0

تحلیل بیت کوین جولای ۲۰۲۳

تحلیل بیت کوین جولای ۲۰۲۳
بازدید 486

قیمت بیت کوین (BTC) پس از صعود به سطح ۳۱ هزار دلار، در حال حاضر در محدوده ۳۰,۵۰۰ دلار قرار دارد و در این ناحیه تثبیت می‌شود. علی‌رغم این اصلاح، کارشناسان نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین هستند و معتقدند که روند صعودی فعلی هنوز به پایان نرسیده است. در این پست به تحلیل بیت کوین جولای ۲۰۲۳ می پردازیم.

تحلیل بیت کوین جولای ۲۰۲۳

به گفته مارکوس تیلن (Markus Thielen)، محقق شرکت تحقیقاتی Matrixport، سال ۲۰۲۳ دقیقاً همان‌گونه است که آنها تصور می‌کردند، و سودهای بیشتری برای بیت کوین در راه است.
اظهارات تیلن بر اساس یک سری پیش‌بینی‌های انجام‌شده توسط این شرکت تحقیقاتی است که تا کنون صحت داشته‌اند. در دسامبر ۲۰۲۲، تیم Matrixport پیش‌بینی کرد که بر اساس مدل تورمی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۳ می‌تواند به ۲۹ هزار دلار برسد.

در آن زمان، بیت کوین با قیمت ۱۶,۲۰۰ دلار معامله می‌شد و این پیش‌بینی نشان‌دهنده پتانسیل صعودی ۸۰ درصدی برای این رمزارز بود. در فوریه ۲۰۲۳، Matrixport هدف قیمتی خود را ارتقا داد و پیشنهاد کرد که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال به ۴۵ هزار دلار برسد – با ۸۳ درصد شانس موفقیت.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که ماه جولای از نظر تاریخی ماه قدرتمندی برای بیت کوین محسوب می‌شود. بر اساس داده‌های تاریخی، بیت کوین از ۱۰ سال گذشته، در ۷ سال شاهد رشد قیمت خود در این ماه بوده و میانگین بازدهی آن، ۱۱ درصد محاسبه شده است.
در سه سال گذشته، بازدهی بیت کوین در ماه جولای حتی بالاتر بود و در سال‌های ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، به ترتیب برابر با ۲۴، ۲۰ و ۲۷ درصد گزارش شد. به گفته تیلن، بر اساس این روند، احتمال بالایی وجود دارد که قیمت بیت ‌کوین در ۳۰ روز آینده، ۱۰ تا ۲۰ درصد بالاتر ‌رود و به طور بالقوه تا ماه آگوست به ۳۳ هزار تا ۳۶ هزار دلار برسد.
تیلن همچنین خاطرنشان کرد که بیت کوین ۱۰ هزار امتیاز افزایش می‌یابد، ۵ هزار امتیاز عقب می‌افتد و سپس، ۱۰ هزار امتیاز دیگر افزایش می‌یابد، تا زمانی که به قیمت هدف خود برسد. برای مثال، قیمت بیت کوین در زمان بحران بانکی اخیر ایالات متحده از نزدیکی ۱۵ هزار دلار به ۲۵ هزار دلار افزایش یافت، سپس، به ۲۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد و پس از آن، با یک رشد ۱۰ هزار امتیازی دیگر به ۳۰ هزار دلار رسید. سپس، به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از صرافی بایننس و افزایش فشار فروش در بازار، دوباره تا ۲۵ هزار دلار سقوط کرد.
به این ترتیب، تیلن معتقد است که بیت کوین اکنون در راه رسیدن به ۳۵ هزار دلار قرار دارد. در این میان، افزایش درخواست‌ها برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده و پیش‌بینی ورود مؤسسات و سرمایه‌گذاران خرد بیشتر به این فضا، می‌تواند به این ارز دیجیتال در رسیدن به هدف ۳۵ هزار دلاری آن کمک کند.

تحلیل بیت کوین جولای ۲۰۲۳

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۳۰,۵۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود که در ۲۴ ساعت گذشته، ۰٫۵ درصد افت دارد. با این حال، در بازه‌های زمانی بالاتر، قیمت بیت کوین با رشد بیش از ۱۵ و ۱۸ درصدی در دوره‌های ۷ و ۱۴ روزه، سوددهی قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.
در حالی که قیمت بیت کوین کمی عقب‌نشینی کرده، دستاوردهای اخیر آن نشان می‌دهند که می‌تواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد. در این میان، لازم به ذکر است که قبل از دستیابی به اهداف قیمتی پیش‌بینی‌شده توسط شرکت Matrixport، قیمت بیت کوین ممکن است یک مرحله اصلاحی را تجربه کند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *