرال رزرو و دیگر بانک‌های مرکزی برای مهار تورم، نرخ بهره را فزایش می‌دهند.

نووگراتز بر این باور است که از آنجایی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، طبق گفته‌های خود، اقتدار بانک‌‌های مرکزی خود را یافته است؛ بیت کوین تا ۵ سال آینده به ۵۰۰٬۰۰۰ دلار نخواهد رسید.

با این همه، تحلیلگران گلدمن ساکس در گزارش جدید خود عنوان کردند که عقیده دارند طلا در بلندمدت نسبت به محرک‌های تقاضا در بازار عملکرد بهتری از بیت‌کوین داشته باشد. آن‌ها انتظار دارند که ارزهای دیجیتال بیشتر تحت‌تأثیر شرایط سخت مالی قرار بگیرند.

cryptoglobe

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *