0

تغییر نام توکن MATIC

تغییر نام توکن MATIC
بازدید 333

پالیگان، یک شرکت توسعه‌دهنده راه‌حل‌های لایه 2، پیشنهاد کرده است که توکن متیک (Matic) خود را به یک توکن چندمنظوره ارتقا دهد، که می‌تواند برای اعتبارسنجی زنجیره‌های متعدد استفاده شود. در این پست به تغییر نام توکن MATIC می پردازیم.

تغییر نام توکن MATIC

اگر این پیشنهاد توسط جامعه پالیگان تأیید شود، رمزارز متیک به پل (POL) تغییر نام می‌دهد و کاربرد آن همه پروتکل‌های پالیگان، از جمله اثبات سهام، zkEVM و Supernets را در بر می‌گیرد. این ارتقاء ویژگی‌هایی مانند مقیاس‌پذیری بی‌نهایت و عدم اصطکاک بین هر دو پروتکل را معرفی می‌کند و به مجموعه شرکت‌کنندگان پروتکل امکان می‌دهد تا از هزاران زنجیره، بدون اینکه امنیت را به خطر بیندازند، پشتیبانی کنند.

بر اساس پیشنهاد پالیگان، استیکنیگ POL می‌تواند سه جریان پاداش را برای اعتبار‌سنجی فراهم کند: پاداش‌های پروتکل، هزینه‌های تراکنش، و پاداش‌های اضافی. اعتبارسنج‌‎ها می‌توانند نقش‌های متعددی را در یک زنجیره، از جمله تولید اثبات دانش صفر و مشارکت در کمیته‌های در دسترس بودن داده‌ها، انجام دهند. هدف از این ارتقا، تشویق اعتباردهندگان برای انجام کار مفید در عین همسویی با اهداف پروتکل، عنوان شده است.

تغییر نام توکن MATIC


یکی از بنیانگذاران پالیگان، نیلوال معتقد است که وب3 در نهایت به یکی از بزرگ‌ترین محرک‌های پذیرش انبوه رمزارزها تبدیل خواهد شد. او نیاز به تمرکززدایی پروتکل‌ها و برنامه‌ها را به عنوان هدفی بزرگ‌تر و برتر برجسته کرد. او اشاره کرد که چند بازی برتر در وب3 در 6 تا 18 ماه آینده راه‌اندازی می‌شوند، و جالب است که ببینیم آیا برخی از آنها قادر به شکستن کدهای رمزارزی هستند یا خیر.
به طور کلی، ارتقای پیشنهادی گام دیگری به سوی توسعه پالیگان 2.0 است که از چهار لایه پروتکل تشکیل شده است. این ارتقاء پالیگان را قادر می‌سازد تا از هزاران زنجیره پشتیبانی کند و در عین حال، امنیت را حفظ کرده و اعتبارسنج‌ها را برای انجام کارهای مفید تشویق کند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *