قیمت لحظه ای تتا

Loading...
Theta Network
Theta Network
 (THETA)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} THETA
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} THETA

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Theta (THETA) چیست؟ 

Theta (THETA) یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. شبکه اصلی Theta که در مارس 2019 راه اندازی شد، به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز عمل می‌کند که در آن کاربران پهنای باند و منابع محاسباتی را به صورت همتا به همتا (P2P) به اشتراک می‌گذارند. این پروژه توسط استیو چن، یکی از بنیانگذاران YouTube و جاستین کان یکی از بنیانگذاران توییچ توصیه می‌شود.  

Theta دارای توکن ارز دیجیتال بومی خود به نام THETA است که وظایف حاکمیتی مختلفی را در شبکه انجام می‌دهد. این بلاکچین شرکت های بزرگی را در لیست حامیان خود وارد کرده است. گوگل، بایننس، سونی اروپا و سامسونگ را به عنوان اعتبارسنجی های سازمانی به شمار می‌آورد. 

 توسعه دهندگان می‌گویند که این پروژه هدفش پیشرفته کردن صنعت پخش ویدئو است. تمرکز، زیرساخت ضعیف و هزینه های بالا به این معنی است که کاربران اغلب با تجربه ضعیفی روبرو می‌شوند. تولیدکنندگان محتوا نیز به دلیل موانعی که بین آنها و کاربران وجود دارد، درآمد کمتری کسب می‌کنند. 

 بنیانگذاران Theta چه کسانی هستند؟ 

 Theta توسط Mitch Liu و Jieyi Long در سال 2018 تأسیس شد. Liu دارای سابقه طولانی در صنعت بازی و ویدیو، شرکت تبلیغاتی ویدیویی Tapjoy، استارتاپ بازی اجتماعی موبایل Gameview Studios و THETA.tv است. DApp اولین موردی بود که بر اساس پروتکل تتا ساخته شد. 

 Long دومین بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Theta است که دارای تجربه چند ساله مشابه در اتوماسیون طراحی، بازی، واقعیت مجازی و سیستم های توزیع شده در مقیاس بزرگ است. او چندین مقاله آکادمیک با بازبینی را تالیف کرده و دارای پتنت های مختلفی در زمینه پخش ویدئو، بلاکچین و واقعیت مجازی است. 

 وبسایت رسمی Theta سرمایه گذاران بزرگ از جمله Samsung NEXT، صندوق نوآوری سونی، سرمایه گذاران رسانه ای BDMI Bertelsmann Digital Media Investments، آژانس CAA Creative Artists، و VC‌های سنتی Silicon Valley از جمله DCM، Sierra Ventures و VR Fund را فهرست می‌کند. 

 چه چیزی Theta را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 هدف اصلی Theta تمرکززدایی از بازار ویدئو، تحویل داده و محاسبات است، تا خدمات به صورت کارآمدتر، مقرون به صرفه تر و منصفانه تر برای شرکت کنندگان شود. 

 این شبکه بر روی یک بلاکچین بومی، با دو توکن بومی، معروف به تتا (THETA)، سوخت تتا (TFUEL) اجرا می‌شود که اقتصاد داخلی را تقویت می‌کند. 

 جذابیت تتا به خاطر سه نکته است: بینندگان با خدمات استریم با کیفیت بهتر پاداش دریافت می‌کنند، تولیدکنندگان محتوا درآمد خود را بهبود می‌بخشند و واسطه ها – پلتفرم های ویدیویی - در ساخت زیرساخت ها صرفه جویی می‌کنند و درآمد تبلیغات و اشتراک را افزایش می‌دهند. 

 کاربران انگیزه دارند هم محتوای شبکه را تماشا کنند و هم منابع شبکه را به اشتراک بگذارند، زیرا پاداش ها به شکل توکن های TFUEL هستند. 

 این پلتفرم منبع باز است و دارندگان توکن مانند بسیاری از اکوسیستم های بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام (PoS) از اختیارات حاکمیتی برخوردار می‌شوند. 

 علاوه بر ویدئو، داده و محاسبات، Theta به توسعه دهندگانی که به دنبال راه اندازی برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در پلتفرم قراردادهای هوشمند دارای ویژگی های سازگار با EVM هستند، پاسخ می‌دهد. 

چند سکه Theta (THETA) در گردش است؟ 

 تتا شامل دو توکن است: THETA و TFUEL.  THETAفقط برای اهداف حاکمیتی استفاده می‌شود. 

 THETA خود در سال 2018 راه اندازی شد و در آن زمان به عنوان یک توکن رمزی ERC-20 در بلاکچین اتریوم بین خریداران توزیع شد. پس از آن، تمام ERC-20 THETA به THETA بومی در شبکه اصلی تبدیل شدند. 

 مجموع عرضه THETA به 1 میلیارد (1,000,000,000) توکن محدود شده است. به نسبت های مختلف بین همه شرکت کنندگان شبکه و همچنین خود تیم Theta و یک استخر ذخیره توزیع می‌شود. 

 TFUEL برای تقویت تراکنش ها به روشی مشابه گاز اتریوم (ETH) استفاده می‌شود. کل عرضه آن 5 میلیارد (5000000000) توکن است. 

 شبکه Theta چگونه ایمن است؟ 

 Theta از یک طرح مشوق مالی برای اطمینان از مشارکت کاربر در فعالیت های حاکمیتی استفاده می‌کند و از این رو شبکه آن توسط خود کاربران ایمن می‌شود. 

 این شبکه بر اثبات سهام (PoS) متکی است و از یک مکانیسم اجماع خطای بیزانسی (BFT) برای متعادل کردن امنیت با توان عملیاتی بالا استفاده می‌کند. 

 با راه اندازی گره های گاردین در ژوئن ۲۰۱۹، Theta تضمین کرد که هیچ نهاد واحدی اکثر توکن های THETA را که در هر زمان به اشتراک گذاشته می‌شوند کنترل نمی‌کند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری