0

استیبل کوین DAI جایگاه دوج کوین را در بازار دچار چالش کرده است

استیبل کوین DAI
بازدید 784

طبق اطلاعات ارائه شده در وبسایت مرجع coinmarketcap، رقابت میان دوج کوین و استیبل کوین DAI برای کسب جایگاه دهم بازار کریپتو به تدریج شروع شده است. در حال حاضر، دوج کوین با ارزش 8.16 میلیارد دلاری، جایگاه خود به عنوان دهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را حفظ کرده است، در حالی که DAI با ارزش بازار 6.92 میلیارد دلار در رتبه یازدهم قرار دارد.

رقابت استیبل کوین DAI و دوج کوین

این درحالی است که DAI که اولین بار در سال 2017 عرضه شد، همچنان به عنوان بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز بازار شناخته می شود. این استیبل کوین توسط MakerDAO، که یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است تامین می شود. پس از سقوط TerraUSD (UST) در ماه می (اردیبهشت و خرداد) و مشکلات اخیر سلسیوس، DAI بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

استیبل کوین DAI

 از ابتدای ماه جولای (اوایل تیر)، پلتفرم وام دهی سلسیوس بخش قابل توجهی از وام معوقه خود را به پروتکل Maker (MKR) پس داده است، که نشان می دهد در بحبوحه شایعات ورشکستگی احتمالی، این شرکت تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سقوط کامل انجام می دهد. داده های DeFi Explorer نشان می دهد که در این مدت، سلسیوس 142.8 میلیون دلار استیبل کوین DAIرا از طریق چهار تراکنش مختلف بازپرداخت کرده است. البته این پلتفرم وام دهی هنوز 82 میلیون دلار بدهی معوقه به میکر دارد.

در حالی که جایگاه دوج کوین در بازار توسط DAI به چالش کشیده شده است، این ارز جایگاه بزرگترین میم کوین بازار را همچنان حفظ کرده است زیرا به طور قابل توجهی از ارزش بازار 5.7 میلیارد دلاری شیبا اینو جلوتر است.

طبق آمار WhaleStats، دوج کوین اکنون در بین 10 توکن برتر خریداری شده میان 500 نهنگ بزرگ BSC در 24 ساعت گذشته قرار دارد.

منبع: u.today

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *