0

هک شدن پلی نتورک معروف

هک شدن پلی نتورک معروف
بازدید 418

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در پی هک گسترده پلی نتورک (Poly Network) در اوایل امروز، توضیحاتی را صادر کرد. صبح امروز یکشنبه، مهاجمان پس از سوءاستفاده از مکانیزم قرارداد هوشمند در ابزار پل پلتفرم دیفای پلی نتورک، میلیون‌ها توکن را ضرب کردند. در این پست به هک شدن پلی نتورک معروف می پردازیم.

هک شدن پلی نتورک معروف

در واکنش به این حمله، مدیرعامل بایننس اظهار داشت که این مشکل در پلی نتورک، بر روی کاربران بایننس تأثیر نمی‌گذارد؛ زیرا بایننس از پلی نتورک پشتیبانی نمی‌کند. وی افزود که تیم امنیتی بایننس در حال کمک به تکمیل شدن تحقیقات در این زمینه است.

این دومین باری است که پلی نتورک توسط هکرها هدف حمله قرار می‌گیرد. پیش‌تر و در سال 2021 بود که هکرها با حمله به پلی نتورک، بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال در تاریخ را انجام دادند و بیش از 600 میلیون دلار ارز دیجیتال را از این پروتکل چند زنجیره‌ای سرقت کردند. البته در آن زمان، هکرها تقریباً تمام دارایی‌های سرقتی را در کمتر از 48 ساعت برگرداندند.
بر اساس جزییاتی که در مورد هک جدید ارائه شده، به نظر می‌رسد که مهاجمان مقدار زیادی دارایی را در چندین زنجیره منتشر کردند. طبق گزارش‌ها، پس از آن، هکرها 94 میلیارد SHIB را به قیمت 360 اتریوم، 495 میلیون COOK را به قیمت 16 اتریوم و 15 میلیون RFuel را به قیمت 27 اتریوم فروختند.
در نتیجه این حمله، پلی نتورک به طور موقت خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده و با طرف‌های مربوطه برای ارزیابی میزان دارایی‌های تحت تأثیر همکاری می‌کند. متیس، یک ارائه دهنده راه حل لایه دو اتریوم نیز این وضعیت را تایید و اشاره کرد که توکن‌های METIS روی پل پلی نتورک با نقدینگی محدود قفل شده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *