قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک

Loading...
Ethereum Classic
Ethereum Classic
 (ETC)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,700 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} ETC
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} ETC

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Ethereum Classic چیست؟ 

Ethereum Classic (ETC) یک هارد فورک از اتریوم (ETH) است که در ژوئیه 2016 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) می‌باشد. توکن اصلی آن ETC است. 

 از زمان راه اندازی، Ethereum Classic به دنبال متمایز کردن خود از اتریوم بوده است و نقشه راه این دو شبکه با گذشت زمان، بیشتر و بیشتر از یکدیگر فاصله می‌گیرد. 

 اتریوم کلاسیک پس از یک هک بزرگ که منجر به سرقت 3.6 میلیون اتریوم شد، برای حفظ یکپارچگی بلاکچین اتریوم اقدام کرد. 

 بنیانگذاران اتریوم کلاسیک چه کسانی هستند؟ 

 اتریوم کلاسیک در واقع میراث اتریوم است و سازندگان واقعی آن، توسعه دهندگان اتریوم هستند - Vitalik Buterin و Gavin Wood. 

 یک هارد فورک بحث برانگیز در اتریوم در ژوئیه 2016 اتفاق افتاد، درست زمانی که شرکت کنندگان در مورد اقدامات پس از هک بزرگ اختلاف نظر داشتند. این موضوع بر DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) تأثیر گذاشت که چندین ماه قبل حدود 150 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری کرده بود. 

 اتریوم کلاسیک به عنوان شبکه ای که زنجیره را برگرداند، به وجود آمد. توسعه دهندگان اظهار می‌کنند که هیچ تیم «رسمی» به پروژه متصل نیست، و جامعه کاربران جهانی آن یک «دوکراسی» است که هر کسی می‌تواند در آن شرکت کند. 

 چه چیزی Ethereum Classic را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 هدف اصلی اتریوم کلاسیک حفظ بلاکچین اتریوم است. 

 به عنوان یک سازمان داوطلبانه، توسعه دهندگان ETC قصد ندارند شبکه را به یک نهاد انتفاعی تبدیل کنند. کاربران مانند اتریوم، کارمزد تراکنش ها را پرداخت می‌کنند، و استخراج کنندگان آنها را بر اساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) جمع آوری می‌کنند. 

 برخلاف اتریوم، اتریوم کلاسیک برنامه ای برای تغییر به الگوریتم استخراج اثبات سهام (PoS) ندارد، چندین توسعه دهنده بر روی بهبودهای آینده مانند راه حل های مقیاس بندی کار می‌کنند. 

چند سکه اتریوم کلاسیک (ETC) وجود دارد؟ 

 ETC در یک وضعیت فنی مشابه با ETH شروع شد، به استثنای نحوه رسیدگی به تراکنش های هک DAO. 

 از زمان راه اندازی، تغییراتی در توکنومیک ها رخ داده است و شرکت کنندگان در دسامبر 2017 به محدود کردن عرضه ETC رأی دادند. حداکثر عرضه 210,700,000 ETC، تقریباً ده برابر بیت‌کوین (BTC) است. البته اتریوم هیچ سقف تعدادی ندارد. 

 ETC از یک الگوریتم استخراج PoW استفاده می‌کند که مانند بیت‌کوین عمل می‌کند. استخراج کنندگان برای اعتبارسنجی بلاکچین در رقابت با یکدیگر، سکه های جدیدی دریافت می‌کنند. پاداش بلوک ETC با گذشت زمان کاهش می‌یابد، از 3.2 ETC به 2.56 ETC در هر بلوک کاهش خواهد یافت. 

 شبکه اتریوم کلاسیک چگونه ایمن می‌شود؟ 

 شبکه Ethereum Classic با استفاده از اثبات کار ایمن شده است، اما به عنوان یک زنجیره، متحمل حملات منظم شده است. 

 این حملات شامل چندین حمله 51 درصدی برای به دست آوردن کنترل هش ریت ماینینگ و اجرای تراکنش های جعلی و سکه های دوبل است که جدیدترین آنها در آگوست 2020 رخ داد. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری