قیمت لحظه ای دوج کوین

Loading...
Dogecoin
Dogecoin
 (DOGE)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 36,300 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} DOGE
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} DOGE

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Dogecoin چیست؟ 

 

Dogecoin (DOGE) بر اساس میم اینترنتی محبوب "doge" ساخته شده است و یک Shiba Inu را بر روی لوگوی خود نشان می دهد. این ارز دیجیتال منبع باز توسط Billy Markus از پورتلند، Oregon  و Jackson Palmer از سیدنی، استرالیا ایجاد شد و در دسامبر 2013 از Litecoin فورک شد. سازندگان Dogecoin آن را به عنوان یک کریپتوکارنسی سرگرم کننده و جالب معرفی کردند که فراتر از مخاطبان اصلی Bitcoin جذابیت دارد، زیرا بر اساس یک میم سگ ساخته شده بود. Elon Musk، مدیرعامل تسلا، چندین توییت در شبکه های اجتماعی در مورد این که Dogecoin سکه مورد علاقه اوست، منتشر کرد. 

 

چگونه Dogecoin را ماین کنید؟ 

Dogecoin از چند جهت با پروتکل اثبات کار Bitcoin متفاوت است، یکی از آنها استفاده از فناوری Scrypt است. این آلتکوین همچنین دارای زمان بلاک 1 دقیقه است و عرضه کل پنهان نشده است، به این معنی که هیچ محدودیتی برای تعداد Dogecoin قابل ماین کردن وجود ندارد. شما می توانید Dogecoin را به صورت انفرادی یا با پیوستن به یک استخر ماینینگ ماین کنید. یک ماینر Doge می تواند ارز دیجیتال را در ویندوز، مک یا لینوکس و با یک GPU ماین کند. از سال 2014، شما همچنین می توانید Litecoin را در همان فرآیند ماینینگ Dogecoin ماین کنید، زیرا این فرآیندها ادغام شدند. 

 

Dogecoin برای چه مواردی قابل استفاده است؟ 

Dogecoin در درجه اول به عنوان یک سیستم انعام در Reddit و Twitter برای پاداش ایجاد یا به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت استفاده شده است. می توانید با شرکت در انجمنی که از این ارز دیجیتال استفاده می کند، Dogecoin انعام بگیرید، یا می توانید Dogecoin خود را از یک Dogecoin faucet دریافت کنید. Dogecoin faucet وب سایتی است که مقدار کمی Dogecoin را به صورت رایگان به عنوان معرفی این ارز در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید در جوامع Dogecoin تعامل برقرار کنید. 

 

چگونه می توانید Dogecoin بخرید؟ 

می توانید در هر صرافی که این ارز دیجیتال را ارائه می کند، Dogecoin را بفروشید یا بخرید، آن را در یک صرافی یا کیف پول Dogecoin ذخیره کنید، و در جوامعی که Dogecoin را می پذیرند، Dogecoin را انعام دهید.  

 

Elon Musk و Dogecoin 

این موفقیت Dogecoin به اشتیاق و علاقه Elon Musk به آن بسیار مرتبط است. Musk در اوایل سال 2021 شروع به توییت کردن درباره Dogecoin کرد و یک میم Lion King DOGE را به اشتراک گذاشت. این اتفاق شروع طوفانی و قدرتمند DOGE - با افت های موقت - را آغاز کرد که با حضور Musk در Saturday Night Live به اوج خود رسید. 

پس از ظهور SNL، DOGE با وجود وعده های Musk مبنی بر افزایش قیمت آن، سقوط کرد. در ماه های بعد، به نظر می رسید که Musk علاقه خود را از دست داده است و قیمت DOGE بیش از 70 درصد از بالاترین رکورد خود سقوط کرد. با این حال، توییت های گاه به گاه نشان می دهد، Musk همچنان نسبت به Dogecoin قدرت دارد. 

 

بنیاد Dogecoin و هیئت مشاوران 

در سال 2014، یک بنیاد عام المنفعه توسط اعضای تیم Dogecoin برای ارائه پشتیبانی، حمایت، حفاظت از علائم تجاری و نظارت بر پروژه کریپتوکارنسی ها تشکیل شد. با این حال، این بنیاد به مرور زمان منحل شد. 

پس از چندین سال غیرفعال بودن، این بنیاد در سال 2021 با "تمرکز مجدد بر حمایت از اکوسیستم Dogecoin، جامعه و ارتقای آینده بلاکچین Dogecoin" راه اندازی شد. علاوه بر یک سری تیم اصلی، این پروژه اکنون دارای یک سری عوامل باتجربه در صنعت به عنوان بخشی از هیئت مشاوران خود است. 

طبق وب سایت این بنیاد، اعضای هیئت مدیره هر ماه برای بحث در مورد مسائل مربوط به Dogecoin با یکدیگر ملاقات خواهند کرد. 

در رابطه با مشاورانش، این گروه متشکل از Billy Markus بنیانگذار Dogecoin، Max Keller توسعه ‌دهنده اصلی پروژه، Vitalik Buterin بنیانگذار Ethereum و Elon Musk که به نمایندگی از او Jared Birchall رئیس دفتر خانواده Musk ، می باشد. 

اعضای هیئت مشاوران در سمت های مختلفی فعالیت می کنند. با این حال Keller به عنوان مشاور فنی این پروژه خدمت می کند، و Markus مسئول انجمن و میم ها است. همچنین، Buterin به عنوان مشاور این بلاکچین و کریپتو در این بنیاد فعالیت می کند و Birchall به عنوان مشاور حقوقی و مالی به نمایندگی از Elon Musk در این گروه فعالیت خواهد کرد. 

به عنوان اولین مأموریت، این هیئت مشاوران برای تأمین بودجه سه ساله کار خواهد کرد که به آن اجازه می دهد تا یک کارمند اختصاصی را برای کار تمام وقت روی Dogecoin استخدام کند. تا به حال، این کار بر روی این اکوسیستم توسط داوطلبان انجام شده است. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری