0

تحلیل تکنیکال طلا 5 مرداد

تحلیل تکنیکال طلا 5 مرداد
بازدید 802

قیمت طلا (XAU/USD) قلمرو خود را مشخص کرده است و در همان سطوح می باشد، زیرا سرمایه گذاران منتظر اعلام تصمیم فدرال رزرو برای تصمیم گیری آگاهانه درباره نرخ بهره هستند. این فلز گرانبها در محدوده 1716 تا 1720 دلار قرار دارد. در این پست به تحلیل تکنیکال طلا 5 مرداد می پردازیم.

کاهش سرعت در شاخص های اقتصادی ایالات متحده نشان می دهد که گزینه افزایش 1 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو قابل اجرا نیست.
قراردادهای آتی S&P500 پس از نمایش زیان در روز سه‌شنبه بازگشتند و ممکن است مجدداً زیربنای ریسک‌پذیری باشند.


همچنین، شاخص دلار آمریکا (DXY) ساختار توزیع موجودی را پس از یک اصلاح خفیف تکرار می کند. DXY در روز سه‌شنبه شاهد یک حرکت صعودی بود زیرا سرمایه‌گذاران قبل از اظهارنظر جروم پاول(Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، در مورد نرخ‌های بهره و راهنمایی‌های بیشتر، محتاطانه رفتار کردند.

گزینه 100 واحد پایه (bps) خارج از تصور است زیرا شاخص های اقتصادی ایالات متحده به فدرال رزرو قدرت نمی دهد که بدون تردید وارد این عمل شود. با این حال، گزینه افزایش نرخ 75 واحد پایه(bps) در راه است و احتمالاً دیکته شود که ممکن است نرخ بهره را به 2.25-2.50٪ افزایش دهد.
در همین حال، معاملات آتی S&P500 پس از نمایش زیان در روز سه‌شنبه، یک شبه رشد کردند. این ممکن است از دارایی های ریسکی پشتیبانی کند و DXY ممکن است یک شکست نزولی را نشان دهد.

تحلیل تکنیکال طلا 5 مرداد


در مقیاس ساعتی، قیمت طلا در یک الگوی مثلث نزولی(descending triangle pattern) حراج می شود. خط روند نزولی الگوی انقباض(contraction pattern) نوسانات از بالاترین سطح 22 جولای(31 تیر) در 1739.37 دلار قرار گرفته است. در حالی که حمایت از 22 جولای به 1712.94 دلار می رسد. قیمت طلا با میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) در 1718.70 دلار همپوشانی دارد که نشان دهنده تثبیت آینده است.

تحلیل تکنیکال طلا 5 مرداد

همچنین، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده 40.00-60.00 در نوسان است، که نشان می دهد دارایی در انتظار یک محرک بالقوه برای یک حرکت قاطع است.

منبع: FXSTREET

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *