0

معرفی قوانین رمزارزها در پارلمان اروگوئه

قوانین رمزارزها
بازدید 713

قوه مجریه کشور اروگوئه، لایحه ای با هدف شفاف سازی نحوه قانون گذاری فعالیت های مربوط به دارایی های رمزارزی را به پارلمان این کشور ارائه کرده است. در صورت تصویب، این اولین لایحه ای خواهد بود که به حوزه نیمه تاریک که صرافی های رمزارزی و ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال این کشور در آن فعالیت می کنند، می پردازد. در این مقاله به بررسی قوانین رمزارزها می پردازیم.

قوانین رمزارزها

لایحه پیشنهادی منشور فعلی بانک مرکزی اروگوئه را اصلاح می کند و نظارت بر خدمات مالی و سازمان دهی را به بانک مرکزی، به عنوان ناظر اصلی فعالیت های ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال معرفی می کند. از این رو، این لایحه مشخص می‌ کند که ارائه‌ دهندگان خدمات نگهداری رمزارزها، شرکت‌ هایی که خرید و فروش دارایی‌ های دیجیتال را تسهیل می‌ کنند و اشخاص ثالثی که خدمات مالی مرتبط با عرضه یا فروش رمزارزها را ارائه می‌ دهند، بخشی از این طبقه در نظر گرفته می‌ شوند.

با این حال، این لایحه طبقه دیگری از سازمان را به عنوان «صادرکننده دارایی دیجیتال» معرفی می‌ کند و آن را به عنوان پلتفرمی تعریف می‌ کند که هر نوع دارایی دیجیتال را که در محدوده نظارتی قرار دارد صادر کرده یا درخواست پذیرش دارایی‌ های دیجیتال تنظیم‌ شده در یک پلتفرم معاملاتی رمزارزی را می‌ دهد.

منبع: news.bitcoin

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *