0

جدایی بیت کوین از بازار سهام آمریکا

جدایی بیت کوین از بازار سهام آمریکا
بازدید 448

داده‌هایی که جدیدا به دست آمده، نشان می‌دهد همبستگی ۹۰روزه بیت کوین (BTC) و بازار سهام آمریکا به‌شدت کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح خود در دو سال گذشته رسیده است. این داده‌ها تایید می‌کنند که دیگر نمی‌توان صرفا بر اساس بازارهای سنتی یا داده‌های کلان اقتصادی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کرد. در این پست به جدایی بیت کوین از بازار سهام آمریکا می پردازیم.

جدایی بیت کوین از بازار سهام آمریکا

داده‌های وب‌سایت بلاک اسکولز (Block Scholes) نشان می‌دهد که همبستگی ۹۰روزه تغییرات قیمت بیت کوین و شاخص‌ سهام شرکت‌های فناوری، یعنی نزدک (Nasdaq) و به‌طور کلی شاخص «S&P 500» به صفر نزدیک شده و به کف خود در ۲ سال اخیر رسیده است.


در نمودار زیر همبستگی ۹۰روزه بین قیمت اسپات BTC با اتریوم (خط بنفش‌)، اوراق قرضه (خط آبی)، طلا (خط زرد)، دلار (خط سبز)، شاخص S&P 500 (خط قرمز) و شاخص نزدک ۱۰۰ (خط سیاه) از ژانویه ۲۰۲۱ نشان داده شده است.

همان‌طور که مشخص است خطوط قرمز و سیاه در حال میل کردن به سطح صفر هستند.


اندرو ملویل (Andrew Melville)، تحلیلگر تحقیقاتی بلاک اسکولز، در این باره گفته است:

این [همبستگی] اکنون در پایین‌ترین سطح خود از جولای ۲۰۲۱ قرار دارد. در این تاریخ، قیمت بیت کوین بین دو اوج خود در ماه‌های آوریل ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۱ قرار داشته است. کاهش شاخص مذکور زمانی اتفاق افتاده است که هر دو متغیر به‌خاطر چرخه و سیاست‌های انقباضی سال گذشته با زیان قابل‌توجهی مواجه شده‌اند.

شایان ذکر است که کاهش همبستگی بیت کوین با دارایی‌های پرریسک سنتی نشان می‌دهد معامله‌گرانی که صرفاً روی بازار سنتی و تحولات اقتصاد کلان برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین تمرکز می‌کنند، احتمالا ناامید خواهند شد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *