قیمت لحظه ای تزوس

Loading...
Tezos
Tezos
 (XTZ)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} XTZ
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} XTZ

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


 (XTZ)Tezos  چیست؟ 

Tezos یک شبکه بلاکچین است که بر پایه قراردادهای هوشمند استوار است، البته شباهت زیادی به اتریوم ندارد. با این حال، یک تفاوت بزرگ وجود دارد: Tezos قصد دارد زیرساخت هایی را ارائه دهد که پیشرفته تر است. به این معنی که می‌تواند در طول زمان تکامل یافته و بهبود یابد بدون اینکه خطری برای هارد فورک وجود داشته باشد. این چیزی است که هم بیت‌کوین و هم اتریوم از زمان ایجادشان دچار آن شده اند. افرادی که XTZ دارند می‌توانند برای ارتقاء پروتکل که توسط توسعه دهندگان Tezos ارائه شده است، رأی دهند. 

 این پلتفرم منبع باز خود را «ایمن، قابل ارتقا و ساخته شده برای ماندگاری» می‌داند، و می‌گوید زبان قرارداد هوشمند آن دقت لازم را برای موارد استفاده با ارزش بالا فراهم می‌کند. به گفته Tezos، رویکرد آن آینده نگرانه است و «در آینده بسیار پیشرفته تر خواهد شد». این پلتفرم از فناوری های جدیدتر استقبال می‌کند.  

 فناوری زیربنای Tezos برای اولین بار در سپتامبر 2014 منتشر شد. پس از کمی تاخیر، شبکه اصلی Tezos چهار سال بعد راه اندازی شد. 

 بنیانگذاران Tezos چه کسانی هستند؟ 

 Arthur Breitman مردی بود که کد Tezos را نوشت و با تقلید از ساتوشی ناکاموتو، آثارش را با نام مستعار L. M. Goodman منتشر کرد. او استدلال کرد که یکی از بزرگ ترین اشکالات بیت‌کوین فقدان یک فرآیند حاکمیتی است که مشارکت های جامعه را تسهیل کند. همچنین این واقعیت که توکن های جدید نمی‌توانند از طریق این بلاکچین صادر شوند. 

 او و همسرش Kathleen استارتاپی به نام Dynamic Ledger Solutions را تأسیس کردند که وظیفه آن نوشتن کدی بود که زیربنای پروتکل Tezos باشد. این شرکت متعاقباً توسط بنیاد Tezos خریداری شد تا اطمینان حاصل شود که تمام حقوق مالکیت معنوی مربوط به شبکه را در اختیار دارد. 

 چه چیزی Tezos را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 اگرچه در میان بلاکچین ها اشتراک گذاری رایج است، اما Tezos نقش منحصر به فردی در این فرآیند دارد. شرکت کنندگان می‌توانند از طریق فرایند "پختن" با حاکمیت شبکه ارتباط بگیرند، به طور مؤثر 8000 XTZ را به اشتراک می‌گذارند. این یک انگیزه مالی برای عمل صادقانه ایجاد می‌کند. 

 سپس نانواها موظف می‌شوند تا در یک فرآیند چهار مرحله‌ای که تقریباً ۲۳ روز طول می‌کشد، در مورد تغییرات پیشنهادی در بلاک‌چین رأی دهند. پیشنهادهایی که از سوی اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان پشتیبانی شوند، به مدت 48 ساعت در یک شبکه آزمایشی قرار می‌گیرند و اگر توسط اکثریت حمایت شوند، به طور کامل اجرا می‌شوند. 

 Tezos همچنین به دلیل نحوه استفاده آن توسط مشاغل منحصر به فرد است. در سپتامبر 2020، اعلام شد که غول بانکی فرانسوی Societe Generale قصد دارد از این بلا چین برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی استفاده کند. 

 صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند بایننس و Coinbase نیز از استیکینگ Tezos پشتیبانی کرده‌اند، به این معنی که کاربران می‌توانند به میزان XTZ که دارند، جوایزی دریافت کنند. این یک ویژگی فراگیر در میان ارزهای دیجیتال نیست. 

چند سکه Tezos (XTZ) در گردش وجود دارد؟ 

 داده های ما نشان می‌دهد که 743,862,304 XTZ در زمان نگارش این مقاله در گردش هستند. 

 فروش توکن Tezos در جولای 2017 متوقف شد و در طول این ICO، در مجموع 65,681 BTC و 361,122 ETH جمع آوری شد. در آن زمان، این سکه 232 میلیون دلار ارزش داشت و جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین عرضه های اولیه سکه ای که تا کنون برگزار شده است، تضمین می‌کرد. 

 80٪ از این عرضه اولیه به سرمایه گذاران رسید، 20٪ به طور مساوی بین بنیاد Tezos و Dynamic Ledger Solutions تقسیم شد. 

 راه اندازی شبکه اصلی به دلیل یک سری شکایت از سوی برخی از سرمایه گذاران ناراضی که اعتراض داشتند XTZ ثبت نشده است، به تعویق افتاد. 

 شبکه Tezos چگونه ایمن می‌شود؟ 

 مانند سایر بلاکچین ها، Tezos از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند. 

 هر کسی می‌تواند به یک اعتبارسنج تبدیل شود و با واریز وجه امنیتی به اجرای روان شبکه کمک کند. برای تشویق رفتار صادقانه، به کسانی که در راستای منافع بلاکچین کار کنند، جوایزی داده می‌شود و کسانی که غیرصادقانه عمل کنند، در خطر از دست دادن سهام خود قرار می‌گیرند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری