0

احتمال ورود سرمایه های کلان به بیت کوین پس از هاوینگ

ورود سرمایه های کلان به بیت کوین پس از هاوینگ
بازدید 1371

پس از اجرای موفقیت‌آمیز هاوینگ چهارم بیت کوین، تحلیلگران ارزهای دیجیتال پیش‌بینی‌های جسورانه‌ای برای آینده این رمزارز ارائه کرده‌اند. در این پست به بررسی ورود سرمایه های کلان به بیت کوین پس از هاوینگ می پردازیم.

ورود سرمایه های کلان به بیت کوین پس از هاوینگ

در همین راستا، شرکت اکونومتریکس (Ecoinometrics)، سقف قیمتی بیت کوین را در دوره هاوینگ چهارم، رقم حیرت‌انگیز ۴.۵ میلیون دلار تعیین کرده است. همچنین، یک فرد حامی بیت کوین، هدف ۱ میلیون دلار را برای قیمت بیت کوین در نظر گرفته است.

با اینکه برخی بر این باورند که بازدهی بیت کوین در آینده با کاهش روبرو خواهد شد، اکونومتریکس معتقد است که این اتفاق نخواهد افتاد.

این تیم سهام شرکت‌های فناوری با ارزش بازار بالا را مثال می‌زند که با کاهش بازدهی مواجه نشده‌اند و بیت کوین نیز در حال حاضر از نظر اندازه بازار در همان رده قرار دارد. از این رو، این شرکت معتقد است که قیمت بیت کوین به تدریج به سمت ارقام شش رقمی حرکت خواهد کرد.

الساندرو اتاویانی، مالک پادکست Store of Bitcoin نیز پیش‌بینی کرده که قیمت بیت کوین در دوره ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ از ۱ میلیون دلار فراتر خواهد رفت.

علاوه بر رشد قیمت، اتاویانی بر این باور است که چندین شرکت از لیست S&P ۵۰۰ هم مالکیت بیت کوین یا صندوق‌های ETF بیت کوین را به طور علنی اعلام خواهند کرد و همچنین، بیت کوین به یک دارایی با پایداری زیست محیطی تبدیل خواهد شد و به افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر کمک خواهد کرد.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با ۲.۰۷ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، به محدوده ۶۵ هزار دلاری نزدیک شده، اما حجم معاملات این ارز دیجیتال در همان بازه زمانی بیش از ۳۲ درصد کاهش یافته است.

در این میان، طبق داده‌های پلتفرم Coinglass، مجموع موقعیت‌های شورت لیکویید شده به ۱۳.۷۱ میلیون دلار رسیده که اندکی بالاتر از ۱۳.۳۷ میلیون دلار موقعیت‌ لانگ لیکویید شده است.

با تمام این خوش‌بینی‌ها باید توجه کرد که قیمت بیت کوین همچنان تحت تاثیر عوامل متعددی مانند پذیرش سازمانی، مقررات دولتی و رویدادهای ژئوپلیتیکی قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *