قیمت لحظه ای بیت کوین کش

Loading...
Bitcoin Cash
Bitcoin Cash
 (BCH)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} BCH
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} BCH

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Bitcoin Cash چیست؟ 

 Bitcoin Cash یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا است که با پرداخت ‌های سریع، کارمزدهای کم، حفظ حریم خصوصی و ظرفیت تراکنش بالا، هدف آن تبدیل شدن به واحد پول جهانی سالم است. همانطور که پول فیزیکی، مانند دلار، مستقیماً به شخصی که پرداخت می‌شود، تحویل داده می‌شود، پرداخت های بیت‌کوین کش مستقیماً از شخصی به شخص دیگر ارسال می‌شود. 

 بیت‌کوین کش به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بدون مجوز، به هیچ شخص ثالث و بانک مرکزی نیاز ندارد. برخلاف پول های فیات سنتی، بیت‌کوین کش به واسطه های پولی مانند بانک ها و پردازشگرهای پرداخت وابسته نیست. تراکنش ها را نمیتوان توسط دولت ها یا سایر شرکت های متمرکز سانسور کرد. به طور مشابه، وجوه را نمیتوان توقیف یا مسدود کرد، زیرا اشخاص، کنترلی بر شبکه بیت‌کوین کش ندارند. 

 بیت‌کوین کش (BCH) جایگزینی برای قدیمی ترین و پرمعامله ترین ارز دیجیتال است: بیت‌کوین (BTC). تنها شبکه بیت‌کوین کش، از شبکه بیت‌کوین سریع تر و ارزان تر است. در سال 2017، توسعه دهندگان BCH کد BTC را اصلاح کردند و نسخه خود را منتشر کردند که بیت‌کوین را به دو زنجیره بلوک تقسیم کرد: بیت‌کوین BTC / بیت‌کوین کش BCH.  بیت‌کوین کش نتیجه آشکار یک هارد فورک در بلاکچین است. علاوه بر این، هارد فورک دیگری که Bitcoin Cash را به دو بخش بیت‌کوین ABC و بیت‌کوین SV تقسیم کرد، در پاییز 2018 اتفاق افتاد. 

 چندین ویژگی متمایز وجود دارد که BCH را از مبدا جدا می‌کند. مورد اصلی در مورد اندازه بلوک است. بلوک ها در بلاکچین BCH می‌توانند بزرگ تر باشند، به این معنی که تراکنش های بیشتری را می‌توانند در یک زمان پردازش کنند، به طوری که فضای اضافی به جلوگیری از کارمزدهای بالاتر کمک کند. با این حال، از آنجایی که اندازه بلوک بزرگ‌تر است، ذخیره سازی پرهزینه تر می‌شود و کاربران ممکن است دانلود یک نسخه از بلاکچین را با مشکل ببینند. 

 از دیدگاه فنی، بیت‌کوین کش بسیار شبیه به الگوریتم بیت‌کوین است، یعنی: هر دو پروژه دارای سقف 21 میلیون سکه هستند و همچنین از چارچوب و گره های اجماع اثبات کار (PoW) برای تأیید تراکنش ها استفاده می‌کنند. بنابراین، معامله گران می‌توانند BCH را به عنوان یک ابزار پوشش ریسک در نظر بگیرند. 

 نکته مثبت این است که به دلیل اندازه بلوک بزرگ تر، بیت‌کوین کش (BCH) سریع تر کار می کند و کارمزد تراکنش های کمتری دارد که BCH را به گزینه بهتری برای تراکنش های کوچک و روزمره تبدیل می‌کند. علاوه بر این، بیت‌کوین کش از قراردادهای هوشمند و برنامه های اکوسیستمی مانند CashShuffle پروتکل اختلاط سکه، و CashFusion راه حل افزایش حریم خصوصی برای شبکه بیت‌کوین کش پشتیبانی می‌کند. این فناوری ها مزایا و معایب خود را دارند: به لطف CashFusion، ردیابی مسیر دارایی های کاربر بسیار دشوار می‌شود. با این حال باید در نظر داشت که برای هر ترکیب، کمیسیون دریافت می‌شود، بنابراین انجام تراکنش های مکرر ترکیبی ممکن است هزینه داشته باشد. 

 بیت‌کوین کش بستری را برای پرداخت های همتا به همتا (P2P) بین افراد فراهم می‌کند، با میانگین هزینه انتقال 0.01 دلار، و تسویه آنی. این بدان معنی است که بیت‌کوین کش برای انتقال پول، تجارت بین المللی، تراکنش های روزمره و تراکنش های کوچک مناسب است. بعلاوه، بیت‌کوین کش با ارائه یک شکل جایگزین پول، محافظت در برابر مصادره، اشکال مختلف سانسور و کاهش ارزش (به دلیل تورم) از آزادی های اقتصادی حمایت می‌کند. 

 بیت‌کوین کش یک شبکه غیرمتمرکز است که در آن کاربران بر توسعه پروتکل تأثیر می‌گذارند. یک ویژگی کلیدی در کد ثابت شده است: عرضه BCH به 21 میلیون سکه محدود شده است، که احتمالاً همین مقدار باقی خواهد ماند. 

 بنابراین، ویژگی های کلیدی بیت‌کوین کش شامل موارد زیر است: 

 تراکنش ها بر روی بلاکچین ثبت می‌شوند، دفتر کل در فواصل زمانی منظم به روز می‌شود، که به کاربران اجازه می‌دهد تاریخچه مالکیت را ردیابی کنند و تهدیدات کلاهبرداری را به سرعت حذف کنند. 

 بیت‌کوین کش یک شبکه باز است که می‌تواند توسط هر کسی به صورت رایگان و بدون سانسور استفاده شود، هویت به تراکنش ها متصل نمی‌شود. 

 گره هایی که از قوانین پیروی می‌کنند (معروف به پروتکل) مسئول طول عمر اطلاعات ذخیره شده هستند. خود پروتکل را میتوان با کمک شرکت کنندگان در اکوسیستم ارتقا داد، اما این امر مستلزم اجماع بالایی در بین آنها است. 

 تراکنش هایی که تا به حال در بلاکچین ثبت شده‌اند، قابل تغییر نیستند. 

 مکانیزم Proof-of-Work (PoW) به امنیت شبکه کمک می‌کند. 

 بیت‌کوین کش یک دارایی با حداکثر عرضه 21 میلیون دلار BCH است. 

 بیت‌کوین کش به کاربران خود تضمین می‌دهد که تراکنش های سریع، مقرون به صرفه و بدون دسترسی به اطلاعات مکان کاربر را ممکن می‌کند. 

بیت‌کوین کش برای چه مواردی استفاده می‌شود؟ 

 بیت‌کوین کش کمبود طلا را با ماهیت خرج کردنی پول نقد ترکیب می‌کند. با عرضه محدود 21 میلیون سکه، بیت‌کوین کش کمیاب است و مانند پول نقد فیزیکی، به راحتی میتوان آن را خرج کرد. تراکنش ها سریع هستند و کارمزد تراکنش معمولا کمتر از یک دهم سنت است. هر کسی می‌تواند پرداخت بیت‌کوین کش را با گوشی هوشمند یا کامپیوتر انجام دهد. 

 بیت‌کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد. علاوه بر پرداخت های همتا به همتا بین افراد، بیت‌کوین کش می‌تواند برای پرداخت به تاجران، برای کالاها و خدمات در فروشگاه های آنلاین استفاده شود. کارمزدهای بسیار پایین، دادوستد های کوچک را امکان پذیر می‌کند. بیت‌کوین کش همچنین کارمزد و زمان تسویه حواله ها و تجارت فرامرزی را کاهش می‌دهد. موارد استفاده دیگر شامل توکن ها، قراردادهای هوشمند ساده و پرداخت های خصوصی با ابزارهایی مانند CashShuffle و CashFusion است. 

 آیا بیت‌کوین کش با بیت‌کوین متفاوت است؟ 

 در سال 2017، پروژه بیت‌کوین و جامعه آن به دلیل نگرانی در مورد مقیاس پذیری بیت‌کوین به دو بخش تقسیم شدند. نتیجه آن یک هارد فورک بود که بیت‌کوین کش را ایجاد کرد. یک ارز دیجیتال جدید که توسط حامیان آن به عنوان ادامه قانونی پروژه بیت‌کوین به عنوان پول نقد الکترونیکی همتا به همتا شناخته می‌شود. تمام دارندگان بیت‌کوین در زمان فورک (بلوک 478558) به طور خودکار صاحب بیت‌کوین کش شدند. بیت‌کوین، که مالک آن با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، همچنان یک ارز دیجیتال جداگانه است. 

 برخلاف بیت‌کوین (BTC)، بیت‌کوین کش قصد مقیاس پذیری دارد تا بتواند خواسته های یک سیستم پرداخت جهانی را برآورده کند. در زمان تقسیم، اندازه بلوک بیت‌کوین کش از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش یافت. افزایش اندازه بلوک به این معنی است که بیت‌کوین کش اکنون می‌تواند تراکنش های بسیار بیشتری در ثانیه (TPS) انجام دهد. در حالی که کارمزدها را بسیار پایین نگه می‌دارد، مشکلات تاخیر پرداخت و کارمزدهای بالای برخی از کاربران در شبکه بیت‌کوین را حل می‌کند. 

 از اکتبر 2021، بیت‌کوین کش دارای اندازه بلوک 32 مگابایتی است، در مقایسه با اندازه بلوک بیت‌کوین که 1 مگابایت است. 

 چگونه بیت‌کوین کش را استخراج می‌کنید؟ 

 ماینینگ فرآیندی است که طی آن تراکنش های جدید بیت‌کوین کش تأیید می‌شوند و بلوک های جدیدی به بلاکچین بیت‌کوین کش اضافه می‌شوند. ماینرها از قدرت محاسباتی و الکتریسیته برای حل پازل های پیچیده استفاده می‌کنند. با این کار توانایی تولید بلوک های جدید تراکنش را به دست می‌آورند. اگر یکی از بلوک های آنها توسط شبکه پذیرفته شود، ماینر یا استخر ماینینگ، یک پاداش بلوکی به شکل بیت‌کوین کش تازه صادر شده کسب می‌کند. 

 ماینینگ به شدت رقابتی است. با افزایش قیمت بیت‌کوین کش در بازار، ماینرهای بیشتری تشویق می‌شوند تا نرخ هش بیشتری را وارد رقابت روزافزون ماینرها برای تولید بلوک ها کنند و پاداش بیشتری به دست بیاورند. ماینرهای بیشتر با افزایش و توزیع نرخ هش، شبکه را ایمن تر می‌کنند. 

 هر کسی می‌تواند بیت‌کوین کش استخراج کند. استخراج به سخت افزار تخصصی به نام تجهیزات ماینینگ نیاز دارد که میتوان آن را خرید یا اجاره کرد. ماینرها همچنین باید یک نرم افزار Full Node (که اکثر ماینرها در حال حاضر از BCHN استفاده می‌کنند) را برای ساخت بلوک ها و اتصال به بقیه شبکه بیت‌کوین کش اجرا کنند. استخراج را میتوان به طور مستقل انجام داد، اما ماینرها اغلب نرخ هش خود را با هم ترکیب می‌کنند و به طور متناسب در پاداش های بلوک به دست آمده سهیم می‌شوند. 

 چگونه بیت‌کوین کش خریداری می‌کنید؟ 

 بیت‌کوین کش بسته به منطقه شما در انواع صرافی های ارز دیجیتال موجود است. 

 بیت‌کوین کش در بسیاری از صرافی‌های برتر موجود است، مانند: Binance، Huobi Global، Coinbase، FTX، Gate.io و موارد دیگر. 

 قبل از انتخاب صرافی برای خرید بیت کوین کش، با استفاده از پورتال آموزشی ما - الکساندریا، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید.  بررسی عمیق ما در بیت کوین کش، و تفاوت بین بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV. 

 برای بررسی قیمت بیت کوین کش به صورت زنده به ارز فیات مورد نظر خود، می توانید از ویژگی مبدل CoinMarketCap مستقیماً در صفحه ارز بیت کوین کش استفاده کنید.  از طرف دیگر، از صفحه مبدل اختصاصی نرخ ارز استفاده کنید.  جفت‌های محبوب قیمت بیت‌کوین کش عبارتند از: BCH/USD، BCH/GBP، BCH/AUD و BCH/EUR. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری