0

کلاهبرداری ۲ میلیاردی در رمز ارزها

کلاهبرداری ۲ میلیاردی در رمز ارزها
بازدید 296

وزارت دادگستری ایالات متحده به سه فرد که در یک عملیات کلاهبرداری ارز دیجیتال به ارزش حدود ۲ میلیارد دلار شرکت داشته‌اند، اتهام وارد کرده است. یکی از این ۳ تن، شهروند استرالیایی است که پروژه کلاهبرداری را راه‌اندازی کرده و دو فرد دیگر، شهروندان آمریکایی هستند که اقدام به تبلیغ این پروژه نموده‌اند. در این پست به بررسی کلاهبرداری ۲ میلیاردی در رمز ارزها می پردازیم.

کلاهبرداری ۲ میلیاردی در رمز ارزها

وزارت دادگستری اخیراً عنوان کرد که سم لی (Sam Lee)، شهروند استرالیایی ساکن دبی، یکی از بنیانگذاران پروژه هایپرفاند (HyperFund) است. هایپرفاند با وعده‌های فریبنده مبنی بر کسب بازدهی بالا با عملیات استخراج کریپتو، اقدام به کلاهبرداری از کاربران خود می‌کرده است.

این ۳ فرد، متهم به کلاهبرداری مبلغ ۱.۸۹ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران هستند. همان‌طور که در اسناد دادگاه ادعا شده است، متهمان به دروغ اظهار داشته‌اند که سرمایه‌گذاران بازدهی قابل‌توجهی را از عملیات استخراج ارز دیجیتال دریافت خواهند کرد که از اساس کذب بوده است.

وزارت دادگستری این توصیه مشهور را برای چندمین بار تکرار کرد که «اگر یک سرمایه‌گذاری بیش از حد خوب و ایده‌آل به نظر می‌رسد، احتمالاً مشکلاتی در پی خواهد داشت.» این هشداری است که اغلب به سرمایه‌گذاران تازه کار داده می‌شود.
به طور مشابه، پروژه هایپرفاند هم ادعا کرده بود که بازدهی قابل‌توجهی به سرمایه‌گذاران اعطا خواهد کرد و می‌تواند سرمایه آنان را دو یا سه برابر افزایش دهد. طبق گزارش‌ها، هایپرفاند به سرمایه‌گذارانی که عضویت‌ ویژه این پلتفرم را خریداری می‌کردند، وعده داده بود که روزانه بین ۰.۵ تا ۱ درصد پاداش‌ دریافت خواهند کرد.

beincrypto

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *