قیمت لحظه ای استلار

Loading...
Stellar
Stellar
 (XLM)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 66,500 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} XLM
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} XLM

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Stellar (XLM) چیست؟ 

Stellar (XLM) یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا (P2P) است که در سال 2014 توسط بنیاد توسعه Stellar یا Stellar.org ایجاد شد. این شبکه به طور رسمی در سال 2015 با هدف اتصال سیستم های مالی جهان و تضمین پروتکلی برای ارائه دهندگان پرداخت و موسسات مالی راه اندازی شد. این پلتفرم برای جابجایی سریع و مطمئن منابع مالی با حداقل هزینه طراحی شده است. Stellar افراد، بانک ها، پردازنده های پرداخت را لینک می کند و به کاربران اجازه می دهد انواع مختلفی از کریپتوها را ایجاد، ارسال و معامله کنند. 

پایه و اساس این شبکه، ارز دیجیتال نیتیو آن است یعنی XLM یاLumens . XLM به عنوان یک ارز میانی برای عملیات عمل می کند و همچنین برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود. XLM چگونه کار می کند: این پروتکل پول را در چند ثانیه ابتدا به XLM و سپس به ارز درخواستی تبدیل می کند. 

پروتکل پرداخت Stellar مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده است - یک توسعه منبع باز، متعلق به جامعه و توزیع شده توسط جامعه. دارایی کریپتوی این پلتفرم Stellar به تراکنش های فرامرزی کمک می کند، بر مشکلات کارمزدهای بالا و فرایندهای کند غلبه می کند. XLM بیشتر بر کمک به افراد برای انتقال پول متمرکز است. بنابراین، Stellar دسترسی به سیستم های مالی را ارائه می دهد و مردم می توانند پول را با هزینه کم و به سرعت در سراسر جهان ارسال کنند. 

علاوه بر این، Stellar به عنوان یک صرافی و بازار غیرمتمرکز با یک دفتر سفارش داخلی که مالکیت دارایی های Stellar را دنبال می کند، عمل می کند. کاربران این پلتفرم می توانند سفارش های خرید/فروش را مدیریت کنند، و همچنین دارایی های مورد نظر خود را در تسویه حساب ها انتخاب و تنظیم کنند. XLM یک کوین داخلی است که به کاهش هزینه تراکنش ها کمک می کند. 

این شبکه از امنیت بالایی برخوردار است. دارندگان XLM باید حداقل یک توکن داشته باشند تا بتوانند در این شبکه فعال بمانند. این تفاوت ظریف و جزئی یک هدف جهانی را محقق می کند - اجرای تراکنش های شبکه به طور موثر و با حداقل هزینه های زمانی. به علاوه، Lumens با گران تر کردن ریزتراکنش ها برای هکرها بدون هیچ شانسی برای سود بردن، محافظت در برابر حملات احتمالی را ارائه می کند، که شبکه Stellar را از تهدیدات جدی در امان نگه می دارد. 

مخاطبان Stellar ساکنان کشورهای در حال توسعه هستند، کاربران عادی که از طریق تراکنش های سریع، ساده و ارزان به اقتصاد جهانی دسترسی دارند. شبکه Stellar از Lumens برای انتقال در لحظه و همچنین برای ارسال پول نقد با چندین ارز استفاده می کند. ارز از یک همتا ارسال می شود و گیرنده می تواند مبلغ را با ارز دیگری دریافت کند. این ویژگی زمانی سودمند است که معامله ای بین ارزها بدون جفت های پرمعامله انجام شود. 

پشتیبانی از تراکنش های چند ارزی یکی دیگر از مزیت های رقابتی Stellar است و این توانایی معاملات بین ارزی فقط فرآیندهای عملیات خارجی را بهبود بخشیده است. علاوه بر این، سرعت پایدار و هزینه های پایین تراکنش امتیازی است که کاربران این پلتفرم دریافت می کنند. 

این قابلیت توسط توسعه ای به نام Anchors (پلی بین ارزهای مختلف و شبکه) ایجاد می شود که تبادل درون شبکه را ساده می کند و به سرعت بخشیدن به کل فرآیند کمک می کند. 

به طور خلاصه، مزایای Stellar (XLM) عبارتند از: 

 

  • سادگی: هم در مورد فرآیند تبادل ارز که بسیار ساده است و هم سهولت دسترسی کاربر. با توجه به XLM، تمام تراکنش ها برای فرستنده و گیرنده بدون مشکل انجام می شود. و برای پیوستن به شبکه Stellar، تمام چیزی که کاربران خرده فروشی نیاز دارند، اتصال به اینترنت ثابت و نرم افزاری با قابلیت Lumen است. 
  •  
  • غیرمتمرکز سازی: پایگاه داده Stellar منبع باز است. هیچ مرجعی حرکت Lumen ها را کنترل نمی کند. تراکنش ها توسط جامعه مجاز است، داده ها در بلاکچین ذخیره می شوند و هیچ کسی نمی تواند آن را بررسی کند. 
  •  
  • سرعت بالای انتقال و تایید تراکنش (که توسط مکانیسم اجماع Stellar تسهیل می شود). زمان تراکنش حدود 3-5 ثانیه است (تأیید توسط مکانیسم اجماع Stellar تسهیل می شود)، که سریعتر از نقل و انتقالات بانکی و پرداخت های بین المللی است. بلاکچین Stellar قادر به پشتیبانی از هزاران تراکنش در ثانیه است که استفاده از قراردادهای هوشمند و امضاهای چندگانه را ممکن می سازد. 
  •  
  • هزینه انتقال پایین در مقایسه با روش های جایگزین: بلاکچین Stellar دارای نرخ تورم سالانه 1٪ است که یک مقدار ثابت است. 

 

به زبان ساده، Stellar یک شبکه باز است که امکان جابجایی و ذخیره پول را فراهم می کند. هنگامی که در ژوئیه 2014 منتشر شد، یکی از اهداف آن افزایش شمول مالی از طریق دستیابی به افراد بدون حساب بانکی در جهان بود – اما بلافاصله پس از آن، اولویت های آن به کمک به شرکت های مالی برای ارتباط با یکدیگر از طریق فناوری بلاکچین تغییر کرد. 

توکن نیتیو این شبکه، یعنی lumen ها، به عنوان پلی عمل می کند که باعث می شود تجارت دارایی های بین مرزی هزینه کمتری داشته باشد. همه اینها با هدف به چالش کشیدن ارائه دهندگان پرداخت موجود است که اغلب برای خدمات مشابه هزینه های بالایی دریافت می کنند. 

شایان ذکر است که Stellar در ابتدا بر اساس پروتکل Ripple Labs ساخته شده بود. این بلاکچین در نتیجه هارد فورک ایجاد شد و کد بعد از آن بازنویسی شد. 

 

بنیانگذاران Stellar چه کسانی هستند؟ 

Jed McCaleb پس از ترک Ripple در سال 2013 به دلیل اختلاف نظر در مورد مسیر آینده شرکت، Stellar را با Joyce Kim تاسیس کرد. 

McCaleb در توضیح منطق پشت Stellar در سپتامبر 2020 به CoinMarketCap اینگونه گفت: «کل طرح اصلی Stellar این است که می توانید ارزهای فیات و انواع چیزهای با ارزش دیگر را به موازات یکدیگر و با دارایی ‌های کریپتو داشته باشید. این موضوع برای هدایت این چیزها به سمت جریان اصلی بسیار مهم است." 

هدف McCaleb این است که اطمینان حاصل شود که Stellar می تواند راهی برای انتقال فیات به کریپتو را به مردم ارائه دهد - و مشکلاتی را که مردم معمولاً هنگام ارسال پول در سراسر جهان تجربه می کنند، از بین ببرد. 

او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد فناوری Stellar و همچنین یکی از بنیانگذاران بنیاد توسعه Stellar فعالیت می کند. هدف این سازمان عام المنفعه این است که «با انعطاف پذیرتر کردن پول، بازارهای بازتر و توانمندتر کردن مردم، پتانسیل اقتصادی جهان را باز کند». 

 

چه چیزی Stellar را منحصر به فرد می کند؟ 

کارمزدها برای خیلی ها مشکل است. با این حال، هزینه های بالا هنگام انجام پرداخت های بین مرزی فقط مختص راه حل های پرداخت مبتنی بر فیات مانند PayPal نیست – همچنین مشخص شده است که کارمزدهای تراکنش به دلیل ازدحام در بلاکچین بیت کوین و اتریوم نیز بالا می رود. 

Stellar منحصر به فرد است زیرا هر تراکنش فقط 0.00001 XLM هزینه دارد. یک واحد از این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله فقط چند سنت قیمت دارد، و این موضوع به کاربران کمک می کند تا بیشتر پول خود را حفظ کنند. 

تعداد کمی از پروژه های بلاکچین توانسته اند همکاری با شرکت های فناوری بزرگ و شرکت های فین تک را تضمین کنند. چند سال پیش، Stellar و IBM با یکدیگر همکاری کردند تا World Wire را راه اندازی کنند، پروژه ای که به موسسات مالی بزرگ اجازه می داد تا تراکنش های خود را به شبکه Stellar ارسال کنند و با استفاده از دارایی های پل مانند استیبل کوین، تراکنش انجام دهند. 

اگرچه سایر بلاکچین ها دارای بودجه اجتماعی هستند، به این معنی که می توان کمک های بلاعوض به پروژه هایی اعطا کرد که به پیشبرد اکوسیستم کمک می کنند، Stellar به کاربران خود اجازه می دهد تا در مورد اینکه کدام سرمایه گذاری باید از این پشتیبانی برخوردار شود، رأی دهند. 

 

چند کوین Stellar (XLM) در گردش است؟ 

زمانی که شبکه Stellar در سال 2015 راه اندازی شد، در مجموع 100 میلیارد XLM منتشر شد - اما از تاریخ انتشار همه چیز تغییر کرده است. در حال حاضر، کل عرضه 50 میلیارد XLM است و عرضه در گردش در حال حاضر 20.7 میلیارد است. 

در سال 2019، بنیاد توسعه Stellar اعلام کرد که بیش از نیمی از عرضه این ارز دیجیتال را سوزانده است. این بدان معنی است که اکنون تقریباً 30 میلیارد XLM را کنترل می کند. در عین حال که بخشی از این سرمایه برای بازاریابی و کمک به توسعه سازمان در نظر گرفته شده است، حدود یک سوم برای سرمایه گذاری در سایر سرمایه گذاری های بلاکچین اختصاص دارد. 

این بنیاد با توضیح اینکه چرا این حرکت شدید را انجام داد - و قول داد که در آینده دیگر XLM را نسوزاند - توضیح داد: "SDF می تواند کم سودتر باشد و کاری که برای انجام آن ایجاد شده بود را با استفاده از lumen کمتر انجام داد... آن 55.5 میلیارد lumen نمی توانست پذیرش Stellar را افزایش دهد." 

 

چگونه شبکه Stellar امنیت خود را حفظ می کند؟ 

این شبکه با استفاده از پروتکل اجماع Stellar ایمن شده است که دارای چهار ویژگی اصلی است: "کنترل غیرمتمرکز، تاخیر کم، شرکت سرمایه گذاری منعطف و امنیت مجانبی". 

از طریق SCP، هر کسی نمی تواند به فرآیند دستیابی به اجماع بپیوندد و هیچ نهاد واحدی نمی تواند بیشتر قدرت تصمیم گیری را در اختیار داشته باشد. تراکنش ها نیز به قیمت ارزان و در عرض چند ثانیه تأیید می شوند - و اگر افراد مخربی تلاش کنند به این شبکه بپیوندند، یک سری تدابیر امنیتی وجود دارد. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری