0

جزییات ایردراپ ژوپیتر

جزییات ایردراپ ژوپیتر
بازدید 177

یک ارز دیجیتال هفت ساله منسوخ در شبکه اتریوم برای مدت کوتاهی به دلیل هیجان ناشی از ایردراپ ۷۰۰ میلیون دلاری صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر، شاهد رشد چشمگیری بود. در این پست به بررسی جزییات ایردراپ ژوپیتر می پردازیم.

جزییات ایردراپ ژوپیتر

بر اساس داده‌های بازار، در ۳۱ ژانویه، ساعاتی قبل از ایردراپ توکن JUP صرافی ژوپیتر در شبکه سولانا، قیمت یک توکن مبتنی بر اتریوم با همان اسم و نماد اختصاری، بیش از ۴۳۰ درصد افزایش یافت، ولی تنها چند ساعت بعد به شدت سقوط کرد. به نظر می‌رسد که برخی از معامله‌گران ممکن است به سراغ توکن اشتباهی رفته باشند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، قیمت توکن JUP مبتنی بر اتریوم از ۰٫۰۰۵ دلار در ۳۰ ژانویه به ۰٫۰۲۶ دلار در ۳۱ ژانویه رسید، ولی به سرعت دوباره به محدوده ۰٫۰۰۷ دلار بازگشت.

ژوپیتر مبتنی بر اتریوم که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، پروتکلی است که برای ایجاد و میزبانی برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده است، با این حال، وبسایت رسمی آن می‌گوید که این پروتکل «دیگر فعال نیست.»

از سوی دیگر، ژوپیتر مبتنی بر سولانا یک تجمیع‌کننده صرافی غیرمتمرکز است که امکان سواپ، ثبت لیمیت اوردر و استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلاری را برای توکن‌های شبکه سولانا، فراهم می‌کند.

در این میان، به گفته یکی از مدیران بنیاد سولانا، ایردراپ ژوپیتر، یکی از بزرگ‌ترین ایردراپ‌هایی است که تاکنون در سولانا رخ داده و این ایردراپ بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

در همین راستا، آستین فدرا، رئیس استراتژی بنیاد سولانا، گفت که این شبکه «تحسین‌برانگیز» عمل کرده است؛ زیرا در ۲ ساعت و نیم ابتدایی از اجرای ایردراپ ژوپیتر، در مجموع ۲٫۵ میلیون تراکنش را مدیریت کرده است.

فدرا گفت که در حالی که هزینه گس سولانا در اوج جنون این ایردراپ به طور قابل‌توجهی افزایش یافت، او به شوخی اضافه کرد که این کارمزد به رقم نجومی ۰٫۰۱ SOL، تقریبا ۱٫۰۲ دلار با قیمت‌های فعلی رسیده است. فدرا این رقم را با هزینه‌های گس سنگینی که کاربران شبکه اتریوم در جریان ایردراپ‌های محبوبی مانند راه‌اندازی ایپ کوین در مارس ۲۰۲۲ پرداخت می‌کردند، مقایسه کرد.

در همین حال، یک سرمایه‌گذار ۱۷ ساله با نام مستعار notxavierj ادعا می‌کند که بیش از یک میلیون دلار از ایردراپ ژوپیتر در شبکه سولانا به دست آورده است.

cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *