0

تحلیل قیمت نفت خام در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰

قیمت نفت خام
بازدید 820

بهای هر بشکه نفت خام امروز ، چهارشنبه عقب نشینی کرد. به دنبال اینکه چین و ژاپن آمار و ارقام اقتصادی ضعیفی را گزارش کردند و در اثر آن ، نگرانی‌ها در زمینه رشد اقتصادی و تقاضای نفت در مصرف‌کنندگان بزرگ جهان افزایش یافت، نفت خام سود های ساعت اولیه خود را از دست داد. در این خبر به تحلیل قیمت نفت خام می پردازیم.

تحلیل قیمت نفت خام

قیمت قراردادهای آتی نفت برنت با افت 0.3 درصدی به 104.30 دلار در هر بشکه رسید. قیمت قراردادهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 0.5 درصد کاهش در سطح 100.14 دلاری قرار گرفت. هر دو معیار نفت خام در روز گذشته بیش از 6 درصد افزایش یافته بودند.

با توجه به اینکه اقدامات سختگیرانه چین در راستای مهار شیوع ویروس کووید-19 ، تقاضا را در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان تحت تاثیر قرار داده است ، واردات نفت خام این کشور 14 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و روند نزولی دوماهه خود را ادامه داد.

داده های اداره کل گمرک چین در روز چهارشنبه حاکی از آن بود که بزرگترین خریدار نفت خام جهان در ماه گذشته 42.71 میلیون تن معادل 10.06 میلیون بشکه در روز وارد کرده است.

قیمت نفت خام

قیمت طلای سیاه در روز سه‌شنبه در پی گزارشات مبنی بر کاهش نسبی برخی از محدودیت‌های سختگیرانه کووید-19 در چین بهبود یافت.

شهر شانگهای  روز چهارشنبه هشدار داد که با هرکسی که قوانین سختگیرانه قرنطینه کووید-19 را نقض کند به شدت برخورد خواهد شد. تعداد مبتلایان جدید در این شهر به بیش از 25000 افزایش یافته است.

روز چهارشنبه، سفارشات ماشین آلات اصلی ژاپن در ماه فوریه(بهمن-اسفند) ، بیشترین افت ماهانه خود را در نزدیک به دو سال اخیر تجربه کرد. دلیل این کاهش ناشی از تضعیف شدید تقاضا از طرف شرکت های فناوری اطلاعات و سایر شرکت های خدماتی است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه، اوکراین را مسئول بی نتیجه ماندن مذاکرات صلح دانست و عنوان کرد که مسکو از «عملیات ویژه» خود دست نمی‌کشد.

اظهارات ولادیمیر پوتین همچنین حاکی از آن است که مذاکرات این کشور با اوکراین به بن بست رسیده است درحالی که رئیس جمهور بایدن روسیه را به نسل کشی متهم می کند. بدین ترتیب ، احتمال اینکه تنش ها به این زودی ها در اوکراین از بین برود، کاهش یافت.

بر اساس آمار و ارقام موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه، موجودی ذخایر نفت خام شدیدا افزایش یافت و محصولات حاصل از تقطیر نفت افت کرد.

موجودی ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 8 آوریل(19 فروردین) ، 7.8 میلیون بشکه کاهش یافت.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) داده های هفتگی خود در این باره را در ساعت 10:30AM به وقت ET (14:30 گرینویچ) ارائه خواهد کرد.

منبع: investing

(2 امتیاز) - 1/5

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *