قیمت لحظه ای سولانا

Loading...
Solana
Solana
 (SOL)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} SOL
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} SOL

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


معرفی ارز دیجیتال سولانا Solana  - سولانا SOL چیست؟ 

سولانا یک پروژه منبع باز بسیار کاربردی است که از ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاکچین  برای ارائه راهکارهای مالی غیرمتمرکز   دیفای  استفاده می کند. در حالی که ایده و کار اولیه این پروژه از سال ۲۰۱۷ آغاز شد، اما سولانا به طور رسمی در مارس ۲۰۲۰ توسط بنیاد سولانا مستقر در ژنو سوئیس راه اندازی شد. 

پروتکل سولانا برای تسهیل ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز   DApp  طراحی شده است. هدف آن بهبود مقیاس پذیری با معرفی اجماع اثبات تاریخ   PoH  همراه با زیربنای اجماع اثبات سهام   PoS  بلاک چین است. 

به دلیل مدل اجماع ترکیبی نوآورانه، سولانا از علاقه تریدر های کوچک و سازمانی برخوردار است. تمرکز قابل توجه بنیاد سولانا در دسترس قرار دادن امور مالی غیرمتمرکز در مقیاس بزرگتر است. 

بنیانگذاران سولانا چه کسانی هستند؟ 

آناتولی یاکوونکو مهمترین فرد در راستای تاسیس سولانا می باشد. شغل حرفه ای او از کوالکام آغاز شد، جایی که او به سرعت به رده های بالاتر صعود کرد و در سال ۲۰۱۵ مدیر و مهندس ارشد شد. بعدها، مسیر حرفه ای او تغییر کرد و یاکوونکو وارد سمت جدیدی به عنوان مهندس نرم افزار در دراپ باکس شد. 

در سال 2017 ، یاکوونکو شروع به کار بر روی پروژه ای کرد که بعدا به عنوان سولانا شناخته شد. او با همکار خود در کوالکام، گرگ فیتزجرالد، همکاری کرد و آنها پروژه ای را به نام آزمایشگاه های سولانا تأسیس کردند. با جذب چندین همکار سابق دیگر کوالکام، پروتکل سولانا و توکن SOL در سال 2020 برای عموم عرضه شد. 

چه چیزی سولانا را منحصر به فرد می کند؟ 

یکی از نوآوری های اساسی که سولانا روی میز آورده اجماع اثبات تاریخ   PoH  است که توسط آناتولی یاکوونکو توسعه یافته است. این مفهوم مقیاس پذیری بیشتر پروتکل را فراهم می کند، که به نوبه خود قابلیت استفاده را افزایش می دهد. 

سولانا در فضای ارزهای دیجیتال به دلیل زمان پردازش فوق العاده کوتاه بلاک چین شناخته شده است. پروتکل ترکیبی سولانا زمان اعتبار سنجی را برای تراکنش و اجرای قرارداد هوشمند به طور قابل توجهی کاهش می دهد. با زمان پردازش سریع، سولانا همچنین مورد توجه بسیاری از نهادها قرار گرفته است. 

هدف پروتکل سولانا این است که هم به کاربران کوچک و هم به مشتریان سازمانی خدمت کند. یکی از وعده های اصلی سولانا به مشتریان این است که آنها از افزایش کارمزد ها و هزینه ها غافلگیر نخواهند شد. این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که هزینه تراکنش کمی داشته باشد در حالی که مقیاس پذیری و پردازش سریع را تضمین می کند. 

سولانا همراه با آناتولی یاکوونکو و گرگ فیتزجرالد، رتبه هفتم را در رتبه بندی CoinMarketCap از سپتامبر 2021 کسب کرده است. 

قیمت سولانا از اواسط ژوئیه 2021 بیش از 700 درصد افزایش یافت. راه اندازی مجموعه Degenerate Ape NFT قیمت SOL را به بالاترین حد  خود در تاریخ (ATH) و بالای 60 دلار رساند و این قیمت را افزایش داد.  از آن زمان، به دلیل فعالیت بیشتر توسعه دهندگان در اکوسیستم Solana، علاقه بیشتر سازمانی، اکوسیستم رو به رشد DeFi، و ظهور NFT ها قیمت Solana، صعود کرده است.  قیمت سولانا در 9 سپتامبر 2021 به ATH 216 دلار افزایش یافت. 

سولانا به دلیل سرعت و عملکرد خود مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است، و حتی به عنوان رقیبی معرفی شده است که می‌تواند با اتریوم مقایسه شود و پلتفرم قراردادهای هوشمند غالب را به چالش بکشد.  با این حال، این شبکه با قطعی‌های مکرر مواجه شده است که قیمت آن را برای «ویزای کریپتو» کاهش داده است.  علاوه بر این، اکوسیستم آن متهم به حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر با توکنومیک غیرمنصفانه است. 

این امر منجر به کاهش قیمت SOL از فوریه 2022 شده است.  با این حال، در درازمدت، سولانا باید به لطف پشتیبانی قوی از مبادلاتی مانند FTX قدردانی کند. 

چند سکه سولانا   SOL  در گردش وجود دارد؟ 

بنیاد سولانا اعلام کرده است که در مجموع 489 میلیون توکن SOL در گردش منتشر می شود. در حال حاضر، حدود 260 میلیون از این تعداد قبلاً وارد بازار شده اند. 

توزیع توکن SOL به شرح زیر است: 

  • 16.23 درصد به یک فروش بذر اختصاص داده شد 
  •  12.92 درصد از توکن ها به یک فروش بنیادی اختصاص یافت 
  •  12.79 درصد از سکه های SOL بین اعضای تیم توزیع شد 
  •  10.46 درصد از توکن ها به بنیاد سولانا داده شده است. توکن های باقیمانده قبلاً برای فروش عمومی و خصوصی منتشر شده اند یا بعدها در بازار عرضه می شوند. 

قیمت سولانا در طول فروش اولیه بذر، که در 5 آوریل 2018 برگزار شد، 0.04 دلار بود.  با توجه به ATH اخیر، این نشان دهنده بازگشت سرمایه 5400 برابری (ROI) است. 

امنیت شبکه سولانا چگونه است؟ 

سولانا به ترکیبی منحصر به فرد از سازوکارهای اثبات تاریخ   PoH  و اثبات سهام   PoS  متکی است. اثبات تاریخ اصلی ترین مولفه پروتکل سولانا است، زیرا مسئولیت عمده پردازش تراکنش ها را بر عهده دارد. اثبات تاریخ، عملیات موفقیت آمیز و زمانی را که بین آنها طی می شود ثبت می کند، بنابراین از ماهیت غیرمتمرکز بلاک چین اطمینان حاصل می کند. 

اجماع اثبات سهام   PoS  به عنوان ابزاری نظارتی برای فرآیندهای اثبات تاریخ استفاده می شود و اعتبار هر دنباله بلوک تولید شده توسط آن را تأیید می کند.  ترکیب دو مکانیسم اجماع، سولانا را به یک پدیده منحصر به فرد در صنعت بلاک چین تبدیل می کند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری