0

بررس رفتار ماینرها قبل و بعد هاوینگ

رفتار ماینرها قبل و بعد هاوینگ
بازدید 172

به عقیده یکی از تحلیلگران حوزه کریپتو به نام مارکوس تیلن (Markus Thielen)، رئیس بخش تحقیقات شرکت تن‌ایکس ریسرچ (۱۰X Research)، این احتمال وجود دارد که در ماه‌های پس از هاوینگ بیت کوین، مانند چرخه‌های قبلی، مقادیر زیادی BTC توسط ماینرها فروخته شود. در این پست به بررسی رفتار ماینرها قبل و بعد هاوینگ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

رفتار ماینرها قبل و بعد هاوینگ

بر اساس محاسبات وی، استخراج‌کنندگان احتمالا حدود ۵ میلیارد دلار بیت کوین را به فروش خواهند رساند.

بر اساس داده‌های تاریخی، چنین حجم فروشی در چرخه‌های قبلی نیز مشاهده شده و این موضوع معمولا باعث توقف روند صعودی قیمت می‌شود. برای مثال، قیمت بیت کوین در پنج ماه پس از هاوینگ سال ۲۰۲۰ در محدوده ۹۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰ دلار باقی ماند.

هاوینگ بعدی بیت کوین در حدود ۴ تا ۵ روز دیگر به وقوع خواهد پیوست و در صورت تکرار الگوهای تاریخی، این احتمال وجود دارد که تا ماه اکتبر آتی، شاهد روند صعودی قابل‌توجهی نباشیم.

تیلن می‌گوید:

ماینرها تمایل دارند در آستانه هاوینگ، دارایی خود را ذخیره کنند که به عدم تعادل در عرضه و تقاضا و متعاقب آن، افزایش قیمت بیت کوین منجر می‌شود. این اتفاق در حال حاضر رخ داده است و قیمت بیت کوین از زمان شروع سال ۲۰۲۴ افزایش یافته و در ۱۴ مارس در پی رشدی ۷۴ درصدی، سقف تاریخی ۷۳۷۳۴ دلار را به ثبت رساند. در ادامه، قیمت تا اواسط آوریل به زیر ۶۲ هزار دلار رسید.

تیلن همچنین معتقد‌ است که آلت‌کوین‌ها، در چنین وضعیتی متحمل فشار می‌شوند. قیمت بسیاری از دارایی‌های دیجیتال در هفته گذشته به شدت سقوط کرده و بسیاری از آنها تا سقف‌های قیمتی ثبت شده در سال ۲۰۲۱ فاصله زیادی دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *