قیمت لحظه ای مونرو

Loading...
Monero
Monero
 (XMR)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} XMR
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} XMR

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Monero (XMR) چیست؟ 

Monero در سال 2014 راه اندازی شد و هدف آن این است: اجازه دادن به تراکنش ها به صورت خصوصی و بدون نام. اگرچه معمولاً تصور می‌شود که بیت‌کوین می‌تواند هویت افراد را پنهان کند، اغلب به راحتی می‌توان پرداخت ها را به منبع اصلی آنها ردیابی کرد زیرا بلاکچین ها شفاف هستند. از سوی دیگر، XMR برای پنهان کردن فرستندگان و گیرندگان به طور یکسان طراحی شده است. 

 تیم سازنده Monero می‌گوید حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت آنها است و سهولت استفاده و کارایی در رتبه دوم قرار دارد. هدف آن حفاظت از همه کاربران، صرف نظر از اینکه چقدر از نظر فناوری توانایی دارند، می‌باشد. 

 به طور کلی، هدف XMR این است که امکان پرداخت سریع و ارزان را بدون ترس از سانسور فراهم کند. 

 بنیانگذاران Monero چه کسانی هستند؟ 

 از هفت توسعه دهنده ای که از ابتدا در Monero شرکت داشتند - پنج نفر از آنها تصمیم گرفتند ناشناس بمانند. شایعاتی مبنی بر اختراع XMR توسط ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت‌کوین وجود دارد. 

 خاستگاه XMR را می‌توان به ByteCoin، یک ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی و غیرمتمرکز که در سال 2012 راه‌اندازی شد، جستجو کرد. دو سال بعد، یکی از اعضای انجمن BitcoinTalk - که به عنوان thankfulfortoday شناخته می‌شود - پایگاه کد BCN را فورک کرد و Monero متولد شد. آنها "تغییرات بحث برانگیز" را در Bytecoin پیشنهاد کرده بودند که سایرین با آن مخالف بودند و تصمیم گرفتند امور را به دست خود بگیرند. 

 اعتقاد بر این است که صدها توسعه دهنده در طول سال ها به XMR کمک کرده اند. 

 چه چیزی Monero را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 چندین نکته وجود دارد که Monero را منحصر به فرد می‌کند. یکی از بزرگترین اهداف پروژه دستیابی به بالاترین سطح غیرمتمرکز ممکن است، به این معنی که کاربر نیازی به اعتماد به شخص دیگری در شبکه ندارد. 

 حریم خصوصی از طریق چند ویژگی متمایز به دست می‌آید. هر بیت‌کوین در گردش دارای شماره سریال خاص خود است، به این معنی که استفاده از ارز دیجیتال قابل نظارت است، اما در عوض XMR کاملاً قابل تعویض است. به طور پیش فرض، جزئیات مربوط به فرستنده ها، گیرندگان و مقدار ارزهای دیجیتالی که منتقل می‌شوند پنهان هستند. طرفداران Monero می‌گویند که این امر نسبت به سکه های حریم خصوصی رقیب مانند Zcash که «به طور انتخابی شفاف» هستند، برتری دارد. 

 مبهم سازی با استفاده از امضاهای حلقه به دست می‌آید. خروجی تراکنش های بلاکچین انتخاب می‌شوند و به عنوان فریب عمل می‌کنند، به این معنی که ناظران خارجی نمی‌توانند تشخیص دهند که چه کسی آن را امضا کرده است. اگر علی 200 XMR را برای محسن ارسال می‌کرد، این مقدار نیز می‌توانست به تکه های تصادفی تقسیم شود تا سطح دشواری بیشتری اضافه شود. 

 برای اطمینان از اینکه تراکنش ها نمی‌توانند به یکدیگر مرتبط شوند، آدرس های مخفی برای هر تراکنش منفرد ایجاد می‌شود که فقط یک بار قابل استفاده است. 

 همه این ویژگی های متمایز منجر به استفاده فزاینده از XMR برای تراکنش های غیرقانونی به جای بیت‌کوین شده است، به ویژه در بازارهای دارک وب. دولت های سراسر جهان، به ویژه ایالات متحده، صدها هزار دلار به هر کسی که بتواند کد Monero را بشکند، پیشنهاد داده‌اند. 

چند سکه Monero (XMR) در گردش وجود دارد؟ 

 Monero کمی غیرمعمول است زیرا فروش توکن XMR برگزار نشد و هیچ توکنی نیز از قبل ارائه نشد. در زمان نگارش این مقاله، تعداد XMR در گردش 17,703,471 است. 

 این ارز دیجیتال به گونه ای طراحی شده است که در برابر مدارهای مجتمع خاص برنامه ای که معمولاً برای استخراج بیت‌کوین جدید استفاده می‌شوند، مقاوم باشد. در تئوری، این بدان معنی است که میتوان XMR را با استفاده از تجهیزات محاسباتی روزمره استخراج کرد. 

 در مجموع و پس از تمامی عرضه ها، 18.4 میلیون XMR در گردش وجود خواهد داشت - و انتظار می‌رود این سقف در 31 مه 2022 به دست آید. پس از آن، استخراج کنندگان با استفاده از "انتشارهای دم tail emissions" تشویق می‌شوند و مقدار کمی XMR تغذیه می‌شود. اعتقاد بر این است که این رویکرد مؤثرتر از تکیه بر کارمزد تراکنش است. 

 چگونه شبکه Monero ایمن می‌شود؟ 

 یکی از اهداف اصلی Monero جلوگیری از تمرکز است و این شبکه از مکانیزم اجماع به نام CryptoNight استفاده می‌کند که مبتنی بر اثبات کار است. این مکانیزم مانع از تبدیل شدن معادن بزرگ به یک نیروی غالب می‌شود. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری