0

جدیدترین اخبار ETF بیت کوین

جدیدترین اخبار ETF بیت کوین
بازدید 460

بر اساس یک پرونده جدید ثبت‌شده در روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر، شرکت مدیریت دارایی گری‌اسکیل (Grayscale) برای اولین بار از سال ۲۰۱۸، چند اصلاحیه را در قرارداد صندوق تراست بیت کوین (GBTC) خود اعمال کرده است. در این پست به بررسی جدیدترین اخبار ETF بیت کوین می پردازیم.

جدیدترین اخبار ETF بیت کوین

این کار به گری‌اسکیل کمک می‌کند تا برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین خود و رقابت با دیگر شرکت‌ها، به ویژه بلک‌راک (BlackRock) آماده شود.

تغییرات پیشنهادی برای GBTC، مشروط به تأیید سهامداران، شامل دو تغییر کلیدی در قرارداد اعتماد است. اولین اصلاحیه به این شرکت اجازه می‌دهد تا هزینه‌ها را به صورت روزانه دریافت کند (بجای ماهانه). به گفته سخنگوی شرکت، این تغییر یک اصلاح ساختاری است و به منزله کاهش هزینه‌ها نیست. در حال حاضر، گری‌اسکیل یک کارمزد مدیریتی ۲ درصد را برای GBTC اعمال می‌کند.

به‌روزرسانی دوم، امکان ترکیب دارایی‌ها را در قالب یک حساب همه‌جانبه فراهم کرده و ایجاد و بازخرید سهام را ساده‌تر می‌کند، که به عنوان یک مکانیزم پردازش اساسی برای ETF شناخته می‌شود.

این رویکرد نوآورانه بخشی از خدمات سرویس کاستدی (Custody) صرافی کوین بیس است. لازم به ذکر است که بلک‌راک و چندین متقاضی دیگر ETF اسپات بیت کوین نیز از این سرویس استفاده خواهند کرد.

طبق گزارش‌ها، گری‌اسکیل این اصلاحات پیشنهادی را بدون هیچ‌گونه هزینه اضافی برای سهامداران خود اجرا خواهد کرد. علاوه بر این، طبق پرونده، این اصلاحات برای تبدیل GBTC به یک ETF اجباری نیستند، بلکه به منظور افزایش کارایی عملیاتی اعمال می‌شوند که می‌تواند برای گری‌اسکیل و GBTC مفید باشد. لازم به ذکر است که ارزش سهام GBTC در سال ۲۰۲۳، تا ۲۷۸ درصد افزایش یافته است.

در این میان، Pando Asset، یک شرکت مدیریت دارایی در سوئیس هم به ‌طور غیرمنتظره‌ای در رقابت موجود برای کسب تأییدیه ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده شرکت کرده است.

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۲۸ نوامبر با مدیران بلک‌راک و اینوسکو (Invesco) ملاقات کرد تا در مورد درخواست آنها برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین صحبت کنند. طبق گزارش‌ها، بلک‌راک اصلاحاتی را در مدل بازخرید خود ارائه کرده تا نگرانی‌های قبلی SEC را برطرف نماید.

علاوه بر این‌ها، کمیسیون SEC اعلام کرده که آماده دریافت بازخورد عمومی در مورد پرونده‌ شرکت‌های فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) و هشدکس (Hashdex) است. به عقیده ناظران بازار، این اقدام SEC ممکن است زمینه را برای تایید بالقوه ETFهای بیت کوین در اوایل ژانویه ۲۰۲۴ فراهم کند.

در همین راستا، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، هم در اظهارات اخیر خود بار دیگر تأیید کرده که به تأیید ETF اسپات بیت کوین در ماه ژانویه اطمینان دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *