0

شکایت از رونالدو به دلیل بایننس

شکایت از رونالدو به دلیل بایننس
بازدید 562

کریستیانو رونالدو، ستاره دنیای فوتبال، با طرح دعوای دسته‌جمعی از سوی شاکیانی مواجه شده که ادعا می‌کنند به دلیل تبلیغ صرافی بایننس توسط او، متحمل ضرر شده‌اند. در این مطلب به بررسی شکایت از رونالدو به دلیل بایننس می پردازیم.

شکایت از رونالدو به دلیل بایننس

در این پرونده که در تاریخ ۲۷ نوامبر به دادگاه منطقه فلوریدا ارائه شده، ادعا می‌شود که رونالدو با تیم بایننس در عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده مشارکت فعال داشته و این کار را تبلیغ و به آن کمک کرده است.

بایننس در اواسط سال ۲۰۲۲ وارد یک همکاری چند ساله با رونالدو شد تا او مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خودش را در این پلتفرم عرضه کند.

در همین راستا، در این شکایت همچنین آمده است:

تبلیغات رونالدو با تشویق میلیون‌ها فالوور، طرفدار و حامی او به سرمایه‌گذاری در پلتفرم بایننس، این صرافی را در جذب سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت‌نشده یاری کرد.

به گفته شاکیان، رونالدو به دلیل نفوذ و محبوبیت خود با بیش از ۸۵۰ میلیون دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی، نقش مهمی در محبوبیت رو به رشد بایننس داشت.

آنها ادعا می‌کنند که فروش NFTهای او در ارتقای این صرافی بسیار تأثیرگذار بوده است، به طوری که تنها یک هفته پس از فروش اولیه این توکن‌ها، جستجو برای بایننس ۵۰۰ درصد افزایش یافت.

در این شکایت ادعا شده که رونالدو درباره فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده توسط بایننس می‌دانست یا باید می‌دانست؛ زیرا او تجربه سرمایه‌گذاری و امکان دسترسی به مشاوران خارجی را دارد.

در این شکایت به راهنمایی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هم اشاره شده که به افراد مشهور در مورد الزام به افشای پرداخت‌های دریافتی در ازای تبلیغ ارزهای دیجیتال هشدار داده است – که در این شکایت ادعا می‌شود رونالدو این کار را نکرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *