0

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه شدنی است؟!

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه
بازدید 514

شما از یک کامپیوتر برای استخراج رمز ارز استفاده می کنید، بنابراین منطقی است که می توانید از تلفن هوشمند نیز استفاده کنید، درست است؟ نحوه استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه را در ادامه بررسی کرده ایم.

امروزه میلیون ها نفر در سراسر جهان از طریق استخراج ارزهای دیجیتال پول در می آورند. نه تنها شبکه های بلاک چین را از طریق ماینینگ ایمن می کنید، بلکه می توانید یک جریان ثابت درآمد کسب کنید. در حالی که ASIC ها و GPU ها معمولا برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شوند، سایر سخت افزارها دارای قابلیت های مشابهی هستند. اما آیا گوشی هوشمند شما می تواند ارز دیجیتال را استخراج کند؟ و اگر چنین است، آیا ایده خوبی است؟ 

الزامات استخراج رمز ارز 

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه

دو عنصر کلیدی در استخراج رمز ارز مورد نیاز است: نرم افزار تخصصی و یک دستگاه سخت افزار. 

برای استخراج ارز دیجیتال، به سخت افزاری نیاز دارید که بتواند چیزی به نام «قدرت هش» ارائه دهد. قدرت هش چیزی است که ماینرها برای حل برنامه های پیچیده محاسباتی به آن نیاز دارند تا بتوانند با موفقیت یک بلوک را استخراج کنند و پاداش بلاک را دریافت کنند. “هش ریت” اصطلاحی است که برای اندازه گیری میزان توانی که یک دستگاه معین می تواند در فرآیند استخراج کمک کند استفاده می شود. 

به طور کلی، هرچه نرخ هش بالاتر باشد، شانس شما برای استخراج یک بلوک بیشتر است. بنابراین، دستگاه‌های با نرخ هش بالا مانند ASIC و ریگ‌های GPU اغلب در استخراج ارزهای دیجیتال به‌ جای سخت‌ افزار کمتر قدرتمند استفاده می‌شوند. نرم افزار مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال نیز در صورتی که برای چنین وظایفی مناسب نباشد، می تواند برای دستگاه شما بسیار سخت باشد. 

اما آیا هنوز هم می‌توان از سخت‌ افزار کم ‌قدرت ‌تر، مانند گوشی‌های هوشمند، برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کرد یا ارزش تلاش را ندارد؟ 

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه

استخراج ارز دیجیتال در گوشی هوشمند در واقع امکان پذیر است. برنامه های مختلفی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد که می توانید از آنها برای استخراج ارز دیجیتال به طور مستقیم از طریق سخت افزار گوشی هوشمند خود استفاده کنید. این برنامه‌ها اغلب به شما امکان می‌ دهند به استخرهای ماینینگ بپیوندید که بخشی از قدرت تلفن شما را در فرآیند استخراج استفاده می‌ کنند. این به این دلیل است که استخراج ارز دیجیتال به صورت جداگانه با استفاده از یک گوشی هوشمند احتمالاً سودآور نخواهد بود. 

اما حتی اگر بخواهید با استفاده از گوشی هوشمند خود به یک استخر استخراج ارز دیجیتال بپیوندید، نباید انتظار سود زیادی داشته باشید. فراموش نکنید که تلفن‌های هوشمند به اندازه دستگاه‌ های استخراج معمولی قدرتمند نیستند، به این معنی که نمی ‌توانید به اندازه قدرت هش به استخر کمک کنید. استخرهای ماینینگ اغلب به نسبت میزان مصرف انرژی که یک کاربر کمک می کند پرداخت می کنند. بنابراین، اگر مقدار بسیار کمی از قدرت را اختصاص داده باشید، پاداش شما نیز ناچیز خواهد بود. 

اما پاداش های کوچک بهتر از بی پاداشی است. استفاده از گوشی هوشمند در صورتی امکان پذیر است که فقط از استخراج کریپتو برای ایجاد درآمد جانبی کمی استفاده می کنید. اما آیا این واقعا ایده خوبی برای دستگاه شما است؟ 

استخراج رمز ارز به گوشی شما آسیب می رساند 

البته گوشی هوشمند شما برای استخراج ارز دیجیتال طراحی نشده است. به همین دلیل، در صورت استفاده از گوشی هوشمند خود در این راه، ممکن است با مشکلات عملیاتی مواجه شوید. استخراج رمز ارز یک فرآیند شدید است و به برق زیادی نیاز دارد. بنابراین، اگر از یک برنامه ماینینگ روی گوشی خود در حالی که از آن برای فعالیت های روزمره استفاده می کنید، استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که سرعت عملکرد کلی کم است. 

استخراج رمزنگاری در گوشی هوشمند شما نیز می تواند تأثیر منفی بر طول عمر آن داشته باشد. هر چه استرس بیشتری به گوشی خود وارد کنید، سخت افزار آن بیشتر کاهش می یابد. این موضوع برای ماینینگ انفرادی بسیار بیشتر از استخراج استخر صدق می کند، اما این قانون می تواند برای هر دو مورد اعمال شود. 

همچنین شایان ذکر است که برنامه ‌های استخراج رمز ارز برای انتشار بدافزار استفاده می‌ شوند. صنعت رمز ارز مملو از عوامل مخربی است که به دنبال سوء استفاده از قربانیان هستند و این مورد در حوزه استخراج تفاوتی ندارد. حتی اگر یک برنامه ماینینگ برای آلوده کردن دستگاه شما طراحی نشده باشد، اپراتورهای برنامه ممکن است بدون اطلاع شما سود شما را بدزدند. علاوه بر این، برنامه‌های ترسیمی در رمز ارز رایج هستند، بنابراین باید قبل از نصب از معتبر و قابل اعتماد بودن برنامه ماینینگ احتمالی خود اطمینان حاصل کنید. 

ارزهای رمزنگاری شده نیز وجود دارند که برای استخراج در گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌ اند، اما بسیاری از این ارزها مشکوک هستند. چنین ارزهای رمزنگاری شده اغلب توسط اکثر صرافی ها پشتیبانی نمی شوند و بنابراین نمی توان آنها را برای سود نقدی معامله کرد یا فروخت. این کریپتوها نیز ارزش کمی دارند یا اصلاً ارزشی ندارند، بنابراین استخراج آن‌ها چندان سودآور نخواهد بود. 

به طور کلی، استفاده از گوشی هوشمند برای استخراج ارز دیجیتال چندان سودآور نیست. بنابراین اگرچه ممکن است راحت و کم هزینه به نظر برسد، اما تمرکز شما باید بر روی پاداش هایی باشد که می توانید از این فرآیند کسب کنید. به هر حال، به همین دلیل است که اکثر مردم ارز دیجیتال را استخراج می کنند. 

اما اگر گوشی‌های هوشمند ایده خوبی برای استخراج ارز دیجیتال نیستند، آیا جایگزین‌های ارزان ‌تری برای سخت ‌افزار استخراج معمولی وجود دارد؟ 

جایگزین های ارزان استخراج رمز ارز 

استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی تلفن همراه

در استخراج رمز ارز، مردم دائماً به دنبال راه‌های ارزان ‌تر برای انجام فرآیند هستند. در حالی که استخراج رمز ارز مطمئناً می تواند سودآور باشد، این سود اغلب توسط هزینه های اولیه و تعمیر و نگهداری خورده می شود. سخت‌ افزار تخصصی ماینینگ گران است و اغلب مقادیر زیادی انرژی مصرف می ‌کند، به این معنی که قبض‌های انرژی شما را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. بنابراین، آیا جایگزین ارزانی برای استخراج رمز ارز وجود دارد؟ 

این همه به نوع ارز دیجیتالی که می خواهید استخراج کنید بستگی دارد. اگر به دنبال استخراج دارایی بسیار محبوب مانند بیت کوین هستید، واقعاً راهی برای انجام موفقیت آمیز آن با بودجه کم وجود ندارد. علاوه بر این، استخراج بیت کوین در حال حاضر بسیار دشوار است، به این معنی که اگر می خواهید شانسی داشته باشید، به سخت افزار قدرتمندی مانند استخراج کننده ASIC نیاز است. 

از سوی دیگر، ارزهای دیجیتال کوچکتری نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را با واحدهای گرافیکی یا حتی پردازنده‌های مرکزی استخراج کرد. برخی از ارزهای دیجیتال حتی در برابر ASIC مقاوم هستند، به این معنی که الگوریتم ‌های استخراج آن‌ها به نفع GPU و CPU است و استفاده از ASIC را بسیار بی‌سود می‌سازد. نمونه هایی از رمزارزهای مقاوم در برابر ASIC عبارتند از Ravencoin، Vertcoin و Haven Protocol. 

استخراج رمز ارز نیز از نظر تئوری با استفاده از یک USB ساده امکان پذیر است. استخراج بیت کوین USB موج کوتاهی از محبوبیت را در اوایل سال 2022 دریافت کرد، زمانی که یک ماینر ظاهراً سود 215000 دلاری پاداش بیت کوین را از طریق USB به دست آورد. اما شایان ذکر است که این روش گزینه مناسبی برای سود بالا نیست، زیرا میله های USB به سادگی نمی توانند سطح بالایی از قدرت ارائه شده توسط ماینرهای ASIC را ارائه دهند. به طور کلی، ریگ های استخراج USB از نرخ هش 10 Th/s فراتر نمی روند، در حالی که ASIC ها می توانند از نرخ هش 110 Th/s فراتر بروند. 

همیشه می‌توانید از CPU رایانه خود برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنید، که به شما امکان می ‌دهد از هزینه‌ های سخت ‌افزاری اولیه جلوگیری کنید. اما توجه داشته باشید که استخراج رمز ارز یک فرآیند پر انرژی است، بنابراین احتمالاً نمی‌ توانید از رایانه خود همانطور که معمولاً در حین اجرای نرم ‌افزار استخراج استفاده می‌کنید، استفاده کنید. 

استخراج رمز ارز گوشی های هوشمند سودآور نیست و دستگاه شما را نابود می کند 

در حالی که از نظر فنی می ‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود ارزهای دیجیتال را استخراج کنید، احتمالاً این کار ارزش تلاش را نخواهد داشت. اگر نمی‌ توانید در این سرمایه ‌گذاری سود قابل ‌توجهی به دست آورید، گوشی هوشمند خود را بدون هیچ سودی خسته می‌ کنید. علاوه بر این، برنامه ‌های استخراج رمز ارز می‌توانند مخرب باشند. بنابراین، قبل از اینکه به استخراج رمز ارز گوشی های هوشمند بپردازید، ابتدا معایب و خطرات مختلف را در نظر بگیرید. 

(1 امتیاز) - 1/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *