0

بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال ژانویه ۲۰۲۴

بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال ژانویه ۲۰۲۴
بازدید 515

سویی با بازدهی ماهانه ۸۸ درصدی بهترین عملکرد را بین ۵۰ رمزارز برتر بازار داشته است. آنطرف سرمایه‌گذاران ریپل و دوج‌کوین و کاردانو حق دارند عصبانی باشند. در این پست به بررسی بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال ژانویه ۲۰۲۴ می پردازیم.

بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال ژانویه ۲۰۲۴

بیت کوین نسبت به یک ماه قبل که سال جدید میلادی آغاز شد، از موضع خودش جم نخورده است. سردمدار بازار ارز دیجیتال با همه رفت‌وبرگشت‌هایی که از ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن امسال داشته، کماکان در کانال ۴۲ هزار دلار محبوس است و به‌همین خاطر بازدهی ماهانه تقریبا صفر درصدی را تجربه می‌کند. سرمایه‌گذاران ریپل اوضاع بدتری داشتند و در این مدت حدود ۲۰ درصد پولشان را از دست دادند و حال و روز رمزارز‌های سرشناس دیگری مثل کاردانو و دوج‌کوین اصلا خوب نیست. آن طرف باید ارز دیجیتال سویی را بین ۵۰ رمزارز برتر فعلی برنده بازار بدانیم. بازدهی ۸۸ درصدی ماهانه، ارز دیجیتال سویی را به بهترین رمزارز ماه اول میلادی تبدیل می‌کند و همزمان سرمایه‌گذاران سلستیا و میکر هم باید از شرایط این روز‌ها راضی باشند.

بدترین ارز دیجیتال در ماهی که گذشت

ریپل که جزو ۱۰ رمزارز برتر بازار است، بدترین عملکرد ماهانه را بین انواع گزینه‌های معروف داشته است. قیمت ریپل در حدفاصل ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن امسال معادل ۲۰ درصد آب رفت و الان به نیم‌دلار یعنی به‌پول خودمان ۲۹ هزار و تقریبا ۴۰۰ تومان رسیده است.

ریپل یک ماه قبل حدود ۰.۶۲ دلار ارزش داشت و حالا در عرض ۳۰ روز سرمایه‌گذاران آن با ضرر ۲۰ درصدی روبرو شدند. بعد از ریپل، کاردانو زخم بزرگتری به سرمایه‌گذارانش زده و در ماهی که پشت‌سر گذاشتیم شاهد ریزش ۱۷ درصدی ارزش کاردانو بودیم.

قیمت کاردانو در ۳۰ روز قبلی از ۰.۶ دلار به نیم‌دلار تنزل پیدا کرد و سرمایه‌گذاران آوالانچ و دوج‌کوین که اتفاقا در فهرست ۱۰ رمرزارز برتر فعلی دنیا جا خودش کردند با افت قیمت ۱۳ درصدی در این مدت سروکار داشتند.

سولانا فعلا از حیث تسلط به بازار از گزینه‌هایی که بررسی کردیم، وضعیت بهتری دارد. با این حال سولانا شش درصد قیمتش را در این مدت از دست داده و بایننس‌کوین که دودستی به جایگاه چهارم چسبیده، بازدهی ماهانه منفی درصد را تجربه کرده است.

بیت‌کوین به‌عنوان سردمدار بازار ارز دیجیتال هم حال و روز خوبی ندارد و با وجود لمس محدوده ۴۷ هزار دلار، دوباره به کانال ۴۲ هزار برگشته است. بیت‌کوین یک ماه قبل تقریبا در همین حوالی معامله می‌شد و به‌همین خاطر بازدهی ماهانه بیت کوین تقریبا صفر درصد برآورد می‌شود. ناگفته نماند به‌خاطر اتفاقاتی که در این مدت در بازار ارز رخ داده، سرمایه‌گذاران ایرانی بیت‌کوین از درجازدن‌های آن در کانال ۴۲ هزار دلار سود کردند.

اتریوم که پشت‌سر بیت‌کوین به‌عنوان دومین رمزارز مهم بازار شناخته می‌شود، در یک ماه گذشته رفتاری مثل بیت‌کوین از خودش نشان داده و بازدهی ماهانه اتریوم هم رقمی نزدیک صفر درصد است. این وسط رمزارز‌هایی که اسم و رسم کمتری دارند، برنده ماه اول سال جدید میلادی به‌حساب می‌آیند.

بهترین ارز دیجیتال در ماهی که گذشت

ارز دیجیتال سویی شگفتی‌ساز مقطع فعلی بازار کریپتو است. در یک ماه معادل ۸۸ درصد بازدهی داشته و نسبت به سه ماه قبل رشد قیمت تقریبا ۲۴۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

ارز دیجیتال سویی با این حال برای همه تریدر‌های بازار آشنا نیست و هنوز در یکسری از صرافی‌های ایرانی فهرست نشده است. ارز دیجیتال سویی از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال سهم یک‌دهم درصدی دارد و به‌همین خاطر در جدولی که حدود ۹ هزار رمزارز دیده می‌شود، جایگاه چهل‌وششم را دراختیار دارد.

سلستیا یکی دیگر از رمزارز‌های کمترشناخته شده است، که بازدهی ماهانه ۳۷ درصدی از خودش به جا گذاشته است. این یکی در رتبه سی‌ودوم ایستاده و فعلا ۱۶.۹ دلار یعنی تقریبا چهار دلار بیشتر از ابتدای سال نو میلادی معامله می‌شود.

میکر با نماد MKR و قرار گرفتن در رتبه چهل‌وچهارم، بازدهی ماهانه ۲۱ درصدی داشته و درحال حاضر حدود هزار و ۹۶۰ دلار (تقریبا ۱۱۴ میلیون تومان) می‌ارزد. سی و آربیتروم گزینه‌های موفق بعدی هستند.

سی یا همان SEI در این مدت رشد قیمت ۱۴ درصدی و آربیتروم رشد قیمت ۱۳ درصدی را به چشم دیده و آن‌هایی که در کیف پولشان ترون و لیدودائو داشتند، به‌ترتیب به سود پنج و چهار درصدی رسیدند.

بازدهی انواع ارز دیجیتال در اولین ماه ۲۰۲۴

انواع ارز دیجیتالبازدهی ماهانهانواع ارز دیجیتالبازدهی ماهانه
بیت‌کوینصفر درصدترونمثبت پنج درصد
اتریومصفر درصدچین‌لینکمثبت دو درصد
بایننس‌کوینمنفی پنج درصدسلستیامثبت 37 درصد
سولانامنفی شش درصدلیدو دائومثبت چهار درصد
ریپلمنفی 20 درصدآربیتروممثبت 13 درصد
کاردانومنفی 17 درصدمیکرمثبت 21 درصد
آوالانچمنفی 13 درصدسوییمثبت 88 درصد
دوج‌کوینمنفی 13 درصدسیمثبت 14 درصد
بهترین و بدترین ارزهای دیجیتال ژانویه ۲۰۲۴

fararu

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *