0

تحلیل بیت کوین سال 2023

تحلیل بیت کوین سال 2023
بازدید 643

بسته به اینکه به تحلیل های چه کسی گوش می دهید، قیمت بیت کوین در سال آینده به 3500 دلار یا 1 میلیون دلار می رسد. در این پست به تحلیل بیت کوین سال 2023 می پردازیم.

تحلیل بیت کوین سال 2023

جامعه بیت کوین در مورد اینکه آیا قیمت توکن در سال آینده افزایش می یابد یا سقوط می کند، اختلاف نظر دارند. اکثر تحلیلگران و شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند که در ماه‌های آینده قیمت آن بین 12000 تا 16000 دلار خواهد بود. این با یک محیط بی ثبات اقتصاد کلان، قیمت سهام، نرخ تورم، داده های فدرال رزرو در مورد نرخ بهره و رکود احتمالی (حداقل طبق گفته ایلان ماسک) که می تواند تا سال 2024 ادامه داشته باشد، مرتبط است.
از طرف دیگر، اینفلوئنسرها و حداکثر گرایان بیت‌ کوین که معتقدند قیمت آن می‌تواند به 80000 دلار و حتی بیشتر از آن افزایش یابد.

شواهدی برای حمایت از هر دو طرف وجود دارد. یک مسئله این است که آنها ممکن است به بازه های زمانی متفاوتی نگاه کنند. دلیل محکمی وجود دارد که احتمالاً بیت کوین در ماه های آینده به شدت کاهش می یابد اما در اواسط تا اواخر سال 2023 به طور بالقوه افزایش می یابد.

نکاتی برای افزایش قیمت BTC در سال 2023

روند صعودی بیت کوین از نظر تاریخی با چرخه بازار چهار ساله منطبق است که شامل انباشت (خرید)، روند صعودی، توزیع (فروش) و روند نزولی است. ما به طور کلی انتظار داریم که بخش انباشت این فرآیند در سال 2023 آغاز شود، اگرچه برخی معتقدند ممکن است تا سال 2024 به تعویق بیفتد.

با این وجود، احتمالاً در اواسط سال 2023 شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال خواهیم بود و شواهدی برای حمایت از این ایده وجود خواهد داشت. به گفته کوین سونسون، زمانی که بازار نزولی 80 هفته ای به پایان می رسد، می توانیم شاهد شروع یک بازار صعودی در حدود آوریل باشیم.

ماهیت تورم زدایی بیت کوین، از طریق رویداد هاوینگ آن، این افزایش قیمت را نیز در طول زمان تشویق می کند. (هاوینگ منجر به نصف شدن پاداش استخراج‌کنندگان می‌شود. بعدی قرار است در آوریل 2024 اتفاق بیفتد.) با وجود آشفتگی بازار، ماهیت تورم‌ زدایی بیت‌کوین منجر به افزایش قیمت برای سرمایه‌ گذاران بلند مدت می‌شود.

اما، مراقب تبلیغات باشید. اینفلوئنسرها به خوبی زمان خرید و فروش را می دانند. به عنوان مثال پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افزایش ۱۰ برابری اتریوم در سال ۲۰۲۳ باید با شک و تردید نگریست و علیرغم چنین ادعاهایی بعید است که بیت کوین به زودی به قیمت 100000 دلار یا حتی نزدیک به آن برسد.

احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا 3500 دلار

کارشناسان دیگر نشان می‌دهند که به این زودی یا حتی در سال 2023 شاهد افزایش قیمت بیت کوین نخواهیم بود. Gareth Soloway از InTheMoneyStocks نشان داد که احتمال کمی وجود دارد که حتی تا 3500 دلار سقوط کند:

با تعیین چارچوب مشخص برای بیت کوین چرخشی در قیمت ایجاد خواهد شد زیرا مقررات به مردم کمک می کند تا اعتماد بیشتری به تصمیم خود داشته باشند. من فکر می کنم در آینده نزدیک شاهد یک جهش کوچک و سپس یک موج کاهش به 12000 تا 13000 دلار خواهیم بود و سپس من این کار را انجام خواهم داد. نگران باشید که از 10000 دلار به 8000 دلار می‌روید، شاید در بدترین حالت ممکن به 3500 دلار می‌رسید، اما این مانند فروپاشی آمازون در عصر دات کام است.

اگر بیت کوین به 12000 دلار یا کمتر سقوط کند، ممکن است برای استخراج کنندگان اکوسیستم سودآور نباشد. این بدان معناست که معاملات دیگر پردازش نمی شوند، مشکلی که می تواند صنعت را فلج کند.

همچنین به یاد داشته باشید که هیچ ارتباط قوی بین قیمت ارزهای دیجیتال و پذیرش انبوه ندیده ایم، که الگوی سالمی باشد. قیمت دارایی های کریپتو تابعی از مقدار پولی است که سرمایه‌گذاران (عمدتاً نهنگ‌ها و مؤسسات) از طریق قراردادهای مشتقات و سایر ابزارهای مالی در پروژه های مختلف سرمایه گذاری می کنند. 

زمان در حال تغییر اما احساسات صعودی

هنوز نگرانی های دیگری در رابطه با چرخه قیمت بیت کوین وجود دارد. برخی معتقدند که این چرخه های چهار ساله ممکن است به دلایل مختلف دیگر اعمال نشوند. 

این در حال رقابت با تعدادی از ارزهای دیجیتال است که از بسیاری جهات برتر هستند، همراه با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، GameFi، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، استارت‌آپ‌های Web3 و تعدادی از مکانیسم‌های سرمایه‌گذاری بسیار سودآورتر. مشارکت در Web3 و DeFi مستلزم خرید اتریوم است نه BTC. بسیاری تصور می‌کنند که چون مردم «به DeFi علاقه‌مندتر می‌شوند»، BTC افزایش خواهد یافت. این بی اساس است.

این در حالی است که بیت کوین هنوز هم یکی از اولین موسساتی است که در هنگام مشارکت، در دنیای ارزهای دیجیتال جذب می شود. با در نظر گرفتن همه موارد، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در اواسط سال 2023 افزایش یابد، اگرچه در ماه های آینده شاهد کاهش خواهیم بود.

در 18 اکتبر، بیش از 38000 بیت کوین به ارزش 750 میلیون دلار از صرافی های رمزنگاری به کیف پول های خصوصی منتقل شد، که نشانه ای از انباشته شدن و ذخیره نهنگ ها برای زمان های بی ثبات است. خروج از مبادلات معمولاً به عنوان شاخص های صعودی تفسیر می شود. رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر فقیر، به دلیل علاقه موسسات و برنامه های بازنشستگی، نسبت به بیت کوین خوش بین است. همانطور که او در 7 اکتبر توییت کرد:

چرا طلا، نقره، بیت کوین بخریم؟ محور بانک انگلستان به معنای خرید GSBC بیشتر است. وقتی حقوق بازنشستگی تقریباً سقوط کرد، بانک‌های مرکزی نمی‌توانند تورم را برطرف کنند. صندوق های بازنشستگی همیشه در G&S سرمایه گذاری کرده اند. صندوق های بازنشستگی در حال حاضر در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند. آنها می دانند که دلارهای جعلی، سهام و اوراق قرضه بی ثبات هستند.

سقوط دولت ها در پایان جهان و پذیرش بیت کوین

نکته طعنه آمیز در مورد حداکثر گرایان بیت کوین این است که آنها معتقدند سقوط در سیستم های موجود و دلار ایالات متحده (به ویژه) برای بیت کوین و جامعه گسترده تر “غیرمتمرکز” مفید است. آنها ادعا می کنند که سقوط در دولت ها نیازمند یک سیستم مالی جدید است که بیت کوین کاملا آماده است.

ایده این است که بین فروپاشی زیرساخت فیات و افزایش قیمت بیت کوین یک روند معکوس وجود دارد، جایی که نوسانات بیشتر با افزایش بیشتر قیمت برابری می کند. هنگامی که جهان سقوط می کند، جامعه غیرمتمرکز به سادگی “خلأ را پر می کند“.

البته، سقوط نفت منجر به افزایش سرسام آور قیمت انرژی خواهد شد. این همچنین به معنای یک اکوسیستم بالقوه ناپایدار بیت کوین به دلیل مشکلات استخراج است. این مشکلی است که اتریوم با تکمیل بروز رسانی ادغام سپتامبر خود برطرف کرد، که استخراج‌کنندگان را از معادله حذف کرد و منجر به کاهش 99.99 درصدی ردپای کربن آن شد.

و یک فروپاشی کامل همچنین به این معنی است که ارزیابی داده ها در مورد دلار حاکی از بی ارزش شدن آن است. اگر تورم شدید رخ دهد، اگر نتوان از آن برای خرید یک تکه نان استفاده کرد، یک میلیون دلار بیت کوین چقدر ارزش دارد؟ نوسانات معمولاً دوست بیت کوین است – اما فقط تا یک نقطه خاص.

حداکثر گرایان بیت کوین باید مراقب باشند که چه آرزویی دارند: برآورده کردن خواسته های آنها می تواند برای دلار و بیت کوین فاجعه ایجاد کند.

منبع: کوین تلگراف

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *