0

توقیف دارایی های دو کوان در سوییس

توقیف دارایی های دو کوان در سوییس
بازدید 271

به دنبال زندانی شدن دو کوان، یکی از بنیان‌گذاران ترافورم لبز (Terraform Labs یا TFL)، در کشور مونته نگرو، دادستان‌های سوئیسی حدود ۲۶ میلیون دلار از دارایی‌های متعلق به او (دارایی دیجیتال و دلار آمریکا) را ضبط کرده‌اند. یک رسانه کره‌ای در ۲۴ ژوئن اعلام کرد که دارایی‌های دو کوان در یک بانک دارایی دیجیتال سوییسی به لسن سیگنم بنک ذخیره شده است. در این پست به خبر توقیف دارایی های دو کوان در سوییس می پردازیم.

توقیف دارایی های دو کوان در سوییس

دادستان‌های سوئیسی حدود ۲۶ میلیون دلار از دارایی‌های دو کوان، بنیان‌گذار پروژه ترا، را ضبط کرده‌اند. طبق گزارش‌ها، این دارایی‌ها در سیگنم بنک (Sygnum Bank)، یک بانک دارایی دیجیتال مستقر در سوئیس، ذخیره شده بودند. دو کوان و چانگ جون هان به دلیل پرواز با مدارک جعلی در مونته نگرو به ۴ ماه زندان محکوم شده‌اند.

دارایی‌های توقیف‌شده دو کوان

با توجه به اینکه دو کوان در کره جنوبی و ایالات متحده تحت پیگرد کیفری قرار دارد، بازرسان به دنبال ردیابی دارایی‌های او هستند و دادستان‌های سوئیسی به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و دادستان فدرال نیویورک، دارایی‌های وی را مسدود کرده‌اند.

بازرسان کشور کره جنوبی قبلاً گفته بودند که هیچ یک از دارایی‌های دو کوان در این کشور وجود ندارد و گزارش‌های بعدی هم نشان دادند که او دارایی‌های دیجیتال خود را در سیگنم بنک ذخیره کرده است. سیگنم بنک اولین بانک دارایی دیجیتال در جهان است و شعبه‌هایی در سوئیس، سنگاپور و ابوظبی دارد.

بر اساس گزارش‌های موجود، دارایی‌های مسدودشده فقط متعلق به دو کوان نیست. بخشی از این دارایی‌ها به ترافورم لبز، چانگ جون هان، مدیرعامل سابق «Chai Corporation» و نیکلاس پلاتیاس (Nicholas Platias)، سرپرست سابق بخش تحقیقات TFL، تعلق دارد.

دارایی‌های مسدودشده دوبرابر برآوردهای قبلی هستند

دادستان‌های کره جنوبی در گذشته گفته بودند که دو کوان و همکارانش بیشتر از ۱۳ میلیون دلار در سیگنم بنک نگهداری کرده‌اند؛ اما دارایی‌های مسدودشده آن‌ها دو برابر برآوردهای مذکور است. به نظر می‌رسد که بازرسان ایالات متحده و سوئیس دارایی‌های دیگری را پیدا کرده‌اند که قبلاً شناسایی نشده بودند. SEC هم ادعا کرده بود که دو کوان ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین را به یک حساب سوئیسی ارسال کرده است.

با توجه به مسدود شدن برخی از دارایی‌های مرتبط با پروژه ترا، قربانیان این حادثه به جبران ضررهای خود امیدوار شده‌اند. گفتنی است که سقوط ترا حدود ۴۰ میلیارد دلار زیان مالی به همراه داشت.

از طرفی، مقامات مونته نگرو دو کوان را به دلیل جعل اسناد مسافرتی به مدت چهار ماه زندانی کرده‌اند و او را به همراه چانگ جون هان، مدیر مالی سابق TFL، به حبس محکوم کرده‌اند. هرچند که هر دوی این افراد نسبت به اتهامات واردشده ابراز بی‌گناهی کرده‌اند، دادگاه مونته نگرو آن‌ها را مجرم شناخته است.

احتمالا دو کوان پس از تحمل این حبس کوتاه‌مدت، به کره جنوبی یا ایالات متحده منتقل می‌شود؛ چراکه هر دوی این کشورها به دنبال استرداد او برای انجام محاکمه هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *