0

دستگیری مدیر عامل مولتی‌چِین

دستگیری مدیر عامل مولتی‌چِین
بازدید 492

تیم توسعه‌دهنده پل بین زنجیره‌ای مولتی‌چِین (Multichain) که اخیراً هدف یک حمله چندصد میلیون دلاری قرار گرفته بود، ضمن تأیید شایعه دستگیری ژائوجون (Zhaojun)، مدیرعامل این پروژه توسط پلیس چین، از توقف عملیات‌های خود خبر داده است. در این پست به بررسی دستگیری مدیر عامل مولتی‌چِین می پردازیم.

دستگیری مدیر عامل مولتی‌چِین

این تیم با انتشار توییتی در ۱۴ جولای، اعلام کرده که به دلیل کمبود بودجه عملیاتی و عدم دسترسی به سرورهای نود MPC، به کار خود پایان می‌دهد. آنها توضیح دادند که سرورهای نود MPC مورد نظر تحت حساب شخصی مدیرعامل اجرا می‌شدند و فقط ژائوجون به آنها دسترسی داشته است.
این تیم همچنین متوجه شده که تمام رایانه‌ها، تلفن‌ها، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و عبارات بازیابی ژائوجون هم توسط مقامات مصادره شده است. آنها در توییت خود نوشتند:

از زمان شروع پروژه، تمام وجوه عملیاتی و سرمایه‌ها تحت کنترل ژائوجون بوده است. این بدان معنی است که اکنون فقط ژائوجون و پلیس به منابع مالی تیم و سرورها دسترسی دارند.

تیم مولتی‌چِین در ادامه توضیح داد که آنها اخیراً از طریق سرورهای موجود و همچنین با کمک خواهر ژائوجون، به عملیات روزانه ادامه می‌دادند. طبق گزارش‌ها، خواهر ژائوجون توانست باقی‌مانده وجوه کاربران را به استخر روتر منتقل کند و از وضعیت موجود به تیم و سایر پروژه‌ها اطلاع دهد. با این حال، گزارش‌ها حاکی از آنند که خواهر ژائوجون هم اکنون دستگیر شده و ارتباط تیم با او نیز قطع شده است. در نتیجه، وضعیت سایر دارایی‌ها هم نامشخص است.
تیم مولتی‌چِین همچنین گفت که طبق پیشنهاد وکلا از افشای اطلاعات بیشتر در مورد پرونده برای عموم خودداری می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *