0

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به ۱۲۰ هزار دلار می رسد

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴
بازدید 377

بانک چند ملیتی استاندارد چارترد (Standard Chartered) در تازه‌ترین پیش‌بینی خود در مورد قیمت بیت کوین، اظهار داشت که معتقد است ماینرها از فروش بیت کوین خودداری خواهند کرد و این فرآیند به شوک عرضه و صعود چشمگیر قیمت‌ منجر می‌شود. در نتیجه قیمت بیت کوین امسال به ۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد. این بانک همچنین برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ قیمت ۱۲۰٬۰۰۰ هزار دلار را پیش‌بینی کرد.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) در ۱۰ جولای رسما اعلام کرد قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت. این غول بانکی می‌گوید بیت کوین امسال در آستانه رسیدن به ۵۰٬۰۰۰ دلار است و در سال ۲۰۲۴ رکورد قیمت خود را خواهد شکست.

در پی تغییر اساسی رویکرد سرمایه‌گذاران سازمانی ایالات متحده نسبت به بیت کوین، نظرات رسانه‌ها هم در مورد بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به سرعت در حال تغییر است.

بانک استاندارد چارترد که سال گذشته کاهش قیمت بیت کوین را تا ۵٬۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده بود، اکنون معتقد است بیت کوین امسال را با قیمتی ده برابر بالاتر به پایان خواهد رساند.

جف کندریک (Geoff Kendrick)، رییس تحقیقات جهانی و استراتژیست ارشد استاندارد چارترد، پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ باید به ۵۰٬۰۰۰ دلار برسد. او همچنین معتقد است قیمت بیت کوین تا پایان ۲۰۲۴ به ۱۲۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

کندریک معتقد است که دلیل این پیش‌بینی جدید در پویایی عرضه بیت کوین نهفته است. همچنان که ماینرها منابع بیشتری را به حفظ شبکه اختصاص می‌دهند، بیت کوین کمتری را نیز می‌فروشند و عدم تعادل عرضه و تقاضا را ایجاد می‌کنند که به نفع گاوها خواهد بود. در این گزارش آمده است:

افزایش سودآوری ماینرها به ازای هر بیت کوین استخراج شده به این معنی است که ماینرها می‌توانند در عین حفظ جریان ورودی، کاهش عرضه خالص بیت کوین و بالا بردن قیمت بیت کوین، فروش کمتری داشته باشند.

استاندارد چارترد از مدتی قبل در زمینه ارزهای دیجیتال فعال است و از طریق پلتفرم حضانتی کریپتو زودیا (Zodia)، در سری A تامین سرمایه خود در ماه آپریل ۳۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

نشانه‌های دوران رونق بیت کوین

اینکه یکی از بانک‌های بزرگ آینده خوبی را برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی کرده است، تنها یکی از مواردی است که تحلیلگری اخیرا آن را «اثر بلک راک (BlackRock effect)» نامیده است.

اقدام شرکت بلک راک برای تشکیل پرونده برای راه‌اندازی یک صندوق ETF اسپات بیت کوین که توسط چندین شرکت بزرگ مدیریت دارایی دیگر هم تکرار شد، چرخشی را در نحوه برخورد رسانه‌های جریان اصلی با بیت کوین جرقه زده است.

با این حال به گفته آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیر عامل سابق صرافی بیتمکس (BitMEX)، سیر تزلزل‌ناپذیر پیشرفت‌های فناوری در سراسر جهان به خودی خود باعث صعود قیمت بیت کوین خواهد شد. هیز معتقد است هوش مصنوعی که در ردیف اول پیشرفت‌ها قرار دارد بیت کوین را به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش به عنوان ارز خود انتخاب خواهد کرد.

(4 امتیاز) - 4/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *