0

راه‌اندازی نسخه ۴ صرافی یونی سواپ

راه‌اندازی نسخه ۴ صرافی یونی سواپ
بازدید 401

بنیاد یونی سواپ (Uniswap Foundation) جزییات مربوط به جدول زمانی برای راه‌اندازی احتمالی پروتکل نسخه ۴ یونی سواپ را به اشتراک گذاشت. این بازه زمانی به اجرای موفقیت‌آمیز ارتقای بعدی اتریوم (Cancun) بستگی دارد که احتمالا در ماه سپتامبر (شهریور و یا مهر) خواهد بود. در این پست به بررسی زمان راه‌اندازی نسخه ۴ صرافی یونی سواپ می پردازیم.

راه‌اندازی نسخه ۴ صرافی یونی سواپ

ارین کوئن (Erin Koen)، سرپرست مدیریت بنیاد یونی سواپ، در پستی در انجمن مدیریت یونی سواپ اظهار داشت که راه‌اندازی نسخه ۴ ظرف چهار ماه آینده برنامه‌ریزی شده است. این بازه زمانی به اجرای موفقیت‌آمیز ارتقای بعدی اتریوم (ارتقای Cancun) بستگی دارد که احتمالا تا پایان سپتامبر (مهر) خواهد بود. همچنین، راه‌اندازی این نسخه نیاز به نهایی کردن یک فرآیند ارزیابی جامع دارد که ممکن است تا چهار ماه پس از آن نیز طول بکشد.

بازآفرینی یونی سواپ: معرفی «هوک» در نسخه ۴

یونی سواپ، بزرگ‌ترین پروتکل صرافی غیرمتمرکز، با انتشار نسخه ۴، خود را برای تحول مهم بعدی آماده می‌کند. پیش‌نویس کد این نسخه، قابلیت برنامه‌ریزی و سفارشی‌سازی از طریق «هوک‌ها» را امکان‌پذیر می‌سازد. همچنین، یک سیستم «حسابداری فلش» یا Flash Accounting را معرفی می‌کند که منجر به کارمزدهای کمتری برای ارائه‌دهندگان نقدینگی و کاهش هزینه گس می‌شود. جهت اطلاع از قابلیت‌های نسخه ۴ صرافی یونی سواپ این مقاله را مطالعه کنید.

مرحله بعدی در فرآیند توسعه نسخه ۴، مرحله «تثبیت کد پروتکل» است. این مرحله شامل ادغام EIP-1153 در کد ورژن ۴ است. از این رو، راه‌اندازی آن منوط به ادغام موفقیت‌آمیز EIP-1153 در ارتقای Cancun اتریوم است. در این فاصله، کد نسخه ۴ در حال انجام فرآیند ارزیابی و بررسی است. به گفته کوئن، این ارزیابی که تخمین زده می‌شود بین یک تا چهار ماه طول بکشد، باید قبل از راه‌اندازی رسمی پروتکل نسخه ۴ به اتمام برسد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *