0

بهترین زمان خرید بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴

بهترین زمان خرید بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴
بازدید 418

یکی از تحلیلگران مشهور ارزهای دیجیتال با نام مستعار رکت‌کپیتال (Rekt Capital) معتقد است که قیمت بیت کوین از دو هفته دیگر به دلیل رویداد هاوینگ آتی آن یک رالی صعودی را آغاز خواهد کرد و به شدت افزایش خواهد یافت. لذا سرمایه‌گذاران باید این فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به خرید این ارز دیجیتال در قیمت‌های پایین کنند. در این پست به بررسی بهترین زمان خرید بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴ می پردازیم.

بهترین زمان خرید بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴

رکت‌کپیتال عنوان کرد که حرکت قیمت بیت کوین متأثر از رویداد هاوینگ معمولاً در پنج مرحله انجام می‌شود که سه مرحله اول قبل از هاوینگ صورت می‌پذیرد.

بهترین زمان خرید بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴

وی خاطرنشان کرد که در رویدادهای هاوینگ‌ قبلی، در آستانه رویداد معمولا یک افت قیمت در بازار اتفاق می‌افتد که فرصتی عالی برای سرمایه‌گذاران است. به گفته وی، هاوینگ سال ۲۰۲۴ نیز از این قاعده مستثنی نیست.
رکت‌کپیتال با اشاره به کاهش قیمت ۱۸ درصدی بیت کوین در ماه ژانویه بیان داشت که اکنون یک بازه دو هفته‌ای وجود دارد که می‌توان انتظار داشت در آن، قیمت یک روند نزولی دیگر را تجربه کند. به گفته وی، این دو هفته آخرین فرصت خرید بیت کوین خواهد بود.

پس از این دو هفته، بیت کوین تقریباً به مدت ۶۰ روز، وارد مرحله‌ رالی پیش‌ از صعود می‌شود. معامله‌گران کوتاه‌مدت طی این مدت که با کادر آبی روشن در نمودار نشان داده شده، سعی می‌کنند همزمان با هیجانات پیش از رویداد خرید کنند و حوالی رویداد هاوینگ، همزمان با انتشار اخبار این رویداد، دارایی‌های خود را بفروشند. این رویداد فروش خبر معمولاً یک تا سه هفته به طول می‌انجامد و موجب کاهش قیمت می‌شود (دایره آبی رنگ).
پس از رویداد هاوینگ نیز، قیمت برای مدتی به صورت جانبی حرکت خواهد کرد که در آن، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلیل ناامیدی از صعود قیمت، از بازار خارج می‌شوند. از نظر تاریخی، این دوره به طور متوسط ۱۵۰ روز طول می‌کشد (کادر قرمز). در نهایت، بیت‌کوین وارد مرحله‌ صعودی سهموی (کادر سبز) می‌شود و قیمت آن به شدت افزایش می‌یابد.
شایان ذکر است که برخی از کارشناسان با تحلیل حرکت قیمت بر اساس رویداد هاوینگ موافق نیستند و میزان نقدینگی را عامل موثر بر روند حرکت آن می‌دانند.

cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *