قیمت لحظه ای ترون

Loading...
TRON
TRON
 (TRX)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,650 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} TRX
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} TRX

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


TRON (TRX) چیست؟ 

 

TRON (TRX) یک سیستم عامل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که توسط بنیاد Tron توسعه یافته و در سال 2017 راه اندازی شد. توکن های TRX در اصل توکن های مبتنی بر ERC-20 بودند که در اتریوم مستقر شدند، اما یک سال بعد به شبکه خودشان منتقل شدند. 

در ابتدا، این پروژه با هدف ارائه حقوق مالکیت کامل به سازندگان محتوای دیجیتال ایجاد شد. هدف اصلی کمک به سازندگان محتوا (که تنها بخش کوچکی از درآمد را دریافت می کنند) و تشویق آنها با پاداش های بیشتر برای کارشان است. چگونه: از مصرف کنندگان محتوا دعوت کنید تا مستقیماً (بدون واسطه هایی مانند یوتیوب، فیس بوک یا اپل) به سازندگان محتوا پاداش دهند. 

نرم افزار TRON از قراردادهای هوشمند، انواع مختلف سیستم های بلاکچین و برنامه های غیرمتمرکز با نام dApps پشتیبانی می کند. این پلتفرم کریپتوکارنسی از مدل تراکنش مشابه بیت کوین (BTC) یعنی UTXO استفاده می کند. تراکنش ها در یک دفتر کل عمومی انجام می شوند، که در آن کاربران می توانند تاریخچه عملیات را پیگیری کنند. 

بنابراین، این پلتفرم برای ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز ساخته شده است و به عنوان ابزاری برای توسعه دهندگان برای ایجاد dApps عمل می کند و به عنوان جایگزینی برای اتریوم عمل می کند. هر کسی می تواند dApps را در شبکه TRON ایجاد کند، محتوا ارائه دهد و در عوض دارایی های دیجیتال را به عنوان جبران تلاش های خود دریافت کند. توانایی ایجاد محتوا و به اشتراک گذاری آن به صورت آشکار و بدون شبهه ای در مورد هزینه های تراکنش، مزیت بی نظیر Tron است. 

 

اصول شبکه: 

  • داده های میزبانی شده در شبکه TRON رایگان و بدون هیچ منبع مرکزی است. سازندگان محتوا توکن های TRX را دریافت می کنند که در واقع پاداشی برای کار فکری آنها است. 
  • TRON از ایجاد کوین توسط سازندگان محتوا پشتیبانی می کند که این کوین ها می توانند در برنامه های توسعه یافته خودشان مورد استفاده قرار بگیرند. 
  • TRON همچنین بازی های غیرمتمرکزی را در این شبکه انجام می دهد، بازیکنان می توانند مستقیماً سازندگان را با دارایی های دیجیتال تشویق کرده و به آنها پاداش دهند. 

این اکوسیستم بر سه سطح استوار است که عملکرد روان و قدرتمند TRON را تضمین می کند. این معماری به شرح زیر است: 

  • لایه ذخیره سازی، جایی که داده های شبکه، وضعیت بلاکچین و داده های تاریخچه ای به صورت ایمن در آن ذخیره می شوند. به طور کلی، هدف آن تقسیم بندی انواع داده های اکوسیستم است. 

  • لایه برنامه، که در آن توسعه دهندگان مهره های کلیدی هستند و در آن TRX برای توسعه برنامه ها و ایجاد کیف پول مورد استفاده قرار می گیرد. 

  • لایه هسته، که در آن دستورالعمل های مختلف پردازش می شود (که فقط در دو زبان برنامه نویسی - Solidity و Java قابل نوشتن هستند). اصل کار: لایه هسته دستورالعمل ها را محاسبه می کند، آنها را پردازش می کند و آنها را به ماشین مجازی Tron می فرستد، در آنجا هم منطق اتفاق می افتد و dApps اجرا می شود. 

 

ابزار اصلی حفاظت از این شبکه و همچنین یکی از ویژگی های خاص، سیستم اثبات سهام (dPoS) است که جایگزینی برای الگوریتم های اجماع اثبات سهام و اثبات کار است. این یک مزیت رقابتی TRON است، زیرا به این معنی است که شبکه مصرف انرژی بسیار بهینه تری دارد. علاوه بر این، به دلیل معماری لایه ای، TRON تراکنش های بیشتری را در یک زمان نسبت به سیستم های اثبات کار (PoW) پردازش می کند. طبق گفته تیم توسعه، TRON توان عملیاتی بالاتری دارد و قادر است تا 2000 عملیات در ثانیه را بدون کارمزد پردازش کند، بنابراین، تراکنش ها در این شبکه بدون هزینه هستند. 

TRON یک سیستم عامل مبتنی بر بلاکچین است که هدف آن اطمینان از مناسب بودن این فناوری برای استفاده روزانه است. در حالی که بیت کوین می تواند تا شش تراکنش در ثانیه و اتریوم تا 25 تراکنش را انجام دهد، TRON ادعا می کند که شبکه آن ظرفیت 2000 TPS را دارد. 

این پروژه به بهترین وجه به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز که بر اشتراک محتوا و سرگرمی متمرکز است، توصیف می شود و به همین منظور، یکی از بزرگترین خریدهای آن، سرویس اشتراک فایل BitTorrent در سال 2018 بود. 

به طور کلی، TRON اهداف خود را به شش فاز تقسیم کرده است. این فازها شامل ارائه اشتراک گذاری ساده فایل توزیع شده، ایجاد محتوا از طریق سودهای مالی، اجازه دادن به سازندگان محتوا برای راه اندازی توکن های شخصی خود و غیرمتمرکز کردن صنعت بازی است. 

TRON همچنین یکی از محبوب ترین بلاکچین ها برای ساخت DApp است. 

 

بنیانگذاران TRON چه کسانی هستند؟ 

TRON توسط Justin Sun ، که اکنون به عنوان مدیرعامل فعالیت می کند، تاسیس شد. او در دانشگاه پکن و دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرده بود، و توسط Forbes Asia در لیست  30 Under 30 برای کارآفرینان این مجله معرفی شد. 

او در سال 1990 متولد شد، و در گذشته نیز با Ripple همکاری می کرد و به عنوان نماینده اصلی آن در منطقه چین بزرگ خدمت می کرد. 

 

چه چیزی TRON را منحصر به فرد می کند؟ 

TRON خود را به عنوان محیطی معرفی کرده است که در آن سازندگان محتوا می توانند مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. با حذف پلتفرم های متمرکز – خواه سرویس های استریم باشد یا فروشگاه های اپلیکیشن یا سایت های موسیقی باشند – امید می رود که سازندگان دیگر کارمزد زیادی را به واسطه ها پرداخت نکنند. این موضوع نیز به نوبه خود، می تواند محتوا را برای مصرف کنندگان ارزان تر کند. با توجه به اینکه بخش سرگرمی قرار است دیجیتالی شود، TRON می تواند در به کارگیری فناوری بلاکچین در این صنعت، نقطه شروعی باشد. 

این شرکت همچنین اعلام کرده است که دارای یک تیم توسعه دهنده با استعداد و با تجربه است که در سرتاسر جهان مستقر است و برگرفته از شرکت های بزرگی مانند Ripple Labs می باشد. 

در عین حال که یک سری از پروژه های بلاکچین در مورد برنامه های خود برای توسعه بسیار مبهم عمل می کنند، TRON با ارائه یک نقشه راه که اهداف خود را برای سال های آینده نشان می دهد، به صورت متفاوتی عمل کرده است. 

 

چند کوین TRON (TRX) در گردش است؟ 

TRON مجموعاً بیش از 100 میلیارد توکن دارد - و در زمان نگارش این مقاله، حدود 71.6 میلیارد از آنها در گردش هستند. 

هنگامی که یک فروش توکن در سال 2017 برگزار شد، 15.75 میلیارد TRX به سرمایه گذاران خصوصی اختصاص یافت، در حالی که 40 میلیارد اضافی برای شرکت کنندگان در عرضه اولیه کوین در نظر گرفته شد. به بنیاد Tron 34 میلیارد و یک شرکت متعلق به Justin Sun 10 میلیارد دریافت کرد. 

در مجموع، این بدان معنی است که 45٪ از عرضه TRX به بنیانگذار و خود پروژه می رسد، و 55٪ بین سرمایه گذاران توزیع می شود. منتقدان اعلام کرده اند که این نسبت بسیار بالاتر از آن چیزی است که در سایر پروژه های کریپتوکارنسی ها دیده شده است. 

 

شبکه TRON چگونه قرار است امنیت خود را تامین کند؟ 

TRON از مکانیزم اجماع استفاده می کند که به عنوان اثبات سهام واگذار شده شناخته می شود. 

دارندگان TRX می توانند کریپتوکارنسی خود را فریز کنند (قفل کردن TRON برای بدست آوردن منابع دیگر در کیف پول TRX ) تا Tron Power را دریافت کنند، به این معنی که می توانند به "نمایندگان عالی" که به عنوان تولیدکننده بلاک کار می کنند رأی دهند. 

این تولیدکنندگان بلاک در ازای تایید تراکنش ها، سود های TRX دریافت می کنند و سپس این سود بین افرادی که به آنها رای داده اند توزیع می شود. 

به گفته TRON، این رویکرد به بلاکچین آنها کمک می کند تا به سطوح بالاتری از توان عملیاتی دست یابد. 

 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری